Miska 1
21.11.06,18:33
Ahojte ,chela by som poznať Váš názor.Môj klient mal daňovú kontrolu na daň z prijmu. Pri kontrole mu vyhodili 2 splátky lízingu za auto lebo za tie dva mesiace jeho firma nevykazovala žiaden "príjem".Ostatných 10 splátok mu uznali lebo firma mala v tých mesiacoch príjem. Pritom jeho firma nebola v strate ale mala slušný zisk- základ dane. Ja tomu nechápem veď v žiadnom zákone nieje napísané že ak nieje príjem počas niektorého mesiaca v roku nemôžem si vykazovať náklady na príslušné mesiace.
Normálne si prestávam veriť.
Monika Kováčová
21.11.06,17:37
Fíííháááá, to by som sa teda odvolala...
ekopo
21.11.06,17:42
Blbosť /sorry/, a čo je v zápisnici, už je spísaná ??
Miska 1
21.11.06,17:45
Dali mi 15 dňovú lehotu .Ja som rozhodnutá že sa pôjdem sťažovať na daňové riaditeľstvo.
ekopo
21.11.06,17:48
ale na čo Ti dali 15 dňovú lehotu. Keď je niečo vyhodené, musí to byť zo strany DU odôvodnené s odvolávkou na §§§§§§.
ekopo
21.11.06,18:11
Ak je zatial len zápisnica o miestnom zisťovaní, treba podať námietku so žiadosťou o uvedenie §§ ktoré boli porušené.
skaspa
21.11.06,18:44
ak sa tu píše o 15 dňovej lehote, zrejme pôjde o dodatočný platobný výmer (rozhodnutie), lebo vtedy sa dáva práve 15 dňová lehota - možnosť odvolať sa; v tom prípade už je napísaný aj protokol o daňovej kontrole a k nemu ste mali lehotu 8 pracovných dní na vyjadrenie sa a už tam ste mohli namietať postup daňového úradu, treba pozrieť ako to v dodatočnom platobnom výmere odôvodnili, aké porušenie zákona tam uviedli;
náležitosti rozhodnutia (čiže aj dodatočného platobného výmeru) si pozrite v § 30 zákona č. 511/1992 o správe daní a poplatkov a odvolanie v § 46