adulique
21.11.06,17:01
je to problem? Alfa mi vyhadzuje, ze to problem je. AKo to berie danova kontrola? Da sa to nejako napravit, ked som tie faktury uz poposielala? :mee: Dakujem
ekopo
21.11.06,16:07
Podľa zák. o DPH je platitel povinný vystaviť FA do 15 dní od dodania tovaru, služby resp. prijatia platby.
adulique
22.11.06,07:53
to teraz viem aj ja....lenze som si to nevsimla....tam je zvacsa 1-2 dni rozdiel...ja sa pytam cisa s tym da nieco robit :(
ekopo
22.11.06,08:07
Teraz s tým už nič neurobíš, len pokojne čakaj na ;) popravu;)
p.s. nič by sa nemalo stať, keď si dodržala z hľadiska DPH obdobie/
Danka Kosibová
22.11.06,08:14
ked to chces mat vsetko ciste, tak Ti odporucam prerobit tie faktury, v ramci moznosti. napriklad opravit datum dodania alebo datum vystavenia.
účtovník 007
22.11.06,08:15
to teraz viem aj ja....lenze som si to nevsimla....tam je zvacsa 1-2 dni rozdiel...ja sa pytam cisa s tym da nieco robit :(

Ja by som to riešila takto.
Ak nemáš tých vystavených fa veľa, oprav deň vystavenia. Samozrejme ak medzi tým máš v číselnom rade vystavené ďalšie fa, nebude sa Ti dať dátumy opraviť. V takom prípade by som nechala všetko tak, nie vždy kontrola príde na všetko;) . Je lepšie fa vystaviť 1-2 dni neskôr ako ukladá zákon, ako ju nevystaviť vôbec. DPH máš v správnom období, porušila si síce predpisy ale uvedená chyba nie je tak závažná, ako neodviesť DPH a pod. V budúcnosti si daj už pozor a uvedenýého nedostatku sa vyvaruj.
Muška
22.11.06,08:24
Ešte je táto možnosť
§ 75
Vyhotovenie faktúry
(1) Platiteľ môže vyhotoviť za viac samostatných dodaní tovaru rovnakého druhu alebo služby rovnakého druhu alebo za viac platieb prijatých pred dodaním tovaru alebo dodaním služby súhrnnú faktúru, ktorá môže pokrývať najviac obdobie kalendárneho mesiaca; platiteľ vyhotoví faktúru najneskôr do 15 dní od skončenia kalendárneho mesiaca.
ekopo
22.11.06,08:37
Ja by som to riešila takto.
Ak nemáš tých vystavených fa veľa, oprav deň vystavenia. Samozrejme ak medzi tým máš v číselnom rade vystavené ďalšie fa, nebude sa Ti dať dátumy opraviť. V takom prípade by som nechala všetko tak, nie vždy kontrola príde na všetko;) . Je lepšie fa vystaviť 1-2 dni neskôr ako ukladá zákon, ako ju nevystaviť vôbec. DPH máš v správnom období, porušila si síce predpisy ale uvedená chyba nie je tak závažná, ako neodviesť DPH a pod. V budúcnosti si daj už pozor a uvedenýého nedostatku sa vyvaruj.
Ja by som nič neopravoval, veď faktúry už má poslané!!! To by aj u odberateľov musela vymeniť. A krížová kontrola keď zistí náhodou nezrovnalosti, keď aj "len" v dátume vystavenia.... neviem či by nepostupovala tvrdšie.
blondy
22.11.06,08:45
A čo robíte s takouto došlou fa? Ja mám jednu, telefonovala som do tej firmy a vysvetľovala účtovníčke, že to majú zle a ona mi na to hovorila že to jej tak prikázal manžel :confused:. Nuž niečo káže manžel a niečo zákon o DPH. Zatiaľ mi tú fa stále neopravili ani po pár telefonátoch.
účtovník 007
22.11.06,09:11
Ja by som nič neopravoval, veď faktúry už má poslané!!! To by aj u odberateľov musela vymeniť. A krížová kontrola keď zistí náhodou nezrovnalosti, keď aj "len" v dátume vystavenia.... neviem či by nepostupovala tvrdšie.

Ja som myslela na opravu u odberateľa aj dodávateľa. Každý by si fa vymenil za opravenú. Nechcela som radiť urobiť opravu iba jedným smerom. Ak to tak pochopili aj ostatní, ospravedlňujem sa.
ekopo
22.11.06,09:29
Práve to je problém, vymeniť FA aj na druhej strane. Hlavne keď sa jedná viac FA u viecerých.
adulique
22.11.06,13:50
dakujem za odpovede....asi to necham tak a poucim sa do buducnosti :)
johanka1981
14.05.07,09:36
Takže ak tovar bol dodaný 13.4. môžem vystaviť faktúru napr. 9.5? Alebo to môže byt najneskor 28.4.? Tých 15 dní na vystavenie faktury je od skoncenia daného mesiace, alebo od skutočného dodania?
Zoltán Kovács
14.05.07,09:40
Takže ak tovar bol dodaný 13.4. môžem vystaviť faktúru napr. 9.5? Alebo to môže byt najneskor 28.4.? Tých 15 dní na vystavenie faktury je od skoncenia daného mesiace, alebo od skutočného dodania?

Od dátumu vzniku zdaň.plnenia, v tvojom prípade od 13.04., takže dátum vystavenia fa najneskôr je 28.04.