cerviacik
21.11.06,09:49
Dodali sme tovar do Poľska a peniaze sme nikdy nevideli ani neuvidime :-). Ake podklady potrebujeme, aby sme si to mohli uctovat ako danovo uznatelnu polozku? Vieme, ze ina slovenska firma ma vo veci tej istej polskej firmy uradne potvrdenie z polska o jej execucii vystaveny na inu slov. firmu. Ak by sme tento podklad (hoci vystaveny na inu firmu) ziskali..uznal by nám to dan. urad?
katarina.j
22.11.06,12:52
Pri dodávke tovaru do zahranicia, v tomto prípade do Polska sa určite vystavila aj faktúra odberateľská, tak ak sa vedie faktura v pohľadávkach, nevidim dôvod neuznat ju ako danovy doklad, aj ked nie je este uhradená /a asi ani nebude/. aj ja mam pripad, ked sa firma súdi kvôli nevyplateniu pohľadávky, tak mi figuruje ako neuhradená pohľadávka /mimochodom tiež to vyzerá aj v tomto mojom prípade, že uhrady sa nedočká nik.../
suzuki
22.11.06,12:54
Otazne je, čo sa pýtaš - čo účtovať do nákladov - náklady na predaj tovaru - 504 (to je v každom prípade daňovo uznané) alebo náklady na tvorbu opravnej položky?
Dana K.
22.11.06,12:55
Dodali sme tovar do Poľska a peniaze sme nikdy nevideli ani neuvidime :-). Ake podklady potrebujeme, aby sme si to mohli uctovat ako danovo uznatelnu polozku? Vieme, ze ina slovenska firma ma vo veci tej istej polskej firmy uradne potvrdenie z polska o jej execucii vystaveny na inu slov. firmu. Ak by sme tento podklad (hoci vystaveny na inu firmu) ziskali..uznal by nám to dan. urad?

Neviem, či som dobre pochopila tvoju otázku. Ty zrejme chceš túto pohľadávku odpísať ako nevymožiteľnú a dať si ju do nákladov?