jaahodna
21.11.06,18:02
ahoj, prosim poradte mi. robim znamemu JU na jeho bufet ale teraz si otvoril predajnu textilu. a teraz - mam na kazdu prevadzku robit osobine JU a na konci roka to zratat? lebo si neviem prestavit, ze by som to robila v jednom penaznom denniku. a este k tomu pouziva zatial jeden bank.ucet - to tiez bude robit neplechu, vsak? PROSIM PORADTE MI, AKO TO ROBIT???!!!!!!! VOPRED DIK
Muška
21.11.06,17:04
robíš jedno účtovníctvo, len si ho rozdelíš na strediská.
Aký softvér používaš?
Melnick
21.11.06,17:16
ahoj, prosim poradte mi. robim znamemu JU na jeho bufet ale teraz si otvoril predajnu textilu. a teraz - mam na kazdu prevadzku robit osobine JU a na konci roka to zratat? lebo si neviem prestavit, ze by som to robila v jednom penaznom denniku. a este k tomu pouziva zatial jeden bank.ucet - to tiez bude robit neplechu, vsak? PROSIM PORADTE MI, AKO TO ROBIT???!!!!!!! VOPRED DIK

A jeden bankový účet ,môže používať aj naďalej.:)
toria
21.11.06,18:12
Ja mám živnostníka, ktorý má stavebnú činnosť a pohostinstvo. Vediem všetko len raz, ale delím všetko na strediská. robím v Alfe a je to tam dobre prehľadné. Takisto má jeden účet, žiaden problém to nie je.
lenkak
21.11.06,19:48
Ja robím prevádzky dokonca v troch rôznych mestách, takže dá sa.
mgm
21.11.06,20:04
Ja robím v Alfe tiež 2 prevádzky cez strediská. Nie je problém zistiť zisk jednej, či druhej prevádzky. Ale BÚ máme zvlášť podľa stredísk /majiteľ to tak chcel/, ale nebol by problém mať len jeden účet.
Melnick
21.11.06,20:11
Predstav si podnikateľa s 10-20 prevádzkami/poznám/ to by mal mať 10-20 účtov?
lenkak
21.11.06,20:23
hrozná predstava.
Melnick
21.11.06,20:42
mimotemy hrozná,ale len počet tých BÚ,tie prevádzky už nie:D
ekopo
22.11.06,07:27
mimotemy hrozná,ale len počet tých BÚ,tie prevádzky už nie:D
Nie je to až také hrozné, mám podnikateľa, ktorý má účty v 6-tich bankách, a je to úplne bez problémov.
ALDA
22.11.06,08:50
Nie je to až také hrozné, mám podnikateľa, ktorý má účty v 6-tich bankách, a je to úplne bez problémov.

Bez problémov? Podľa mňa má zbytočné náklady. Nech si ponechá jeden účet v jednej banke, by som mu to doporučila a o tie ušetrené náklady by Ti môhol zvýšiť Tvoj plat.
ekopo
22.11.06,08:56
Bez problémov? Podľa mňa má zbytočné náklady. Nech si ponechá jeden účet v jednej banke, by som mu to doporučila a o tie ušetrené náklady by Ti môhol zvýšiť Tvoj plat.
Bez problémov v účtovaní. Sú to jeho náklady, vie na čo ich má ,je oboznámený so všetkými dopadmi , ja mu faktúrujem za položku ;)
účtovník 007
22.11.06,09:41
Bez problémov v účtovaní. Sú to jeho náklady, vie na čo ich má ,je oboznámený so všetkými dopadmi , ja mu faktúrujem za položku ;)

V tom prípade mu treba poradiť otvorenie ešte ďaľších účtov.:D :D :D
Ale to sme už mimotemy :D :D .
jaahodna
22.11.06,12:27
dik za odpoved, ale mam program Herakles a tam si s tym neviem "dat rady".
jaahodna
22.11.06,12:31
robíš jedno účtovníctvo, len si ho rozdelíš na strediská.
Aký softvér používaš?
dakujem za odp - pouzivam Herakles, ale zacinam rozmyslat nad niecim inym.