Ľuba
21.11.06,20:03
V mesiacoch apríl - júl 2006 sme poskytli na niekoľko dní v mesiaci nášho zamestnanca inej firme. Pred chvíľou som zistila, že minimálne od júna mala byť jeho mzda "refakturovaná" s DPH. Ako mám teraz opraviť tie pôvodné faktúry ? Mám na nich len doplniť čiastku DPH alebo k nim vystaviť dobropisy s dnešným dátumom a vystaviť nové fa. už s DPH. Aký by bol v tomto prípade dátum dodania ?
Milan Benka
22.11.06,07:15
V mesiacoch apríl - júl 2006 sme poskytli na niekoľko dní v mesiaci nášho zamestnanca inej firme. Pred chvíľou som zistila, že minimálne od júna mala byť jeho mzda "refakturovaná" s DPH. Ako mám teraz opraviť tie pôvodné faktúry ?
Vystav daňový ťarchopis k jednotlivým fa. Dátum vystavenia dnešný, dátum zdaniteľného plnenia podľa pôvodnej fa. Samozrejme podať dodatočné DP.
Mám na nich len doplniť čiastku DPH alebo k nim vystaviť dobropisy s dnešným dátumom a vystaviť nové fa. už s DPH. Aký by bol v tomto prípade dátum dodania ?

Odpoveď zvýraznená.
Ľuba
22.11.06,18:33
Ak by som vystavila len ťarchopis - tak budem mať vlastne 2 fa. jednu bez DPH a druhú s DPH, tým pádom 2 x základ dane, čo sa mi celkom nezdá.
ALBO
23.11.06,07:41
Ak by som vystavila len ťarchopis - tak budem mať vlastne 2 fa. jednu bez DPH a druhú s DPH, tým pádom 2 x základ dane, čo sa mi celkom nezdá.
Podľa § 25/3 máte uviesť rozdiel v základe dane a dani. Takže ZD by mal byť nula v prípade ak cenu navyšujete o DPH.
Ľuba
23.11.06,09:37
Vďaka za odpovede, ešte by som sa v tejto súvislosti spýtala, keď ten pokyn vyšiel v júni 2006 (nie je tam uvedený predný dátum) - mám opravovať aj fa. za máj, ktorá bola vystavená v júni ?