Lucy
10.12.04,11:10
Ak je zamestnanec vyslaný na pracovnú cestu napr. tri dni, ako to má byť z hľadiska miezd preplatené? Ako sa má tento čas na pracovnej ceste evidovať? Ďakujem.
vgabka
10.12.04,11:21
Podľa môjho názoru, ak zamestnávateľ zamestnanca vyšle na pracovnú cestu a podpíše mu cestovný príkaz, z hľadiska miezd je to, ako keby bol v práci, ale v evidencii dochádzky je potrebné vyznačiť, že bol na pracovnej ceste.
Paula
10.12.04,11:44
Tak ako píše vgabka.
Lucy
10.12.04,12:04
A keď tá pracovná cesta trvá 3 dní v kuse teda napr. od 06.00.hod v pondelok do 23.00 hod v stredu? V tomto prípade je dľžka pracovnej cesty dlhšia ako pracovný čac.
Jura
10.12.04,12:18
Keď sa to dopredu vie, tak sa mu nariadi práca nadčas.
Veva
10.12.04,12:42
Veď aj zamestnanec vyslaný na služobnú cestu by mal mať pokyny na výkon práce . Od - do kedy je výkon práce a z toho budeme posudzovať prípadnú prácu nadčas , a ostatná doba mimo pracoviska bude platená diétami.
Paula
10.12.04,12:45
My tiež dávame nadčasy len vtedy, ak zamestnanci vrámci pracovnej cesty vykonávajú prácu nad 8 hodín denne.
vgabka
10.12.04,13:19
Ja by som to riešila ináč. Keď je na pracovnej ceste, jeho pracovné zaťaženie "asi" nie je až také ako keby pracoval. Preto by som sa s nim dohodla len na čerpaní náhradného voľna.
Bubika
11.12.04,10:15
mozno odpovedam po funuse, ale my sme to v predchadzajucom zamestnani (urad prace) mali zahrnute v smernici tak, ze SC sa ratalo ako odpracovany den, teda 8 hod bez ohladu na to, kolko dni to trvalo. Ziadne nadcasy sa k tomu nepriplacali.

pekny den
heja3
19.12.06,13:43
Môj manžel chodí na montáže, ktoré trvajú niekoľko dní v kuse. Z hľadiska preplatenia diét a iných náhrad z prac.cesty mi je to jasné. Jasné mi nie je ako sa počíta pracovný čas.
1) Len 8 hodín - alebo čas práce
2) Celý deň? Asi nie....
Ja len preto: Ako má k tomu prísť, že je kvôli práci mimo domu, rodiny, režim dňa a disciplína je rozvrhnutý s ohľadom na prácu, voľný čas nie je strávený tak ako by chcel.
Hádam mi rozumiete .... Pracovná cesta z pohľadu mzdy.
Chobot
19.12.06,14:05
Môj manžel chodí na montáže, ktoré trvajú niekoľko dní v kuse. Z hľadiska preplatenia diét a iných náhrad z prac.cesty mi je to jasné. Jasné mi nie je ako sa počíta pracovný čas.
1) Len 8 hodín - alebo čas práce
2) Celý deň? Asi nie....
Ja len preto: Ako má k tomu prísť, že je kvôli práci mimo domu, rodiny, režim dňa a disciplína je rozvrhnutý s ohľadom na prácu, voľný čas nie je strávený tak ako by chcel.
Hádam mi rozumiete .... Pracovná cesta z pohľadu mzdy.

Bolo to veľmi veľa krát popisované. Pozri si tieto diskusie:

http://www.porada.sk/t35452-pracovny-cas-pocas-pracovnej-cesty.html

http://www.porada.sk/t19788-pracovny-cas-na-pracovnej-ceste.html

http://www.porada.sk/t8723-sluzobna-cesta-a-praca-nadcas.html

AK tam nenájdeš odpoveď, konkretizuj otázku.
karka
19.12.06,14:44
nam posielaju zo stavby hodiny, ktoré odpacovali robotnici a tie maju zaplatene tak, akoby boli na firme. dostavaju diety a maju vacsie premie ked su na montazi, ale to je na zamestnavatelovi.