Magduska1
21.11.06,08:26
Zdravim Vas,

ak môžte prosím poraďte niekto. Začínam používať Omegu a nie všetko mi je jasné.

Keď chcem zaúčtovať tuzemskú došlú faktúru v EUR v okruhu došlých faktúr, tak mi ji neuloží s hlásením, že systém nedoporučuje účtovať v inej ako SKK mene a mám tú menu opraviť. Ale ja nechcem tuzemskú faktúru účtovať medzi zahraničnými faktúrami. Nedá sa to nejako nastaviť, alebo ako to robievate vy??

Prípadne ešte jedna otázka, keď chcem aby mi čísloval systém zahraničné aj tuzemské faktury jedným číselným radom, dá sa to nejako nastaviť, alebo to treba len ručne opraviť pri účtovaní faktúry?

Ďakujem
sway
21.11.06,07:40
Zdravim Vas,

ak môžte prosím poraďte niekto. Začínam používať Omegu a nie všetko mi je jasné.

Keď chcem zaúčtovať tuzemskú došlú faktúru v EUR v okruhu došlých faktúr, tak mi ji neuloží s hlásením, že systém nedoporučuje účtovať v inej ako SKK mene a mám tú menu opraviť. Ale ja nechcem tuzemskú faktúru účtovať medzi zahraničnými faktúrami. Nedá sa to nejako nastaviť, alebo ako to robievate vy??

Prípadne ešte jedna otázka, keď chcem aby mi čísloval systém zahraničné aj tuzemské faktury jedným číselným radom, dá sa to nejako nastaviť, alebo to treba len ručne opraviť pri účtovaní faktúry? Ďakujem

Myslím, že v OMEGE sa musí DF v cudzej mene účtovať do okruhu ZDF, teda zahraničných DF.
Ja osobne by som si ponechala - aj to tak robím číselný okruh ZDF a mám ich osve v šanóne, alebo len oddelené rozraďovačom v šanone s DF, je to prehľadnejšie.
Na školení nám povedali že dokonca poznajú kopu klientov, ktorí majú viac DF v cudzej mene že všetky DF si účtujú v okruhu ZDF a nemajú potom problém s menou. len si potom treba dohodiť predkontácie do okruhu ZDF z okruhu DF - je to veľmi jednoduché - ak sa tak rozhodneš pošlem návodík.
Treba si uvedomiť, že okruhy v OMEGE sú len pomôckou, na účtovaní to nenarobí galibu, teda ak chceš mať faktúry zasebou , tak použi ZDF.;)
Magduska1
21.11.06,08:03
No asi to urobim tak ze vsetko budem nahadzovat pod zDF. A ako mam tie predkontacie prehodiť z okruhu DF do zDF. prosím pošli mi to ak možeš.

Dik
sway
21.11.06,08:21
No asi to urobim tak ze vsetko budem nahadzovat pod zDF. A ako mam tie predkontacie prehodiť z okruhu DF do zDF. prosím pošli mi to ak možeš.

Dik

takto:
otvor si účzovné doklady, okruh DF,tam si pridaj - ako by si išla nahadzovať Df, ale zastav sa hneď na vzor 20 - nový doklad napravo máš popis nový doklad a hneď vedľa neho lupu, na tú klikni a otvorí sa ti výber vzoru, mali by tam byť tri 20,21,22, zmeň si všetky tri postupne a to tak, že vysvieť si - len jeden klik naprílkad 20 a daj oprav, otvorí sa ti okno OPRAV VZOR a choď na záložku PLATNOSŤ , máš tam zapísané DF - znamená to že tento vzor platí v okruku DF. Tak za DF daj čiarku, medzeru a dopíš ZDF takto : DF, ZDF a potvrď OK. Potom už dávaj len storná, oprava ostane zadefinovaná a keď si otvoríš okruh ZDF, už sa ti objaví v ponuke vzorov aj 20 - tka, teda vzor na účtovanie DF. takto si môžeš opraviť - resp. doplniť aj 21 a 22. skús a daj vedieť, či to ide.;)