Vladimír Ozimý
21.11.06,12:02
uvažujem správne?

podľa paragrafu 21 ods 1 pism h su reklamné predmety do 500 Sk uznané do nákladov - myslené reklamné predmety v rámci firmy?

pretože v paragrafe 19 ods 2 pism k je reklama uznateľná v plnej výške...ide mi o to keď navrhnem aby mi na faktúru napisali nie presenty ale reklamné predmety na účely blabla ...môžem to uplatniť komplet do nákladov? ide o to že väčšina predmetov ma jednotkovú cenu väčšiu ako 500 Sk
Lucia7
21.11.06,11:10
Daňovo uznaný výdavok sú reklamné predmety v jednotkovej ceny do 500,-- označené logom firmy.
Reklama ako taká je chápaná ako rôzne inzercie, propagácie v rôznych médiách a pod.

Čo sa týka reklamných predmetov, vždy sa snažím preukázať, že rekl.predmety boli skutočnené opratrené logom - fotografiou alebo fyzicky si jeden takýto predmet ponechať.

To, že Ti na faktúru napíšu niečo iné nie je podľa mna riešenie.

A čo sa týka reklamných predmetov nad 500,-- zákon o dani z príjmu ale i o DPH hovorí jasne, takže ja by som nič nevymýšlala, nakoľko to určite nie sú také objemy nákladov, kvôli ktorým by sa oplatilo mať v prípade daňovej kontroly problémy.
ANNAP
21.11.06,12:02
je reklamným predmetom i PE-taška s reklamnou potlačou firmy, do ktorej dávame zákazníkovi tovar. Obaly používame i kartóny s potlačou, palety, PE tašky bez potlače.myslíte si, že je to všetko na jednej báze - obalový materiál?
karpis
21.11.06,12:30
PE taška s logom firmy je rekl. predmetom
Lucia7
21.11.06,12:35
je reklamným predmetom i PE-taška s reklamnou potlačou firmy, do ktorej dávame zákazníkovi tovar. Obaly používame i kartóny s potlačou, palety, PE tašky bez potlače.myslíte si, že je to všetko na jednej báze - obalový materiál?

Ak si viete obhájiť spomínaný obalový materiál, ako nevyhnutný výdavok resp. náklad na predaj Vášho tovaru, tak to je samozrejme uznaný daňový N/V. Možno by nebolo zlé upraviť toto používanie v nejakej internej smernici.


Taška s potlačou je samozrejme uznaný daňový výdavok .
toria
21.11.06,13:03
Teraz som z toho magor!!!
Naša sro dala urobiť perá, ktoré dáva klientom pri obrate nad 3000,- Skk cena jedného pera bola 25,- SK. Môžeme si dať tieto perá do nákladov???
Tweety
21.11.06,13:04
Teraz som z toho magor!!!
Naša sro dala urobiť perá, ktoré dáva klientom pri obrate nad 3000,- Skk cena jedného pera bola 25,- SK. Môžeme si dať tieto perá do nákladov???
Pero s logom fi do hodnoty 500.-, reklamný predmet daňovo uznaný.
toria
21.11.06,13:13
som si odľahla, že to tak nie je. som v tom nová a v mnohom nemám jasno. Tweety vďaka
zuzanaVA
22.11.06,11:01
Ahojte, mam otazocku. Ked sme davali robit mikiny zamestnancom s logom firmy (1 ks mikiny 470,- bez dph) je to danovym nakladom? Dakujem za odpovede
ilona
22.11.06,11:21
Ak tie mikiny nosia zamestnanci v práci,je to náklad a zaučtuješ to ako pracovný odev.