berry
21.11.06,10:49
Prosím Vás o radu. Naši zamestnanci sú na pracovnej ceste v Čechách. A šef mi tu tvrdí, že oni sú si povinný zabezpečiť ubytovanie a že si ho musia aj sami zaplatiť. Lebo, že však dostavajú stravne vo výške 600 Czk na deň. A že to určite musia mať v tom aj ubytovanie. A ešte jedna vec: Je povinné vreckové , alebo to záleží na zamestnavateľovi. Prosím poraďte ako to skutočne je.
Ďakujem pekne
Lucia7
21.11.06,09:53
Pokiaľ zamestnávateľ vyšle zamestnanca na pracovnú cestu je povinný poskytnúť mu stravné vo výške určenej Zákonom o cestovných náhradach + vreckové v rozpätí 5 - 40% z tejto základnej sadzby. Okrem stravného je povinný preplatiť i všetky preukázateľné výdavky, ktoré vzniknú zamestnancovi s pobytom na služobnej ceste - v tvojom prípade tzn. že je povinný okrem stravného preplatiť aj ubytovanie. Je to jeho zákonná povinnosť!!!!!! Daj mu na preštudovanie Zákon o cestovných náhradách. :)
berry
21.11.06,09:55
No veď ja som mu tu čítala tie zákony a on mi tvrdil, že to musí byť nejaka blbosť. Ďakujem velmi pekne Lucka. pekny deň
Lucia7
21.11.06,10:03
No veď ja som mu tu čítala tie zákony a on mi tvrdil, že to musí byť nejaka blbosť. Ďakujem velmi pekne Lucka. pekny deň


Tak trochu aj mal pravdu, niekedy sú v zákonoch blbosti ale v tomto prípade myslím, že to určite blbosť nie je a zamestnanec na to nárok určite má. Tak Ti želám pevné nervy ;) :)