mada
21.11.06,14:12
Pekný deň prajem,
dostala som ponuku zarobiť si peniaze od obchodného zástupcu z G-Profit s.r.o., so sídlom v Žiline, navrhol, aby sme sa stretli a dostanem k tomu podrobný výklad, mám obavy, čo je to zač, nemá s nimi niekto skúsenosti? Jedná sa vraj o spoločnosť, ktorá sa zaoberá obchodom, službami a marketingom prostredníctvom internetu, donáška tovaru a pod. Za každú radu ďakujem.
Black
21.11.06,13:37
Petra79
21.11.06,16:15
no pokial o nich na nete nevies najst nejake relevantne informacie, tak neviem preco vobec uvazujes o spolupraci
chlap
21.11.06,22:21
Osobnú skúsenosť síce nemám, ale ani by som nikdy mať nechcel.

Tu máš zopár diskusií na tému G-Profit:

http://www.lady.sk/index.php?kategoria=17&kateg=100&re=231403&text=g-profit&reakcii=217

http://diskusie.sme.sk/viewdiscussion.php?spoj=clanok-2280181

http://forum.bleskovky.zoznam.sk/?module=thread&threadID=973&forumID=8

Vo svojej podstate je G-Profit systém, ktorý funguje tak, že zaplatíš členský poplatok a ako člen máš právo nakupovať tovar z internetového obchodu so zľavou. Tvoj profit je v tom, že môžeš kupovať tovar so zľavou a dostávaš provízie za získanie nového člena.
1linduli
22.11.06,18:32
Ahoj!
Ja spolupracujem so spoločnosťou G-Profit a ak Ti môžem poradiť, tak sa s tým človekom určite stretni a vypočuj si ho. Nič za to nedáš, rozhodnutie je na Tebe, ale ja osobne som neoľutovala, že s nimi spolupracujem.
Nie je mojím cieľom niekoho presvedčiť, že je to super vec, každý má svoj názor, ale môj je takýto.
Držím palec.
Jozef Mihál
22.11.06,18:51
Nič tak nepoteší ako rada starého Poraďáka
1linduli
22.11.06,19:04
Prečo, zato, že som sa na Poradu zaregistrovala až teraz nemôžem napísať svoj názor?
Jozef Mihál
22.11.06,19:32
Môžete napísať svoj názor, takisto ako ja môžem napísať svoj.
josh
24.11.06,07:44
Potreboval by som poradit, ze co vsetko odznie na takej prezentacii. Tento tyzden sa mam stretnut s chalanom, co robi gprofit a chcem ho tam znicit, tak by som sa potreboval trocha pripravit na tie oblbovacie reci. Nemate nahodou niekto este v hlave, ze co vsetko vam tam hovorili?
Ano, viem, ze tam nemam ist, ale nenecham si ujst pocit, ze mu vyvratim kazde jedno tvrdenie nepriestrelnym argumentom.
eskoes
24.11.06,08:05
raz som kdesi na internete čosi hľadal a narazil som na nejakú stránku "ako zarabáť z domu"; aby som sa dozvedel viac musel som uviesť email, na ktorý mi potom chodili všeljaké oblbováky tak som napísal toto:
Niekoľkokrát vo Vašich emailoch zdôrazňujete aký som pre Váš tým dôležitý, ale jediné čo mi chýba je "rozhodovací balíček", ktorý stojí XY Sk. Zároveň prehlasujete, že pre Vás nie sú tieto peniaze dôležité a keď nebudem spokojný, tak mi peniaze po späť zaslaní "rozhodovacieho balíčka" vrátite. Tak sa teda dohodnime. Pošlite mi "rozhodovací balíček" zadarmo a keď budem spokojný, tak Vám tú sumu dodatočne doplatím a keď spokojný nebudem, tak Vám ho zašlem naspäť a Vy mi nemusíte vracať peniaze. V konečnom dôsledku je to to isté: Som spokojný, mám balíček, vy máte peniaze a spolupracujeme. Nie som spokojný nemám balíček, vy mi nemusíte vracať peniaze a nespolupracujeme. Nakoniec ešte ušetríte za poplatok, keď by ste mi mali zaslať peniaze naspäť, ak by som nebol spokojný.
Potom už sa neozvali.
Skús sa opýtať, prečo by si im mal ty platiť, keď v podstate budeš ty pre nich robiť ty, či by to nemalo byť skôr naopak;
z priložených linkov som sa dočítal, že keď zaplatiť členské môžeš od nich kupovať tovar lacnejšie a následne ho predávať tak sa ho opýtaj koľko takýmto spôsobom zarobil a koľko zarobil zháňaním nových ľudí (to bude asi dôležitejšie, lebo práve o to tu ide); taktiež tam niektorý z vlastnej skúsenosti píšu, že tento tovar ti vôbec nepredajú lacnejšie a že dokonca aj maloobchodné ceny sú nižšie, tak skús bližšie zistiť o čo ide, a keď ti tam dá nejaký katalóg, že za na koľko ťa výde napr. TV ako člena zober si nejaký leták nay alebo okey alebo katalóg trianglu alebo hocičoho a priamo pred ních si tie ceny porovnaj a tým by si ho dostal do kolien;
len im daj
duficek
24.11.06,08:27
eskoes spravny postup :) bohuzial vela ludi nenapadne taka reakcia, aj ked by mala byt samozrejma...
josh
24.11.06,08:27
dakujem zatial, nieco z toho pouzijem.
uz mam pripravene vytlacene ceny LCD telky v HEJ.sk za ca 43.000,-Sk, v Gprofit za ca 82.000,-Sk :) ten isty samozrejme. este vytlacim aj zopar dalsich poloziek.
skusim sa do neho pustit este niecim ohladne uctovnictva, zisku a prijmu, nebudem to tu zatial radsej pisat, aby zas nebol pripraveny on (ked toto forum nahodou cita)... :)
eskoes
24.11.06,08:31
daj sem potom prosím vedieť, ako to dopadlo, som fakt zvedavý (aj na jeho výraz tváre, keď mu porovnáš ceny)
duficek
24.11.06,08:47
dakujem zatial, nieco z toho pouzijem.
uz mam pripravene vytlacene ceny LCD telky v HEJ.sk za ca 43.000,-Sk, v Gprofit za ca 82.000,-Sk :) ten isty samozrejme. este vytlacim aj zopar dalsich poloziek.
skusim sa do neho pustit este niecim ohladne uctovnictva, zisku a prijmu, nebudem to tu zatial radsej pisat, aby zas nebol pripraveny on (ked toto forum nahodou cita)... :)
to ti stoji za to stratit cas s takym "samanom", ked vies dopredu o co sa jedna ?
ja by som si radsej namiesto toho skocil do fitka, alebo na dobry obed.
ibaze by si sa vyslovene tesil, ako ho "dostanes" :) len daj pozor, aby si nakoniec nesadol na lep, kedze vedia byt naozaj presvedcivy a argumenty prekrutit :)
josh
24.11.06,09:04
Ono totizto ide aj o to, ze je to jeden z mojich nie kamaratov, ale velmi dobrych znamych.
Nechcem mu vyslovene povedat, ze je blbec, ani sa s nim hadat, chcem sa s nim bavit s usmevom na tvari a chcem, aby mu moje slova rezonovali este nejaky ten tyzden v hlave a nakoniec nech postupne (aj vdaka mne) nadobudne presvedcenie, ze sa dal na hlupost a nech sa na tych podvodnikov vykasle.
duficek
24.11.06,09:11
tak to plne chapem. len aby si nehadzal hrach na stenu :)
mada
24.11.06,18:02
Napisala som na poradu len preto, aby som sa dozvedela, o čo vlaste ide, lebo s tým robili tajnosti a začalo sa to tak, že ku mne do firmy prišla jedna osoba ako zákazníčka a začala so mnou komunikovať, potom mi vraví, či by som si nechcela privyrábať, že je to práca na PC, určite neoľutujem, som si myslela, že prečo nie, som pri PC celý deň a na písanie by som si čas aj našla.
Spýtala som sa, o akú prácu by konkrétne išlo, nechcela prezradiť, že sa ozve a potom mi všetko vysvetlí. No, aj sa ozvala, už boli dve a začali, či som počula niečo o G-Profite. Hneď som im povedala, že ak sa jedná o vymývanie mozgov, investičný finančný vklad, alebo pyramídu, nemám záujem. Nasledovalo klamanie, že nič takého, ešte sa mi vysmiali, že čo je to vymývanie mozgov a pyramída, že ja si budem cez internet objednávať potraviny, ušetrím čas, peniaze a ešte mi budú za to platiť. Stále neodpovedali na moje priame otázky, ešte si na mňa chceli zavolať nejakého pána, vraj on mi to bude vedieť lepšie vysvetliť, že je to fantastický človek. Odpovedala som, že ja svoj čas budem radšej venovať svojej firme, že stále neviem o čo sa vlaste jedná, ale mali smolu, lebo je tu porada, rozhodla som sa napísať svoj príspevok. A dozvedela som sa, že klamali. Ešte som sa dozvedela, že v našom meste takto navštevujú živnostníkov, asi si vytypovali túto skupinu ľudí.
Pekný víkend prajem všetkým a ďakujem za vysvetlenie :-)
p.s.: samozrejme, že som od začiatku odmietala ich ponuku, tí ľudia boli takí divní, fakt ako sfanatizovaní
simonkka
28.11.06,20:34
každý človek má na niečo iné, niekto rád robí od 8 rana do vecera a má staly plat, niekto rad zalozi svoju firmu a niekto veri v MLM system...netreba za to nikoho odsudzovat, ale treba si poriadne vypocut prezentaciu a urobit podla seba nazor, ja osobne milujem MLM systemy vsetky:)
simonkka
28.11.06,20:36
to som tu prvykrat pisala:) nemam moc casu vysedavat pred PC, len dnes neviem spat, tak asi sa budem castejsie zapajat do tychto roznych for a debat....
Jozef Mihál
28.11.06,20:40
ja osobne milujem MLM systemy vsetky:)
Ja osobne milujem pivo.
duficek
28.11.06,21:23
Ja osobne milujem pivo.
ja osobne "milujem" poradakov, ktory sa zaregistruju iba kvoli prispevkom obhajujucim MLM systemy a viac sa tu neukazu :)
Jozef Mihál
28.11.06,21:43
...pritakávam a vyznávam svoju lásku k predajcom SW, ktorí to isté robia na obhajobu svojich SW. Aj tak sú najlepšie SUPERMZDY od fy JoNaS.
SMartina
22.05.07,15:01
:( Ahojte. Mám faktúrku od osoby, ktorá pracuje v G Profite, dala si to na firmu, na faktúrke je fakturovaný vizitkár, reklamný priestor: to viem ako zaúčtovať. Ďalšie položky sú:
- Dovolenkový lístok: to by som mala dať ako reprezentačné na 513,
- Manuál a pravidlá a CD: tiež ako repre 513?
- Členský poplatok ?

Prosím o radu, ak s tým má už niekto skúsenosť. Ďakujem. :confused:
Angella
26.09.07,10:50
ludia trpia dvoma zavaznymi chorobami
,,nieco za nic" alebo ,,hned a zaraz"
jedneho pekneho dna niekoho napadla myslienka nakupu cez internet a teraz sa to pokusa zrealizovat
a g-profit je sposob ako to rozbehnut
nic viac nic menej....ziadna pyramida kde sa nabazia len ti hore
je to maximalne ferovy system vyplacania ludi
takto sa poniektori smiali aj ked prisla myslienka mobilnych telefonov
dajte nabok mindraky podozrenia predsudky a mylne domnienky
este som tu necitala ani jeden rozumny argument ktory by nasvedcoval ze gp je hlupost
ja mam s gp perfektnu skusenost a som clovek ako hociktory z vas
kto mne vyvrati tuto skusenost nejakymi znicujucimi argumentmi?
kto ma chce presviedcat o tom ze to nefunguje?
kto z tych co o tom len poculi a nie su v centre diania ako ja mi chce davat rozumy...??
Johanka
26.09.07,11:02
Vitaj na Porade :) .
Nadpis témy kladie otázku - ak máš perfektnú skúsenosť, tak nám ju priblíž ...tie tri otázky v závere Tvojho príspevku sú ako výzva na súboj ...
Bastian
26.09.07,11:17
ludia trpia dvoma zavaznymi chorobami
,,nieco za nic" alebo ,,hned a zaraz"
jedneho pekneho dna niekoho napadla myslienka nakupu cez internet a teraz sa to pokusa zrealizovat
a g-profit je sposob ako to rozbehnut
nic viac nic menej....ziadna pyramida kde sa nabazia len ti hore
je to maximalne ferovy system vyplacania ludi
takto sa poniektori smiali aj ked prisla myslienka mobilnych telefonov
dajte nabok mindraky podozrenia predsudky a mylne domnienky
este som tu necitala ani jeden rozumny argument ktory by nasvedcoval ze gp je hlupost
ja mam s gp perfektnu skusenost a som clovek ako hociktory z vas
kto mne vyvrati tuto skusenost nejakymi znicujucimi argumentmi?
kto ma chce presviedcat o tom ze to nefunguje?
kto z tych co o tom len poculi a nie su v centre diania ako ja mi chce davat rozumy...??
Staci ked si niekto precitata tento citat:

Tu máš zopár diskusií na tému G-Profit:

http://www.lady.sk/index.php?kategor...it&reakcii=217 (http://www.lady.sk/index.php?kategoria=17&kateg=100&re=231403&text=g-profit&reakcii=217)

http://diskusie.sme.sk/viewdiscussio...clanok-2280181 (http://diskusie.sme.sk/viewdiscussion.php?spoj=clanok-2280181)

http://forum.bleskovky.zoznam.sk/?mo...=973&forumID=8 (http://forum.bleskovky.zoznam.sk/?module=thread&threadID=973&forumID=8)

Vo svojej podstate je G-Profit systém, ktorý funguje tak, že zaplatíš členský poplatok a ako člen máš právo nakupovať tovar z internetového obchodu so zľavou. Tvoj profit je v tom, že môžeš kupovať tovar so zľavou a dostávaš provízie za získanie nového člena.
účtovník 007
26.09.07,12:49
dajte nabok mindraky podozrenia predsudky a mylne domnienky


Dajte nabok mindraky, podozrenia, predsudky a mylne domnienky,
zapojte sa do G-profitu, nech má z Vás Angella korunky.:---
josh
26.09.07,16:47
Mojim argumentom je, ze ceny (napriklad som pozeral lcd televizory, ked som sa pripravoval na snahu zlomit ma) v gprofite su drahsie ako napriklad na hej.sk. A to dokonca aj pre clenov. Takze nechcem nakupovat drahsie veci a platit si este aj nejaku kartu. Na tom pokeci mi bolo povedane, ze sa mi ozvu, ihned ako budu lacnejsie, uz niekolko mesiacov cakam, cakam.... :)
Cakam protiargument na tento moj argument.
Halli
26.09.07,17:04
A ešte si možte kúpiť pozíciu...cca 20 litrov :--- , vstupenka do neba :cool: :D a potom už nebudete nič robiť, len na Vás budú robiť... no nieje to super ? :eek:
wierdo
26.09.07,17:14
každý človek má na niečo iné, niekto rád robí od 8 rana do vecera a má staly plat, niekto rad zalozi svoju firmu a niekto veri v MLM system...netreba za to nikoho odsudzovat, ale treba si poriadne vypocut prezentaciu a urobit podla seba nazor, ja osobne milujem MLM systemy vsetky:)

Vsetky MLM systemy máju jednu spolocnu nevyhodu. Clovek, ktory sa zapoji do MLM, zacne automaticky zo dna na den pozerat na vsetkych svojich znamych, susedov, kolegov v praci, blizsiu aj vzdialenejsiu rodinu, kamaratov z detstva, spolucestujucich vo vlaku, ale aj ludi, ktorych nahodne stretne v parku divat ako na svojich potencionalnych zakaznikov. Tym sa chtiac-nechtiac stava doterny a konci to tak, ze jeho znami potom preventivne pred nim prechadzaju na druhu stranu ulice.

To nema nic spolocne s kvalitou produktu, ktory sa cez MLM predava. Je to o tom, ze MLM je v principe zalozena na aktivom a pravidelnom oslovovani ludi z okruhu znamych (kvoli dovere) a ponukani produktu alebo sluzby. Kedze dnes nie je problem kupit ale predat, a ponuka vo vsetkych oblastiach vzdy prevysuje dopyt, je jasne, ako taketo "oslovovanie" ludia vnimaju.

Je mi luto ludi, ktori sa zapojili do MLM. Vacsina si uz ani nevie pripustit to, ako to negativne ovplyvnilo ich sukromne vztahy a priatelstva. Jednoducho MLM velmi nevhodnym sposobom miesa privatnu sferu s pracovnou.
Bastian
27.09.07,06:16
Vsetky MLM systemy máju jednu spolocnu nevyhodu. Clovek, ktory sa zapoji do MLM, zacne automaticky zo dna na den pozerat na vsetkych svojich znamych, susedov, kolegov v praci, blizsiu aj vzdialenejsiu rodinu, kamaratov z detstva, spolucestujucich vo vlaku, ale aj ludi, ktorych nahodne stretne v parku divat ako na svojich potencionalnych zakaznikov. Tym sa chtiac-nechtiac stava doterny a konci to tak, ze jeho znami potom preventivne pred nim prechadzaju na druhu stranu ulice.

To nema nic spolocne s kvalitou produktu, ktory sa cez MLM predava. Je to o tom, ze MLM je v principe zalozena na aktivom a pravidelnom oslovovani ludi z okruhu znamych (kvoli dovere) a ponukani produktu alebo sluzby. Kedze dnes nie je problem kupit ale predat, a ponuka vo vsetkych oblastiach vzdy prevysuje dopyt, je jasne, ako taketo "oslovovanie" ludia vnimaju.

Je mi luto ludi, ktori sa zapojili do MLM. Vacsina si uz ani nevie pripustit to, ako to negativne ovplyvnilo ich sukromne vztahy a priatelstva. Jednoducho MLM velmi nevhodnym sposobom miesa privatnu sferu s pracovnou.
Tiez som skusil par MLM systemov. Dnes uz ale nerobim ziadny MLM. Napriek tomu si ale myslim, ze to je dobre vymysleny system. Problem je len to ked to chytia do ruk podvodnici alebo ked maju nekvalitny alebo drahy tovar. Bohuzial vsade sa najdu chytraci, co aj s dobrym tovarom vedia urobit firme zle meno...
S tvojim prispevkom plne suhlasim a dokonca si myslim, ze si sa trafil do cierneho. Fakt sa vstupom do MLM stavaju vsetci blizky ludia potenc. zakaznikom a tym padom sa okolie zacne obrnovat a mat pocit ze: "chce este aj na mne zarobit - na znamych sa predsa zarabat nema".
cori
27.09.07,07:25
vcera sa ma snazili nalakat... Cele tri hodiny som musela pocuvat ake je to super a ci nechcem zabezpecit svoju rodinu. Ze je to urcity system pyramidy my doslo hned. Co ma vsak sokovalo bolo ako ma za kazdu cenu chceli naverbovat, ten pan mi prisiel akoby presiel celym radom vymyvania mozgu a cela organizacia mi pripada ako urcity druh sekty. Tvrdil mi ze clenovia sa navzajom podporuju a ze maju vzdy na seba cas, ze im mozem vzdy doverovat... no proste blblbla.
Svoje peniaze viem aj lepsie minut... napriklad na dovolenke...
Vrelo nedoporucujem ziadne stretnutie s nimi je to strata casu, idu na vas psychologicky no velmi sa im to nedari, ak mate zdravy rozum poslete ich kade lahsie.
mona091
17.10.07,07:44
pekny den,
som nova, ale neda mi zareagovat na mlm,

nech mlm ma akykolvek produkt ci sluzbu - berme tie kvalitnejsie a lacnejsie, aby sa nediskutovalo o predmete predaja, v mlm clovek prijima zivotny styl.
su firmy, kde na prvy pohlad vsetko vyznieva nevinne, ani ziadne investicie nepytaju, mozno aj pomozu, ale:

pointa: clovek hlada dalsich ludi, odberatelov, zakaznikov, od ktorych je zavisly, a ci chce alebo nechce, je ovplyvnovany systemom mlm,
ich skolenia, treniny, seminare su skutocne na vysokej urovni, a systematicky posobia na cloveka, ktory je skor ci neskor uplne zmanipulovany a ani o tom nevie
u mna mlm = čistič hlav, vytvaranie si stada za ucelom uskutocnovania si svojich cielov
monicabeluci
26.10.07,12:52
Skúsenosť nie moja ale jedného človeka ktorý pre spomínanú spoločnosť pracoval a vďaka nemu som si ušetrila kopec peňazí a kopec známych (: A tiež kamoške ktorá mi zavolala že má pre mňa super obchod, ale že podrobnosti mi vysvetlí jej dobrá známa, ešte že som nič nepodpísala a nezaplatila, ale včas som si prečítala diskusie k danej téme "GP"..

PROSÍM VÁS LEN TO NEVZDAJTE A ČÍTAJTE AŽ DO KONCA!

1. OBCHODNÝ ROZHOVOR: Prečo hovorím, že ľudia aj pri maximálnej snahe triezvo nazerať na celú vec nakoniec podľahnú? Ani sa na prvý pohľad nezdá aké banálne jednoduché je vysvetlenie. Do obchodu Vás totiž zatiahne človek, ktorému najviac dôverujete /skoro ako pri drogách/. Totiž filozofia spoločnosti je maximálne prepracovaná a využíva najmodernejšie metódy hraničiace až s vymývaním mozgu na báze kozmických a ja neviem ešte akých síl /GP členovia –viete o čom hovorím/. Totiž 100 x opakovaná lož sa stáva pravdou a skúste povedať do očí svojmu fakt dobrému známemu, či príbuznému (ŽE KLAME!). Niekedy to proste hneď nejde jednoducho preto, lebo mu dôverujete. A tak teda počúvate a počúvate a počúvate a zrazu akoby šibnutím čarovného prútika ani neviete prečo, a obchod Vás začne najprv len zaujímať, potom sa začnete so záujmom pýtať a v tom Vás už majú tam kde Vás chcú mať. Totiž stratégia je postavená na otočení Vašich otázok a argumentov proti Vám samotným ale takou formou ako by ste to vypovedali Vy sami. Poviem príklad: „Vy sa spýtate koľko peňazí sa tu dá zarobiť – odpoveď znie, a koľko by si tak chcel aby sa tu dalo zarobiť?“ – začnete vysvetľovať a bác už Vás majú kde chceli, „tak presne toľko tu zarábame“, alebo ďalej „a nie je to pyramída?“ – odpoveď: myslíš taká aká je v ktorejkoľvek práci?, že na vrchu je riaditeľ podniku, ten má sekretárku, potom sú vedúci, potom zamestnanci – veď to máš v každom podniku- ubezpečujem ťa , že to nie je pyramída“ atď. atď. Samozrejme sto krát vás počas rozhovoru pochvália, aký ste vnímavý a šikovný, že budete úspešný atď. Proste a jasne v skratke to zhrniem, môžete byť akokoľvek ostražitý, zohranej dvojke proti Vám sa neubránite /apropo česť výnimkám- buďte ňou práve Vy J/. A preto myslite na tieto riadky ak Vás oslovia. Dám Vám jednoduchý návod. Už pri telefonickom dohovore položte jasnú otázku pozývateľovi: „ Jedná sa o G-PROFIT?“, vyčkajte si na odpoveď, ak sa bude snažiť vyhnúť jej, zopakujte „Jedná sa o GP?“ – v tejto chvíli nesmiete poľaviť, rozhoduje sa o ďalšom Vašom osude. Ak to z neho dostanete vyhrali ste. Potom už jasne treba povedať: „Nehnevaj sa o tomto obchode som už počul ďakujem nemám záujem- ani vypočuť si to“.

2. STE V TOM. Aj napriek Vášmu úsiliu vzdorovať sa stalo, že ste v tom – čo teraz. Peniaze, ktoré ste zaplatili už v živote neuvidíte/dúfam, že sa mýlim, náš čas ešte príde ľudia/. Totiž zmluvy sú jednostranne dobre napísané a všetko v nich je premyslené tak ako sa to hodí firme. A teda 14.850,-Sk alebo 34.650,-Sk prípadne 69.300,-Sk /ich najpretláčanejší obchod/ za akúsi pofidérnu kartu /krycí manéver/, ktorá oprávňuje využívať výhody tohto obrovského podvodu sú nenávratne preč. Avšak kam sa podeli? Málokto vie, že firma disponuje dvoma účtami: prvý je ten na ktorý peniaze musíte poukázať aby ste sa stali právoplatným /oklamaným/ členom a druhý účet, ktorý slúži na vyplácanie provízií jednotlivým členom/len podaktorým/. Nikto to presne nevie /jeden človek predsa, majiteľ/ ale je viac ako pravdepodobné, že existuje však aj tretí účet hádajte na čo? Správne uhádli ste ten rastie, rastie a rastie a niekto si ho užíva, áno Vaše peniaze sa medzičasom prevexlovali na daný účet a niekto si ich užíva /mená až na záver/.Že kto? Ten kto geniálny podvod vymyslel /alebo niekde odkukal/. Presne tak, my všetci sme sa mu poskladali na obrovský finančný majetok v tejto chvíli odhadnúc na niekoľko stoviek miliónov korún z ktorého budú žiť ešte hádam štyri jeho ďalšie generácie ak nie viac.

3. A ČO STE ZÍSKALI VY? Tak schválne sledujte:
- zrazu sa dozviete, že ak chcete niečo zarobiť, musíte mať absolvovaný tzv. Základný seminár spoločnosti GP. V podstate je to maličkosť za 1500,- Sk samozrejme kde inde ako v Žiline. Že nemáte naň? To nikoho nezaujíma, bez jeho absolvovania peniaze nebudú. V duchu si poviete dobre tak na toto ešte nejako naškriabem a potom už bude dobre. A zrazu sa dozviete od svojho pozývateľa/mimochodom mesiáša, ktorý má za povinnosť telom aj dušou sa o Vás starať a vymývať Vám mozog/, že na seminár musíte prísť v obleku /ženy kostým/, inak sa tam ani neukazujte. Tí ktorí takúto “róbu“ majú - v pohode. Horšie je takým, ktorí musia opäť zainvestovať. Veď predsa nesmiete sklamať svojho „vymývača“. Tak poďme šup oblek taký lacnejší okolo 4 – 5 tisíc korún. Teda sumarizujme. S najlacnejšou kartou + seminár + oblek + samozrejme cesta, ktorú si platíte jasne že Vy, sme pri sumičke tak okolo 42.000,- Sk. Slušné však? Žiaľ sklamem Vás toto ešte nie je zďaleka všetko.
Tak ste teda na seminári a tam to priatelia začne: Rozohnené drísty prednášajúcich managerov a vyššie postavených členov TT /top tím/, nikoho nesmú nechať na pochybách o tomto bezkonkurenčnom a fantastickom obchode /podvode/. Dozviete sa čo treba robiť, že treba najprv počúvať skúsených až potom pracovať samostatne, že doteraz ste dreli na niekoho a teraz ste sám sebe pánom, že aj s obyčajného robotníka môže byť multimilionár, dobre sa to počúva však? atď. nebudem to viac rozvádzať. Prvé aké také vytriezvenie som ja zažil už tu. No hovorím Vám priatelia pripomínalo mi to praktiky akejsi sekty. Úplne jasno som mal v obchode v momente, keď mi direktívne prikázali kúpiť si firemné pero, vizitky, prezentačné hárky, zmluvy firmy /áno počujete dobre toto všetko ešte aj tlačivá zmlúv sme si museli sami kupovať/ a ešte ďalšie množstvo vecí, ktoré nevyhnutne dobrý G profiťák potrebuje. Tu už sa sumička vyšplhala niečo cez 45.000,- Sk. Z týchto všetkých nevyhnutných vecí profituje samozrejme len a len firma, ktorá ich na seminároch predáva radovým členom. Bez nich totiž v obchode neviete fungovať. Ale poďme ďalej, po seminári prídete domov začnete pracovať, pozývať svojich známych na stolové rozhovory ponúkať im tento podvod. Ak sa spočiatku nedarí - aj tu je filozofia jasná: vysvetľujú ju takto „ak hádžete na stenu hrach, tak samozrejme spadne, tak hádžte znova a znova silnejšie a silnejšie a časom sa tam jedno dve zrnká prilepia“, žiaľ takýmto zrnkom som sa stal aj ja. A tiež som si „ulovil“ svojho človeka /obral ho o peniaze- hanbím sa za to ako pes/, za ktorého máte body a peniaze, ale len v prípade, že Vám ho pridelia na správnu stranu. Totiž zarábate len vtedy ak máte pod sebou v rade vybudované obe strany obchodu. Žiaľ o tom pod koho sa však zaradí nový člen často krát nerozhodujete vy. Teda sa môže stať, že máte 5 až 6 ľudí pod sebou na jednej strane a nezarobili ste ani korunu najprv si to musíte totiž zaslúžiť. Avšak hádajte, kto musí ísť s novým členom na jeho prvý zákl. seminár – áno správne predsa vy no a už viete aj koľko Vás to bude stáť. „pouhých“ 1500,- Sk + cesta atď. Razom sa tak zo zákl. semináru stáva každomesačná povinnosť, ktorú musíte ako príklad pre svojho človeka absolvovať – za rok je to 18.000,- Sk. Pozor nezarobili ste zatiaľ ešte ani korunu, a koľko investovali?...

4. I-NET OBCHOD
- máte v rukách akúsi kartičku, mimochodom je na nič, lebo v i-net obchode, ktorý firma tak vehementne obhajuje je viac menej všetko o 10 –20% drahšie ako kdekoľvek inde. Apropo samozrejme, že za to že Vám tovar donesú až domov /samozrejme len vtedy ak sa pozbiera aspoň 5 objednávok v danej lokalite/ si nechajú slušne zaplatiť. Za môjho pôsobenia sa táto suma niekoľkokrát zvyšovala. Teraz 150,- nie?Tak sa rozhodnete, že nakupovať teda nebudete, lebo je to zbytočne všetko predražené, lenže ak nenakúpite každý mesiac aspoň za 1600,- Sk v i-net obchode, stratíte možnosť dostávať tzv. kredity /mimochodom veľmi úbohé -jedná sa o haliere/ z nákupov ľudí čo sú pod Vami zaradení v obchode a zároveň tým dávate zlý príklad novým členom /všetko je na firme sledované, ešte aj Vaše nákupy/. Dobre teda, tak opäť nakupujete a radšej vyhadzujete svoje peniaze von oknom, len aby ste boli dobrým G profiťákom. Ale tu už sa vážne vo Vás niečo búri, len žiaľ pochodujete ďalej s mečiacim davom oviec, lebo nechcete byť Vy ten, ktorý nevie budovať tento obchod, Vy ten ktorý to nedokáže, Vy ten ktorý nie je ako drak /tak volajú tých najúspešnejších kvázi podvodníkov/. A samozrejme chcete aspoň získať späť svoje vložené peniaze. Žiaľ ubezpečujem Vás nikdy sa tak nestane /teda aspoň drvivej väčšine/. Posledným klincom do každého GP rakvy, je vrchol arogancie a drzosti v podobe tzv. Obnovenia karty. Znamenalo to, že na prelome roka, kedy sa vaše rok trvajúce členstvo vo firme končilo, ak ste chceli fungovať /oberať ľudí/ vo firme ďalej museli ste si opäť zakúpiť takú istú kartu akú ste mali. To počúvate však? Áno ešte raz investovať jednu z tých horibilných súm, inak Vás opäť čakal koniec. V konečnom dôsledku to je super vymyslené, ale len pre zopár vyvolených. No a práve táto skutočnosť robí z G-profitu nekonečný stroj na špinavé peniaze, ale ešte raz podotýkam len pre vyvolených...

5. ŠKOLENIA
Skutočne človek až s odstupom času príde na to ako jednoducho je možné zmanipulovať ho. Nezarobil som síce ani korunu, ale pod sebou som mal 20-25 ľudí, len žiaľ zaradili mi ich na jednu stranu, takže smola, kumuloval sa mi len tzv. depozit, ktorý údajne keď príde čas „Č“, raz vyberiem, keď budem mať aj druhú stranu obchodu a potom budem „v balíku“. A kedy ju budem mať?... Jedného krásneho dňa my môj mecenáš povedal: „vidím si šikovný budeš robiť sám“, a môžeš si potom otvoriť aj druhú stranu obchodu, dnes už viem, že to bol len ďalší zo strany firmy dobre premyslený trik, ale vtedy som bol spokojný a šťastný, že sa moje výsledky práce páčia. Čo myslíte čo potrebujete k tomu aby ste mohli robiť sám bez mecenáša? No jasné – školiť sa. A kto školenia organizoval? No samozrejme, že firma. A hádam si vážne nemyslíte, že zadarmo. Prvé školenie ak chcete fungovať sám s certifikátom tzv. CPD obchodné zručnosti– 2.600,- Sk druhé školenie tzv. RV- club – 4.600,- Sk a napokon tzv. Rétorika – 6.600,- Sk /firma dávala veľkodušne zľavu na Rétoriku 50%/ takže 3.300,- Sk. Ak ste školenie neabsolvovali nedostali ste certifikát nemohli ste fungovať samostatne a firma /resp. ľudia z nej/ Vás potom nechala pomaly padnúť. Možno aj to chcela – neviem. Ale jedno viem toto je moment kedy odchádza z firmy hádam najviac ľudí, smola je však v tom, že stále ale prichádzajú nový, ktorí o tomto všetko nemajú ani poňatia a ktosi stále bohatne na náš úkor. Keď si pomyslím, že som absolvoval všetky školenia a takmer všetky základné semináre /stále som dúfal v návratnosť- ja hlupák/ a začnem zratúvať koľko som do tejto chvíle investoval, teda moju stratu, robí sa mi nevoľno, takže to nechajme... V podstate som ešte dopadol dobre, poznám takých členov GP, ktorý si vo vidine úspechu zobrali pôžičky /a nie jednu/, mnohí ich ešte dodnes splácajú. Dokonca veľa z nich malo obrovské problémy aj čo sa týka rodinného života atď. Veď akoby aj nie oberali svoju manželku a deti o nemalé financie. Najsmutnejšie na tom však bolo a je, že toto videli aj mnohí z managerov a v neposlednom rade aj majiteľ a verte mi bolo mu to absolútne ľahostajné /hlavne nech je môj válov plný/. Možno si poviete Vaša chyba naleteli ste. Áno naleteli ale po vojne je každý generál a pýtam sa kto spravil niečo pre to aby nenaleteli aj tí ďalší?...

6. V HLAVNÝCH ÚLOHÁCH ÚČINKOVALI:
Verte mi skutočne sa mi tieto záverečné riadky nepíšu ľahko a dlho som zvažoval či ich vôbec napíšem. Ale ako som vravel. Nič pre mňa nie je dôležitejšie ako snaha zabrániť ďalšiemu oberaniu prostých ľudí o peniaze, len preto aby zarábali tí ktorým bolo absolútne jedno odkiaľ sú ich kontá denno-denne napĺňané. Veď OBRALI AJ MŇA. Dnes ešte netuším či to čo robím vôbec malo nejaký význam alebo nie, ale ak aspoň jednému človeku oslovenému firmou GP ušetrím jeho verím, že čestne zarobené peniaze, už TO bude pre mňa zadosťučinenie.
Neviem či to je obava, alebo nie, čo teraz cítim a v podstate mi to je jedno za svojimi tvrdeniami si stojím a obhájim si ich pred hocikým.
Aj pred Vami pán majiteľ, zakladateľ, muž číslo jedno a otec celého „obchodu“:
ING. VLADIMÍR ŽIDEK,
aj pred Vami páni manageri:
ALEXANDER ZSIDO /nechcem krivdiť myslím, že už tam nie je- už pochopil/,
MGR. ALEXANDER MIKOVIČ,
ERIKA GURABIOVÁ /nechcem krivdiť myslím, že už tam nie je- už pochopila/,
MGR. JURAJ OTTA,
PETER BÍLÝ,
ĽUBOMÍR VIKTORÍN.
Ostatných sa neoplatí ani menovať sú to také isté nuly a poskokovia akými som bol dlho aj ja v tomto akože biznise, ktorí sa hrajú pred tými spodnými na to, že zarábajú veľké peniaze. Opak je však pravdou, zarába tak 6-7 ľudí na celej tejto podvodnej firme, ktorí sú na vrchu pyramídy a ostatní len tajne dúfajú v zárobok, ktorý aj tak nikdy nepríde. Preto nebuďte to Vy ktorí sa týmto podvodníkom skladáte na ich bohatstvo. Prosím rozprávajte o tom každému čo ste tu čítali, trebárs aj kopírujte tieto slová na ďalšie fóra, len proste niečo spravte. A vy ktorí ste ešte stále členmi GP a stále nevidíte o čom tento podfuk, je ale v kútiku duše to aj tak cítite, otvorte si konečne oči, spravte svojmu členstvu rázny koniec ČÍM SKÔR, TÝM LEPŠIE. Inak to môže mať pre Vás strašné následky. Neverte podvodníkom, ktorý Vás hecujú a ženú dopredu, verte mi nemyslia to úprimne myslia len a len na svoje špinavé zisky. Ja som sa rozhodol skončiť pomerne neskoro a prišiel som o veľmi veľa peňazí a obral tiež veľa ľudí, čoho mi je naozaj nesmierne ľúto /chcem sa ospravedlniť a hanbím sa za to a nikdy to nebudem vedieť napraviť tak aspoň píšem tieto riadky/. Poučte sa preto z mojich chýb a jednoducho to spravte – ukončite to prekliate členstvo. Nech Vám Pán Boh pomáha!
Ofélia
12.11.07,17:42
Nedá mi na toto nereagovať, do minulého štvrtka som ani nevedela, že niečo ako g-profit existuje, prečítala som si aj príspevok on angelabeluci a musím povedať že žiadne plus v členstve v g- profit som neregistrovala. Bolo mi to prezentované ako internetový predaj, ja že OK to ma zaujíma, no a prišli členké poplatky, základný 4950-, štandart 14 850-, standart plus 34 650-, bonus 69 300- , členské sa obnovuje každý rok!! inak všetkých čo ste mali pod sebou strácate. Výhody - žiadne! Ceny na internete sú drahšie ako v napr. Tescu aj po zľave. Aby som to ozrejmila tým že sa stanem členom g-profit môžem nakupovať napr. o 3 % lacnejšie mlieko alebo o 35 % služby Slovaktuál, keď mi to má priviesť napr. UPS zaplatím 250 -, poplatok za dovoz, len v rámci ZA, BA, BB je to zdarma. Tá zľava z mlieka napr. 0,25 haliera mi ide na moju členskú kartu, tak isto ak je niekto podo mnou a kúpi si mlieko aj on má 0,25 haliera aj ja. Obdobne funguje karta NAY elektrodom ( len neplatím členské). Za každého prineseného človeka sa tiež dostávajú body, podľa toho aké členské si zakúpi :( napr. 10 základných karie= 10 bodov = 4000 SK) Takže dospela som k tomu, že napr. v Tescu tiež nakupujeme tovar so zľavami a členské neplatíme a obchod na tom aj tak zarobí, tak prečo im platiť členské keď zarobia z predaja ?! nevýhody - členské- vysoké ceny - platba za dovoz!
Mandátnu zmluvu maju ošetrenú tak, že svojim podpisom potvrdzujete že ste oboznámení s nekalými praktikami a nemáte právo dávať ich na súd - nič nevyhráte. Teraz by ma zaujímalo, keľže sa uzatvára Mandátna zmluva podľa Obchodného zákonika, musí sa takýto človek zahlásiť na DÚ a ZP??
Ofélia
13.11.07,13:14
Poradí mi niekto z "poraďákov" !!!!! Zistila som že môj brat s manželkou aj synom uzavreli v g-profite mandátnu zmluvu, musia sa zaregistrovať na DÚ a ZP?? Brat uzavrel zmluvu štandart,je zamestnanec, on tvrdí, že mu nepovedali, že by sa mal nahlásiť na DÚ, ( ani mu nepovedali že členské sa platí každý rok) ale ja som tu čítala že na mandátnu zmluvu nemôže opakovane pracovať fyzická osoba / nepodnikateľ... Prosím poraďte poraďáci.
Aldan
06.12.07,06:50
mám aj skúsenosť, kde ma presviedčali v Blave o výhodnosti a ukázali celý zoznam, kto sa z intráku prihlásil - celý zoznam aj s rodnými číslami. Viete o tom že som sa tam našla? a to som s nikým predtým o tom nehovorila. Ale aj to je možnosť oblbovania a dokazovania ako to ide.
Bastian
06.12.07,07:25
mám aj skúsenosť, kde ma presviedčali v Blave o výhodnosti a ukázali celý zoznam, kto sa z intráku prihlásil - celý zoznam aj s rodnými číslami. Viete o tom že som sa tam našla? a to som s nikým predtým o tom nehovorila. Ale aj to je možnosť oblbovania a dokazovania ako to ide.
Alebo ako to nejde... :D
nitram80
12.12.07,20:55
dobry den.
chcel by som vas poprosit o radu,moj znamy podpisal zmluvu v tejto spolocnosti,ale este peniaze nezaplatil.da sa od tejto zmluvy este odstupit?original zmluvu mu samozrejme nedali,ale ma dostat kopiu. dakujem za kazdu radu.
misomiso
12.12.07,21:00
Ako tu tak o tom citam - napada ma - nema ten G profit spolocne nieco s bodom G?
Bastian
13.12.07,07:56
... asi áno. Ako tu čítam tie príspevky, tak sa mi zdá že vedia ľudí poriadne vydráždiť. :D:D:D
Aldan
09.01.08,05:50
a v čom je to super vec. Totiž bola som tam tiež.
aldan