Lulaaa
21.11.06,11:03
Ahojte. Firma s.r.o. má uzavretú mandatnú zmluvu s FO podnikateľ. Zmluva je o tom, že bude nakupovať a starať sa o firmu zabezpečovať ju. Táto FO dostane peniaze na nákup tovaru. Prinesie mi hotovostné bloky, na ktorých je platba kartou. Platba kartou prebehne cez účet FO. Ja si môžem odpočítať DPH a daňovo uznať náklady z takého bloku? Ja som mu fyzicky vplatila peniaze a prizvukovala som mu nech to tak nerobí, že to nie je správne.
Jozef I
21.11.06,10:09
o kartách tu už bolo popísané strašne moc. Ale odpoviem. Bloček, ak to nie je permanentné, by som dal do pokladne a odtrhol by som z toho potvrdenie o platení kartou. Bloček z reg. pokladne by mal byť úplne totožný, či je platený kartou alebo v hotovosti. Takže to aj tak nik nezistí. Vyskytujú sa síce aj bločky iné, ale je ich veľmi málo. A vy ste to predsa preplatili aj tak v hotovosti z pokladne.
Lulaaa
21.11.06,10:12
No a čo s tým veď na registračných blokoch je spôsom blatby napísaný platba platobnou kartou? Takže môžem to vyúčtovať.Dik
Jozef I
21.11.06,10:28
No a čo s tým veď na registračných blokoch je spôsom blatby napísaný platba platobnou kartou? Takže môžem to vyúčtovať.Dik
Ono tou kartou to mohol zaplatiť aj majiteľ firmy. ;) Ak má bloček z reg. pokladne všetky náležitosti, tak v tom nevidím problém.
Laura1
10.01.07,08:57
V prípade, že konateľ platí kartou so súkromného účtu, nákup dá do nákladov, z pokladne si peniaze nevezme.
účtujem? :
1. príjem do pokladne - hotovostný vklad podnikateľa do pokladne
2. výdaj z pokladne - nákup do nákladov
Laura1
10.01.07,11:07
uvažujem správne?