keri
21.11.06,16:10
Ahojte,
uctujem v Alfe uz vyse roka, ale az teraz potrebujem naraz opravit/upravit viacero zaznamov. Existuje moznost "hromadnej upravy"? Uz som prelistovala aj prirucku a neviem na to prist.
Vdaka.
ivako
21.11.06,15:32
čo konkrétne potrebuješ upraviť?
keri
22.11.06,06:42
Az teraz som sa dostala k internetu (moja mala dcera asi ziarli na PC :) ). Takze: zistila som, ze pri uhradach cez pokladnu som zabudla zaskrtnut "uhrada pohladavky" a tym padom sa mi tie uhrady do evidencie pohladavok nedostali. Vcera som rucne vsetko opravila (bolo toho dost vela - od zaciatku tohto roka), ale predsa ma zaujima ta hromadna uprava...
ormika
22.11.06,06:51
V Alfe sa zatiaľ hromadné opravy nedajú robiť.
keri
22.11.06,07:08
A ja som si myslela, ze len ja neviem najst tu funkciu. Skoda, v Alfe by sa mohli zobudit a pridat moznost hr. uprav - dost by to pomohlo.:p
ormika
22.11.06,11:01
A ja som si myslela, ze len ja neviem najst tu funkciu. Skoda, v Alfe by sa mohli zobudit a pridat moznost hr. uprav - dost by to pomohlo.:p
Myslím že v ALFE sú dosť zobudení, program je super, len ho treba vedieť správne používať. Ak si si robila úhradu v peňažnom denníku, tak pri celkovej sume je tlačítko F7 a na to keď klikneš, tak si z knihy záväzkov alebo pohľadávok vyberieš príslušný doklad a tak sa ti úhrady správne vypárajú a nemusíš nikde zakškrtávať krížikom úhrada pohľadávky. A program má funkciu hromadného prečíslovania dokladov, takisto záväzkov.
Nerobím propagandu programu, len ho veľmi dlho používam a nikdy by som ho nevymenila za žiaden iný soft. A to som už robila vo viacerých.
ekopo
22.11.06,11:11
Hromadnú opravu takéhoto rozsahu Ti neurobí žiadny program, program nevie čo má byť úhrada pohľadávky dodatočne a čo nie. Soft obsluhuješ Ty a nie on Teba.
keri
23.11.06,15:46
Mojou poznamkou som nemyslela, ze Alfa je zly program, naopak... Tlacitko F7 a hromadne precislovanie dokladov aj ja vyuzivam presne tak ako sa maju vyuzivat, ale dakujem za vysvetlenie.
Co sa tyka "zaskrtavania": ide o prevzatie trzby z ERP do "normalnej" pokladne. Aby som vedela prekontrolovat prevzatie kazdej jednej dennej trzby, tak som vymyslela, ze najprv nahodim mesacnu trzbu jednou sumou do evidencie pohladavok a kazdy den pri prevzati trzby sa mi postupne znizi suma pohladavky voci ERP. Ked sa na to pozriem na konci mesiaca, tak v evidencii pohladavok ma byt nulova suma. To som chcela dorobit od zaciatku roka a preto som chcela vsetky prijmove doklady/denna trzba hromadne opravit, nakolko povodne pri tychto dokladoch samozrejme som zrusila funkciu "uhrada pohladavky" (ciselnik-stlpce pen. dennika)
Pekny den.