Levka
10.12.04,09:59
Dobrý deň...

Potrebujem poradit ako sa robia mzdy v učtovníctve POHODA.Som začiatočníčka a mam s tým problém - Ako sa vyplňuje hrubá a čistá mzda?Hľadám tu niekoho kto s tým vie robit a kto mi poradi...Poslite mi mail alebo správu...Ďakujem.
Dada
10.12.04,09:05
Dobrý deň...

Potrebujem poradit ako sa robia mzdy v učtovníctve POHODA.Som začiatočníčka a mam s tým problém - Ako sa vyplňuje hrubá a čistá mzda?Hľadám tu niekoho kto s tým vie robit a kto mi poradi...Poslite mi mail alebo správu...Ďakujem.
Najprv si musíš nahodiť Personalistiku.
Potom každý mesiac si len dohodíš do Neprítomností neprítomnosť a ak vojdeš do miezd za konkrétny mesiac, tak sa ťa opýta, či chceš vytvoriť mzdy, odklepneš, že Áno a už to je. Ešte doplníš odmeny, stravné lístky a podobne, čo ti bude treba a je to.
helas
22.09.05,12:34
Ja sa este len ucim robit v Pohode. Mam demoverziu. Robim mzdy v JU, vsetko som urobila, vyplnila, ale asi nieco zle, lebo ked dam Zauctovat mzdy, tak som predpokladala, ze mi to prenesie do dennika a ono nic.Co robim zle ?
V PU mi to ide, ale ani neviem ako.
Dakujem
McMarti
22.09.05,13:01
tak ako v podvojnom učtovnitve tak aj v jednoduchom si musíš urobiť nastevenie aby tito prešlo do denníka a to cez globálne nastavenia MZDY3
helas
23.09.05,20:15
McMarti, uz mi to funguje, dakujem
Daska
23.09.05,20:35
Hlavne si netreba zabudnut nastavit odvody a odpoc. polozky v personalistike
AMM
07.03.09,16:06
Dobrý deň, vedeli by ste mi poradit: Potrebujem zamestnancovi nahodit v jeden den 0,5 dňa lekára a 0,5 dňa dovolenky. Nahrala som do Neprítomnosti lekár - odpracoval 4 hodiny a dovolenka - 0,5 dňa a program mi to nechce zobrat, ze sa jedná o ten istý deň.
Ako riešite takého prípady?
Ďakujem!
srska
07.03.09,23:27
urob to takto ako je to uvedené na obrázku :-)))
srska
07.03.09,23:38
a takto to potom vyzerá v reále :-)) - to je len narýchlo modelový príklad.
dobrú noc.
AMM
09.03.09,09:03
Ďakujem za odpoveď. Moc mi pomohla :-)
jopo.home
07.04.09,07:44
Dobry den, aku mate nezdaniteľnu cast v pohode za rok 2009?
Od 01/2009-02/2009 3435,27 eur a od 03/2009-12/2009 4025,70 eur alebo mate tu sumu 4025,70 danu od 01/2009-12/2009
bv_alexandra
07.04.09,10:18
Dobry den, aku mate nezdaniteľnu cast v pohode za rok 2009?
Od 01/2009-02/2009 3435,27 eur a od 03/2009-12/2009 4025,70 eur alebo mate tu sumu 4025,70 danu od 01/2009-12/2009
zvýraznené v texte;)
jopo.home
07.04.09,10:29
Dakujem spravila som to dobre teda, dik za pomoc
robin1
08.04.09,07:56
urob to takto ako je to uvedené na obrázku :-)))

Mala som vo februári u zamestnanca návštevu lekára 2 hodiny, odpracoval 5,5 a túto hodnotu som dala do tej prvej kolonky (Pracoval) ,nie do tej druhej,ako máš ty. Je v tom nejaký rozdiel?
Vopred ďakujem
AMM
08.04.09,09:30
Asi ano, prvykrat som aj ja dala tu hodnotu do prvej kolonky a vtedy mi to neslo. Ked som ju dala do druhej, ako mi poradil srska, uz to islo. Tak neviem...
AMM
08.04.09,09:33
Potrebujem urobit mzdy a zistila som, ze v policku Pracovny pomer - Mzda som mala nahodene napr. 500,67 a v policku osobne ohodnotenie napr. 123,34. Program mi automaticky prepisal sumu vo Mzde na 500.67 (ciarku zmenil na bodku) a osobne ohodnotenie ponechal s ciarkou. Ked teraz vyplnam napr. Nepritomnost, program mi vypise Please enter a currency. Ak mi povedali na hotline, to teda znamena, ze problem je v sume 500.67. Ked vsak bodku zmenim na ciarku, program to nezoberie a napise 50067.
Viete mi poradit co s tym?
AMM
08.04.09,10:39
Potrebujem urobit mzdy a zistila som, ze v policku Pracovny pomer - Mzda som mala nahodene napr. 500,67 a v policku osobne ohodnotenie napr. 123,34. Program mi automaticky prepisal sumu vo Mzde na 500.67 (ciarku zmenil na bodku) a osobne ohodnotenie ponechal s ciarkou. Ked teraz vyplnam napr. Nepritomnost, program mi vypise Please enter a currency. Ak mi povedali na hotline, to teda znamena, ze problem je v sume 500.67. Ked vsak bodku zmenim na ciarku, program to nezoberie a napise 50067.
Viete mi poradit co s tym?

Nestretli ste sa s podobnym pripadom? Potrebovala by som to surne!
Dakujem!
srska
09.04.09,17:54
Mala som vo februári u zamestnanca návštevu lekára 2 hodiny, odpracoval 5,5 a túto hodnotu som dala do tej prvej kolonky (Pracoval) ,nie do tej druhej,ako máš ty. Je v tom nejaký rozdiel?
Vopred ďakujem
Treba v personalistike zadať podľa obr.:
martina14
14.05.09,12:30
aj ja mam otazocku ohladne miezd v Pohode.. totizto mzdy nespracovavam ja, ale nasa mzdarka... a aj ich tam zauctuje.. nechapem len jednemu, ze preco zauctovanie hrubych miezd sa premietne do inernych dokladov a uctovanie ostatnych odvodov, dani ide cez agendu Ostatne zavazky... to som este nevidela..:)
viete poradit?
alex1
15.05.09,09:21
v mesiaci apríl mal zamestnanec odpracovaný cleý mesiac a 9 hod nadčasu. príplatok viem, kam mám dať, ale neviem kam mám dať mzdu za 9 hod.
SAIVI
15.05.09,09:41
keď už vytvoríš mzdy , v záložke hrubá mzda - príplatky - tam vpíšeš 9 hodín. ... či ti to správne dalo spolu hodiny si môžeš overiť aj na výplatnom liste zamestnanca.
mmj
15.05.09,10:07
aj ja mam otazocku ohladne miezd v Pohode.. totizto mzdy nespracovavam ja, ale nasa mzdarka... a aj ich tam zauctuje.. nechapem len jednemu, ze preco zauctovanie hrubych miezd sa premietne do inernych dokladov a uctovanie ostatnych odvodov, dani ide cez agendu Ostatne zavazky... to som este nevidela..:)
viete poradit?
hruba mzda ako taka nie je zavazok - voci komu by si ho uplatnila??? az samotne predpisy odvodov do poistovni, dan.urad a CM zamestnancov su zavazky.
zuzana1977
24.05.09,09:58
a ma tomto program vystup na podanie pre DÚ štvrťročný prehľad na dan zo zavislej cinnosti alebo ho robite rucne?
bv_alexandra
24.05.09,16:09
a ma tomto program vystup na podanie pre DÚ štvrťročný prehľad na dan zo zavislej cinnosti alebo ho robite rucne?
Áno má. Treba íst cez personalistiku - tlačové zostavy. ;)
beata.b
29.05.09,13:13
Dobrý deň,

potrebovala by som poradiť, ako správne mám zadať preplatenie nevyčerpanej dovolenky pri skončení prac. pomeru. Mám to dať do položky "zdaniteľné náhrady" ?
Keďže ešte nemám veľa skúseností s personalistikou - náhradu za dovolenku vypočítam: priemer * 8 hod. * zost. dni dovolenky ??

Veľmi pekne ďakujem za pomoc
Beáta
bv_alexandra
29.05.09,14:34
áno na preplatenie nevyčerpanej dovolenky, ju treba zadať v celkovej čiastke priamo do mzdy na záložku Hrubá mzda - Zdaniteľné náhrady
beata.b
29.05.09,14:41
A výpočet náhrady za dovolenku je správny?

Ďakujem veľmi pekne.
bv_alexandra
29.05.09,17:08
A výpočet náhrady za dovolenku je správny?

Ďakujem veľmi pekne.
Áno:)
beata.b
03.06.09,06:27
Ešte raz sa chcem poďakovať za pomoc.

Mám ešte jednu otázku: zamestnanec má nárok na 7 paragrafov v roku - v personalistike to uvediem - NEPRÍTOMNOSŤ - Platené voľno - návšteva lekára (alebo ostatné) ?

Ďakujem
bv_alexandra
03.06.09,09:55
Ešte raz sa chcem poďakovať za pomoc.

Mám ešte jednu otázku: zamestnanec má nárok na 7 paragrafov v roku - v personalistike to uvediem - NEPRÍTOMNOSŤ - Platené voľno - návšteva lekára (alebo ostatné) ?

Ďakujem
Ja to dávam ako návštevu lekára:)
beata.b
03.06.09,13:06
Teda platené voľno - návšteva lekára?
Takže som si myslela správne.
Ďakujem
Beáta
beata.b
04.06.09,05:28
Ešte by som potrebovala poradiť ohľadom soc. fondu v PU. Dočítala som sa vo viacerých príspevkoch o rôznych spôsoboch, ale poviem pravdu, nemám v tom jasno.
Ja som účtovala tvorbu soc. fondu: Záznam - tvorba SF
program mi urobil zápis v ID so zaúčt. 527/427
čerpanie zo SF som zaúčt. ako 427/211
V Knihe SF mám prehľad o prídeloch ako aj spotrebe. Ale teraz si nie som istá, či to stačí tak, ale musím mať vytvorenú aj samostatnú pokladňu pre SF a účtovať pohyby aj tam. Ak áno, tak neviem, aké predkontácie mám použiť.

Ďakujem za pomoc.
Beáta
AMM
07.06.09,15:31
Ako nahrávate neprítomnosť zamestnanca, ktorý bol u lekára 40 minút? V Neprítomnosti nahodím, že odpracoval 7 h 20 minút, ale program to berie tak, že odpracoval 7,2 dňa.
Ako to nahadzujete vy?
Ziarowka
09.06.09,06:09
že odpracoval 7 hodín a 20/60-in hodiny t. j. 1/3 a t. j. 0,33 hodiny. Len nerozumiem prečo nahodín miesto 7,33 hodín 7,33 dňa.
Ivana 1511
10.06.09,05:26
Dobrý deň, potrebujem poradiť: Naša firma hladá nový program na spracovanie miezd a PÚ. Mali by sme záujem o program POHODA. Zatial s tým nemáme skúsenosť a chceme sa spýtať tých čo ho používajú či by nám ho doporučili a ako sú s ním spokojní. A tiež či ho používa nejaká firma v okoli Skalice alebo Senice.
bv_alexandra
10.06.09,05:52
Dobrý deň, potrebujem poradiť: Naša firma hladá nový program na spracovanie miezd a PÚ. Mali by sme záujem o program POHODA. Zatial s tým nemáme skúsenosť a chceme sa spýtať tých čo ho používajú či by nám ho doporučili a ako sú s ním spokojní. A tiež či ho používa nejaká firma v okoli Skalice alebo Senice.
http://www.porada.sk/t102029-ktory-softver-si-mam-vybrat.html
http://www.porada.sk/t4177-ktory-uctovnicky-program.html
http://www.porada.sk/t82264-realizacny-tim-pohody-radi.html
Tu som Vám dala pár odkazov, treba skúsiť pohľad tu na porade je veľa diskusíí, kt program je ten naj.
Môj názor, každý si v podstate háji ten program sktorým pracuje. Osobne si myslím, že Pohoda je v celku jednoduchá, a cenovo prijateľná. Je pravda, že prechod na euro trošičku nezvládli, ale neboli jediný.
Ja som sa s pohodu naučila pracovať takmer sama. Je skutočne jednoduchá na ovládanie. Takže moje odporúčanie by mala. :);)
Ivana 1511
10.06.09,06:38
Ďakujem pekne, skúšala som stiahnuť skušobnú verziu. Ja osobne potrebujem hlavne mzdy. Vyplnila som personalistiku a neviem čo treba urobiť, aby sa mi zamestnanci v personalistike objavili v mzdách. Poradíte mi? Ďakujem.
janeb
10.06.09,08:37
treba ist v ponuke personalistika na konkretny mesiac. Program sa opyta ci chcete generovat vsetkych naraz alebo po jednom.
Pohoda je hlavne uctovny softver ale ak nemate komplikovane pripady co sa miezd tyka tak je fajn. Horsie je to pri nejakom nepravidelnom pracovnom case a klzavych volnach a tak. Ak su to THP, ktori riesia tak maximalne dovolenku a lekara tak je to OK
Ivana 1511
10.06.09,09:06
janeb, ďakujem za odpoveď. My sme práve že nezisková organizácia ktorá má len 4 THP pracovníkov a ostatní pracujú na smeny denné a nočné zväčša 11 hodinové, s množstvom príplatkov nočné, soboty, nedele, sviatky... Preto hľadám vhodný program hlavne na mzdy. Program v htorom by sa dobre a spoľahlivo robili hlavne mzdy. Takže POHODA asi pre mňa vhodná nebude?
janeb
10.06.09,09:53
Viem o com hovoris :-) ja robim tiez v neziskovke a mam tam "normalnych" asi len 2 a zvysok su zmeny rozneho trvania hocjaky den v tyzdni a da sa to aj v Pohode ak rozumies mzdam (teda, vies si to preratat) Da sa urobit take ze si do sviatku zadas rozne mnozstvo hodin. Dovolenku vsak preratavam na 8 hodinove dni tak aby to sedelo a do nepritomnosti to zadam tak ako mi to vyhovuje - zamestnanec na paske vidi realitu. To iste sa tyka priplatkov. A tiez vzhladom na cenu Pohody neriesime nic ine
Ivana 1511
10.06.09,10:15
Ešte raz ďakujem za tvoju odpoveď, ale keď treba všetko preratovať a napasovávať tak aby to sedelo, myslím že nebudem
pozerať len na výhodnú cenu ale aby som mala aj ulahčenú prácu /máme asi 70 zamestnancov/. Ak ale vyberieme POHODU možno ťa ešte budem kontaktovať ak ti to nebude vadiť. Zatiaľ pekne ďakujem a prajem krásny deň.
janeb
10.06.09,10:22
Ok, aj ja by som brala nieco pohodlnejsie ale pri tom ako sa u nas riesia pracovne zmeny - tak taky soft este nevynasli. Cize my sa len striafame do fondu pracovneho casu a poctu priplatkov - zvysok je medzi nebom a zemou aj tak nasou vinou.
Ale ak budes potrebovat kludne sa ozvi
Vivi
11.06.09,07:51
ahojte - robim mzdy za maj v pohode.Zamestnanec bol chory - PN od 25.5. do 31.5.2009. Pohoda mi taha nahradu 5 dni - je to OK?nema to byt 7 dni?
Ivana 1511
11.06.09,10:53
Nerobím síce v programe POHODA,tak neviem poradiť ako to tam dostať, ale od 25.5. do 31.5. je na vyplácanie PN 7 dní, platí sa aj sobota a nedeľa.
great.zv
25.06.09,09:56
robila som rzzp 2008 - v databáze r.2008. v aktuálnej 2009 je informácia o rzzp 2007. dá sa tam dostať nejakým spôsobom aj info o aktuálnom rzzp 2008? ďakujem :)
Aďka S
05.08.09,11:16
že odpracoval 7 hodín a 20/60-in hodiny t. j. 1/3 a t. j. 0,33 hodiny. Len nerozumiem prečo nahodín miesto 7,33 hodín 7,33 dňa.

To nenahrávaš deň ale hodiny. Keď si vyberieš druh neprítomnosti, nabehne Ti h. alebo d. Zamestnanec pracoval 4 hod. a zvyšok nebol v práci. Ak mal 0,5 dňa dovolenku, vyberieš si dovolenku, program sa s Tebou baví o dňoch - dávaš, že odpracoval napr. 0,5. Ak bol 4 hod. u lekára, vyberieš si lekára, objaví sa Ti tam h. a preto nahráš, že odpracoval 4.
simonova815
11.08.09,07:22
Prosim vas o radu. Zamestnanec ukoncil PP k 31.7.2009 a zostala mu este dovolenka, chcem mu ju preplatit. Kde sa to v Pohode nahadzuje? Dakujem!
bv_alexandra
11.08.09,08:00
Prosim vas o radu. Zamestnanec ukoncil PP k 31.7.2009 a zostala mu este dovolenka, chcem mu ju preplatit. Kde sa to v Pohode nahadzuje? Dakujem!
Do zdaniteľných náhrad priamo v mzde;):)
simonova815
11.08.09,10:39
Do zdaniteľných náhrad priamo v mzde;):)

to si mam sama vypocitat a iba to tam dat? myslela som si ze je pohoda v tomto prespekulovanejsia... dik:)
bv_alexandra
11.08.09,10:49
to si mam sama vypocitat a iba to tam dat? myslela som si ze je pohoda v tomto prespekulovanejsia... dik:)
Žial nie je musíš si to prepočítať priemerom a vložiť sama. A v personalistike si nezabudni vynulovať dovolenku. ;):)
mizuma
11.08.09,16:42
Zdravím Vás a prosím o pomoc, pretože len začínam od základov. nahodila som si v pohode personalistické údaje, ale asi som na niečo zabudla, lebo mi v mzde nevyrátalo odvody do ZP a SP.
Hľadám a neviem nájsť načo som zabudla. Keď máte chuť niekto vrátiť sa do prvej triedy, tak mi prosím odpíšte
simonova815
12.08.09,05:21
Musis dat v personalistike, v zalozke dane a odvody
poistenie vsetko.
Ak ti zamestnanec podpisal vyhlasenie tak aj to, pripadne pridas danovy bonus. Vzdy sa musis postavit na novy riadosk a tam si to zvolit.

Ak budes mat dohodarov, tak tam das iba poistenie garancne - zamestnavatel, urazove ti vyrata sama pohoda.
bv_alexandra
12.08.09,05:44
Musis dat v personalistike, v zalozke dane a odvody
poistenie vsetko.
Ak ti zamestnanec podpisal vyhlasenie tak aj to, pripadne pridas danovy bonus. Vzdy sa musis postavit na novy riadosk a tam si to zvolit.

Ak budes mat dohodarov, tak tam das iba poistenie garancne - zamestnavatel, urazove ti vyrata sama pohoda.
Ešte doplním že už vyratané mzdy treba vymazať, zadať do personality všetky údaje a potom nanovo vypočítať mzdy. Program ich neprepočíta automaticky len na základe zmenených údajov v personalistike. Treba ich vymazať a znovu nahodiť;):)
mizuma
12.08.09,08:32
Srdečná vďaka za pomoc, veľmi ste mi pomohli, ale prosím Vás neodchádzajte ďaleko, lebo vidím, že o chvíľu tu budem s prosbou o pomoc zase :)
bv_alexandra
12.08.09,08:37
Srdečná vďaka za pomoc, veľmi ste mi pomohli, ale prosím Vás neodchádzajte ďaleko, lebo vidím, že o chvíľu tu budem s prosbou o pomoc zase :)
Neboj poniektorí by sme si mohli kľudne dať na PORADU - prechodný pobyt:D:D:D:D