pali1
21.11.06,15:30
Môže mi niekto poradiť ako správne posúdiť kedy by sa dala práca považovať za ťažkú psychyckú prácu alebo je na to nejaka tabulka alebo podla čoho sa to určuje.
U nás sa dopočuli o tomto zákone aj zamestnanci a teraz každý tvrdí ,že má ťažku prácu a chce príplatky.A čo teraz.
Black
21.11.06,17:04
Nepočul som o takom predpise ani ja

Možno zamestnanci myslia
Minimálnu mzdu v 6 rôznych kategóriách (príloha č. 1, Zákonník práce)
Príplatok za prácu v zdraviu škodlivom prostredí (hluk, prašnosť, nebezpečné látky a pod.)
karol.za
24.11.06,21:54
ahojte
psychickú zaťaž a všetko okolo nej je uvedené v Nariadení vlády Slovenskej reubliky č.359/2006 Z.z o podrobnostiach o ochrane zdravia pred nepriaznivými účinkami nadmernej fyzickej,psychickej a senzorickej záťaže pri práci
s pozdravom karol
:):):):):)
Black
24.11.06,22:14
ahojte
psychickú zaťaž a všetko okolo nej je uvedené v Nariadení vlády Slovenskej reubliky č.359/2006 Z.z o podrobnostiach o ochrane zdravia pred nepriaznivými účinkami nadmernej fyzickej,psychickej a senzorickej záťaže pri práci
s pozdravom karol
:):):):):)

OK :), a nevieš prosím ťa aj to ako sa to hodnotí z mzdového hľadiska.
karol.za
25.11.06,10:07
OK :), a nevieš prosím ťa aj to ako sa to hodnotí z mzdového hľadiska.

Mzdové zvýhodnenie za prácu v sťaženom a zdraviu škodlivom pracovnom prostredí upravuje ZP § 124,o tom či je sťažené a zdraviu škodlivé pracovné prostredie je možné posúdiť podľa Nariadenia vlády Slovenskej republiky č.357/2006 Z.z. o faktoroch práce a pracovného prostredia vo vzťahu ku kategorizácii pracovných činností a o náležitostiach návrhu na zaradenie pracovných činností do kategórii z hľadiska zdravotných rizík.
s pozdravom karol
:):):):):)
pali1
26.11.06,16:06
Pali1 pre Blacka.

Našiel som ten zákon č.359/2006 a prečítal som ho ale sú tam iba limity kedy sa už práca nesmie vykonávať a ako sa posudzuje takáto práca ale o nejakých mzdových zvýhodneniach som sa tam nedočítal a keby ho niekto chcel celí tak mu ho pošlem
Black
26.11.06,17:04
Pali1 pre Blacka.

Našiel som ten zákon č.359/2006 a prečítal som ho ale sú tam iba limity kedy sa už práca nesmie vykonávať a ako sa posudzuje takáto práca ale o nejakých mzdových zvýhodneniach som sa tam nedočítal a keby ho niekto chcel celí tak mu ho pošlem


Pozri clanok č. 5 od Karol.za - tam je to vysvetlene celkom jasne (najskor NV SR 359/2006, potom uplatniš Nariadenia vlády Slovenskej republiky č.357/2006 Z.z. a potom ZP § 124)