gabik
21.11.06,09:27
Prosím Vás o radu. Mali sme uložené peniaze na termínovanom účte v USD, aby nám zarobili nejaké peniažky. To bolo začiatkom októbra. Na konci mesiaca sme tieto peniaze previedli na BU v USD. Máme externú účtovníčku a tá nám v posledných výsledkoch naúčtovala kurzovú stratu 120 tisíc z tejto transakcie.Účtovala to na účet 568. Vraj prepočítala ku koncu mesiaca aktuálnym kurzom zostatok na účte. Ja nie som účtovníčka a preto sa Vás pýtam, je takýto postup správny?
Tweety
21.11.06,08:32
Prosím Vás o radu. Mali sme uložené peniaze na termínovanom účte v USD, aby nám zarobili nejaké peniažky. To bolo začiatkom októbra. Na konci mesiaca sme tieto peniaze previedli na BU v USD. Máme externú účtovníčku a tá nám v posledných výsledkoch naúčtovala kurzovú stratu 120 tisíc z tejto transakcie.Účtovala to na účet 568. Vraj prepočítala ku koncu mesiaca aktuálnym kurzom zostatok na účte. Ja nie som účtovníčka a preto sa Vás pýtam, je takýto postup správny?Podľa §24 opatrenia sa KR zo stavu a pohybu prostriedkov v CM počas účtovného obdobia neúčtujú.
gabik
21.11.06,09:31
Ďakujem za odpoved :)