Stolky
21.11.06,08:38
ahojte, sme firma s 20-timi zamestnancami a chceme vytvorit kolektivnu zmluvu, ale nikde v zakone som nenasla podrobnosti(len pri firmach s poctom zamestnancov nad 50). Ma niekto z vas skusenosti aj s malou firmou? Aku ma mat formu, ci ju treba niekde ulozit ako pri velkych firmach, pripadne by som bola vdacna za odporucanie na nejaky zakon, alebo navod ( kolektivne vyjednavanie a zakonnik prace som uz preluskala).
Vdaka
stolky
accad
21.11.06,08:34
Posielam Ti tip na knihu v internetovom kníhkupectve martinus.sk:
- Vzorová kolektívna zmluva (Marta Vladárová)
Martinus.sk ju ponúka za 187 Sk (zľava 5%) a nájdeš ju na adrese http://www.martinus.sk/?uItem=6740&z=tip .

. V zmysle zákona č. 83/1990 Zb. o združovaní občanov v znení neskorších predpisov je zamestnávateľ povinný uznať organizácie zamestnancov, t. j. odborové organizácie, ako aj povinnosť v zmysle zákona o kolektívnom vyjednávaní s nimi vyjednávať

· V Zákonníku práce, v zákone č.311/2001 Z. z. v znení neskorších predpisov, sú ustanovené hmotnoprávne podmienky pre zamestnancov i zamestnávateľov a je tu vymedzený priestor pre vyjednávanie o pracovno-právnych nárokoch zamestnancov.

· V zákone č. 2/1991 Zb. o kolektívnom vyjednávaní v znení neskorších predpisov ,sú ustanovené procesnoprávne podmienky kolektívneho vyjednávania ako aj príslušné lehoty.