BMGinvest
21.11.06,20:36
Ahojte poradaci,
Rozmyslam nad zacatim podnikania...chcem si otvorit obchod ale moj problem su financie mam len nieco okolo 110 000:mee: je realne otvorit si obchod s vypoctovou technikou len s takouto sumou a zamestnavat tam nejaku osobu?? Ak by bol obchod v prenajatom objekte a ak by si zakaznici zo zaciatku len objednaly hodnotnejsi tovar a dostali ho az po urcitej dobe?? -aby som zo zaciatku nemusel kupovat vela hodnotneho tovaru.
Chcel by som hlavne vas nazor ci je realne otvorit si obchod s takoymto kapitalom a ci moze takyto typ predaja fungovat.
camelfly
21.11.06,19:47
http://www.porada.sk/t35969-naklady-na-podnikanie.html#post327567

uz si to zadaval v inej teme ;) a myslim ze tusis ze tych 110 000.- ti stacit rozhodne nebude a to este zamestnat niekoho, plus v prenajatom priestore
a urcite by si neuspel v obchodnom retazci keby si nemal dobry sortiment
tovaru, vypoctova technika ide rychlim tempom dopredu,

tam si pisal o 120 000.- Sk ;)
duficek
21.11.06,20:10
zodpovedal by som najprv sam sebe par otazok :
- kolko ma vyde zariadenie a prenajom "toho" obchodiku
- kolko si budem moct dovolit nakupit tovaru do predajne, alebo budem ukazovat len obrazky z katalogu?
- kolko si budem moct dovolit zaplatit tomu zamestnancovi....dam mu minimalnu mzdu a on si to tam obstoji a nic nepreda, das tam zeleninarku, alebo cloveka co sa VT rozumie
- kto budu moji zakaznici, aka je konkurencia a co urobit, aby ludia nakupili u mna a nie u konkurencie

najtazsie su zaciatky podnikania, vstupna investicia je velka od financii az po venovanie casu na rozbehnutie obchodov....samozrejme zalezi aj od druhu podnikania.

PS - ak by som ako zakaznik si u teba objednal hodnotnejsi tovar a dostal ho od teba az po urcitej dobe, tak by som si u teba ani nic neobjednal - iba ak by si mi ponukal zaujimavu cenu a to neviem ci by si si mohol pri cenach VT dovolit...
ondrejvla
21.11.06,20:40
Klaudia aj Duficek - Vaše odpovede sú pre zábavu čierneho Petra! Zbytočne strácať čas, som zvedavá, pod akými menami sa tu ešte dnes objaví...
No čo už, niekomu nie je nadelené, tak provokuje a skúša...
Chobot
22.11.06,07:32
Klaudia aj Duficek - Vaše odpovede sú pre zábavu čierneho Petra! Zbytočne strácať čas, som zvedavá, pod akými menami sa tu ešte dnes objaví...
No čo už, niekomu nie je nadelené, tak provokuje a skúša...

Nie som si istý, ale toto asi nebude ON. štýl písania príspevkov je úplne iný.
Elena Navrátilová
22.11.06,07:47
Ďalšia téma? Referenčné čísla rovnaké? Koľko hláv ešte môže mať tento "drak"?:D :p ;)
BMGinvest
22.11.06,09:31
Klaudia aj Duficek - Vaše odpovede sú pre zábavu čierneho Petra! Zbytočne strácať čas, som zvedavá, pod akými menami sa tu ešte dnes objaví...
No čo už, niekomu nie je nadelené, tak provokuje a skúša...


Neviem o com hovoris som tu len pod tymto menom
BMGinvest
22.11.06,09:34
http://www.porada.sk/t35969-naklady-na-podnikanie.html#post327567

uz si to zadaval v inej teme ;) a myslim ze tusis ze tych 110 000.- ti stacit rozhodne nebude a to este zamestnat niekoho, plus v prenajatom priestore
a urcite by si neuspel v obchodnom retazci keby si nemal dobry sortiment
tovaru, vypoctova technika ide rychlim tempom dopredu,

tam si pisal o 120 000.- Sk ;)

Tam som sa pytal skor na dotacie :) Kto hovori ze by som nemal dobry sortiment tovaru?:D
BMGinvest
22.11.06,09:36
Nie som si istý, ale toto asi nebude ON. štýl písania príspevkov je úplne iný.

s kym ma tu spajate?:confused:
Neviem aky maju problem ved som sa len pytal:confused:
Muška
22.11.06,09:40
BMGinvest,
musíš to prepáčiť poraďákom, ale pred pár dňami tu prebiehala diskusia s jedným členom, ktorý vystupoval pod viacerými nickmi a pourážal tu viac poraďákov, a bol dosť agresívny.
Poraďáci začali byť podozrievaví, tak im to prepáč :)
BMGinvest
22.11.06,09:46
A ja som vam ho preco pripominal? :D:D myslel som ze ta sprava nevyznela agresivne:D
Jozef Mihál
22.11.06,09:49
BMGinvest, dátum vzniku člena je 14.11.2006, tj. v období kedy sa tu začal objavovať istý nemenovaný člen, ktorého spomína Naďka. Śtýl zadávania otázky a celkovo písania máte veľmi podobný.

...novým členom asi začali ťažké časy, plné podozrievania... poďakujte sa "istému nemenovanému členovi"...
Muška
22.11.06,09:50
Možno témou, možno nickom. ?????
Téma bola o investovaní , peniazoch a tak....

Ale ja si tiež myslím, ze Ty nie si ON :)
Tak sa len pokojne pýtaj ďalej
BMGinvest
22.11.06,09:53
Ok tak som sa v zlom case registroval:D

A teraz sa pls vratme k teme:)
ALDA
22.11.06,10:13
Ahojte poradaci,
Rozmyslam nad zacatim podnikania...chcem si otvorit obchod ale moj problem su financie mam len nieco okolo 110 000:mee: je realne otvorit si obchod s vypoctovou technikou len s takouto sumou a zamestnavat tam nejaku osobu?? Ak by bol obchod v prenajatom objekte a ak by si zakaznici zo zaciatku len objednaly hodnotnejsi tovar a dostali ho az po urcitej dobe?? -aby som zo zaciatku nemusel kupovat vela hodnotneho tovaru.
Chcel by som hlavne vas nazor ci je realne otvorit si obchod s takoymto kapitalom a ci moze takyto typ predaja fungovat.

Neviem, či som už neodpovedala na podobný dotaz?
Musíš vedieť čo chceš a skúsiť to. Nadarmo Ti bude niekto radiť! Záleží aj od toho, či v tvojom okolí už obchod s výpočtovou technikou nie je.
Jozef Mihál
22.11.06,10:16
K veci: pod nosom mám podobný obchod. Využívam ho len na rýchly nákup drobností. Hodnotnejšie veci kupujem cez internet alebo z veľkoskladov, je to výrazne lacnejšie.
camelfly
22.11.06,10:22
Tam som sa pytal skor na dotacie :) Kto hovori ze by som nemal dobry sortiment tovaru?:D
BMGinvest, prepac za tu zvlastnu komunikaciu ;) ale
uz to mas aspon malinko objasnene preco sa tak dialo ,

pozri aspon maly priklad z mojho pohladu keby som si
chcela otvorit malinky obchodik s vypoctovou
technikou, je to len obrazne a z mojho pohladu :):
naklady za prenajom v nasom prostredi mimo centrum,
mesiac : 15 000.-
predavac ako taky znaly IT: 15 000.-
naklady na zacatie a upravu predajne neberiem
nakup tovaru vo VOC:
pocitace lepsie slabsie priemer: 1 ks 12 000.- 10 ks 60 000.-
monitor LCD priemer: 1 ks 8 000.- 10 ks 80 000.-
aj pre slabsich zakaznikov musis mat
nejake doplnky ako sofwear, antivir ....
pocitacovu literaturu,
klavesnice, spotrebny material, skrinky, mysi,
kable, graficke karty, externe drivre .....
a kopu dalsieho ktore sa tu daju napisat a ocenit
takze len teraz sme na sume = 170.000.-

a este som ani nezarobila a klientela ma nepozna,
takze by to bolo narocne na zacatie tych 110.000.-
ber to ako moj osobny nazor ;)
na predajnu to urcite nepostacuje
duficek
22.11.06,10:32
camelfly - myslim ze nad jeho "problemom" rozmyslame rovnako :)
ale aj tak asi najdolezitejsie bude, ako a cim presvedci ludi aby isli prave k nemu ak ma pristup takyto : "ak by si zakaznici zo zaciatku len objednaly hodnotnejsi tovar a dostali ho az po urcitej dobe??"

asi by som pouvazoval nad internetovym obchodom a tym padom usetril na zariadeni predajne a najme....a tovar moze byt na webe vystaveny vo velkom sortimente a nemusi byt fyzicky na sklade.....lenze aj tu je velka konkurencia, neviem ako by ma presvedcil ako kupit u neho a nie u zabehnuteho a spolahliveho (aj co sa tyka pripadnej reklamacie) obchodu...
camelfly
22.11.06,10:36
camelfly - myslim ze nad jeho "problemom" rozmyslame rovnako :)
ale aj tak asi najdolezitejsie bude, ako a cim presvedci ludi aby isli prave k nemu ak ma pristup takyto : "ak by si zakaznici zo zaciatku len objednaly hodnotnejsi tovar a dostali ho az po urcitej dobe??"

preto som to trosku rozpisala ;)
aspon ako taky pohlad na realnejsie cisla, ta klientela je
druha dolezita cast ktoru potrebuje k tej prvej a bez nej to nejde,
zakaznik to potrebuje najma hned alebo hned zajtra :)
Jozef I
22.11.06,10:40
Za 110.000,- by som navrhoval spraviť si poriadnu web stránku, kde by si ponákal tie svoje pc. Nepotrebuješ prenájom ani zamestnanca a ľudia ak si niečo objednajú, tak to dostanú vždy neskôr. Myslím si, že by to mohlo spĺňať všetky tebou zadané podmienky. Ale hlavne by ti mohli na to stačiť tie peniaze. ;) :)

P.S. Neodpustím si ešte poznámku. Hlavne si nedávaj názov firmy taký, ako máš nick! Vzbudzuje to veľkú nedôveru. :D
Cecilia
22.11.06,10:51
Keď si dobrý odborník v tejto oblasti a keď Ťa táto práca aj dokonca baví, mal by si začať. Ak preukážeš zákazníkom svoju ochotu a ponúkneš služby aj mimo pracovnej doby alebo priamo u nich doma sa postaráš napríklad o zavírený počítač, máš šancu uspieť. V dnešnej dobe je ťažšie začínať ako napríklad pred piatimi rokmi, ale ponúkni niečo viac ako konkurenica - napríklad lepší prístup. Tvoj úsech závisí len od Teba - záujem o prácu, o zákazníkov, práca musí byť zároveň koníčkom, venovanie skoro celého svojho času tejto práci, hlavne na začiatku. Ak robíš propri tom aj niečo iné, čo je pre Teba dôležité, tak radšej ani nezačínaj.
BMGinvest
22.11.06,11:16
BMGinvest, prepac za tu zvlastnu komunikaciu ;) ale
uz to mas aspon malinko objasnene preco sa tak dialo ,

pozri aspon maly priklad z mojho pohladu keby som si
chcela otvorit malinky obchodik s vypoctovou
technikou, je to len obrazne a z mojho pohladu :):
naklady za prenajom v nasom prostredi mimo centrum,
mesiac : 15 000.-
predavac ako taky znaly IT: 15 000.-
naklady na zacatie a upravu predajne neberiem
nakup tovaru vo VOC:
pocitace lepsie slabsie priemer: 1 ks 12 000.- 10 ks 60 000.-
monitor LCD priemer: 1 ks 8 000.- 10 ks 80 000.-
aj pre slabsich zakaznikov musis mat
nejake doplnky ako sofwear, antivir ....
pocitacovu literaturu,
klavesnice, spotrebny material, skrinky, mysi,
kable, graficke karty, externe drivre .....
a kopu dalsieho ktore sa tu daju napisat a ocenit
takze len teraz sme na sume = 170.000.-

a este som ani nezarobila a klientela ma nepozna,
takze by to bolo narocne na zacatie tych 110.000.-
ber to ako moj osobny nazor ;)
na predajnu to urcite nepostacuje

ty si to pekne zhrnul:) Viem 110 000 je malo ale mozno bude aj viac..Pocitace by som zo zaciatku nekupoval zakaznici by si u mna vybrali aky chcu a ten by som im postavil..tak to robia vo viacerych takychto obchodoch ako som si vsimol- tak som myslel tu kritizovanu vetu,,ak by si zakaznici zo zaciatku len objednaly hodnotnejsi tovar a dostali ho az po urcitej dobe"
Najomne co som pozeral tak by sa dalo zohnat za 8000Sk /mesiac
No a prionajhorsom si budem musiet zobrat uver

dik za rady:)
camelfly
22.11.06,11:20
ty si to pekne zhrnul:) Viem 110 000 je malo ale mozno bude aj viac..Pocitace by som zo zaciatku nekupoval zakaznici by si u mna vybrali aky chcu a ten by som im postavil..tak to robia vo viacerych takychto obchodoch ako som si vsimol- tak som myslel tu kritizovanu vetu,,ak by si zakaznici zo zaciatku len objednaly hodnotnejsi tovar a dostali ho az po urcitej dobe"
Najomne co som pozeral tak by sa dalo zohnat za 8000Sk /mesiac
No a prionajhorsom si budem musiet zobrat uver

dik za rady:)

nie zhrnul ale zhrnula ;) a nemas zac
prajem ti nech sa ti dari
BMGinvest
22.11.06,11:21
Za 110.000,- by som navrhoval spraviť si poriadnu web stránku, kde by si ponákal tie svoje pc. Nepotrebuješ prenájom ani zamestnanca a ľudia ak si niečo objednajú, tak to dostanú vždy neskôr. Myslím si, že by to mohlo spĺňať všetky tebou zadané podmienky. Ale hlavne by ti mohli na to stačiť tie peniaze. ;) :)

P.S. Neodpustím si ešte poznámku. Hlavne si nedávaj názov firmy taký, ako máš nick! Vzbudzuje to veľkú nedôveru. :D
To by som chcel skombinovat predaval by som aj cezu internet :) Najprv som rozmyslal iba nad internetovym obchodom ale tam je naozaj velka konkurencia takze by to mozno bolo lepsie ako kombinacia (predavat aj cez net a aj v normalnom obchodiku)

A k tomu nicku: viem vzbudzuje to nedoveru:Dasi preto ste ma aj podozierali ze som nejaka spina...:D
BMGinvest
22.11.06,11:23
nie zhrnul ale zhrnula ;) a nemas zac
prajem ti nech sa ti dari

prepac nevsimol som si:o
dik
redboss
20.06.07,15:28
Ako som si tak cital prispevky az mi do oci udrela kalkulacia 170.000


Ako to tak pocitam, vychadza mi to okolo 50.000 SKK bez DPH a ak by este nieco chcel, do 65.000 sa urcite vmesti.
Je zbytocne drzat 10 pc zostav za ako bolo spominane 80.000 su to mrtve peniaze.Ak niekto pride, kupi si bud office pocitac alebo na hry a ak niekto chce aj taky aj taky, da sa nieco rozumne vyskladat a do max. 2-3 dni si moze prist po pc. Viem o com pisem, lebo skuseny predavac popripade technik zlozi pc do 60 minut a instalaciu uz do toho neratam. To uz je nieco ine, ale to uz je na kupujucom ci to chce alebo nie.

Takisto hardware ako graficke karty, HDD, Ram, maticne dosky, zdroje, UPS sa drzat v predajni neoplati. U tychto komponentov je dodacia lehota cca 2 dni, tak naco skladovat.

Lepsie je potom zvysok investovat do najmu, nejakych jednoduchych letakov, vizitiek a myslim si, ze aj na nejaky ten nabytok na vybavenie predajne mal pocitat lebo to nemusi byt sucastou prenajmu. Na zaciatok by mu myslim takato zasoba stacila a zakaznikov by si istotne ziskal. ZAKAZNIKA UPUTAJU CENY A AZ POTOM MNOZSTVO TOVARU, KTORE MA KM DISPOZICII.

To je len moj nazor
Filip Glasa
20.06.07,18:14
V predaji HW je sú všeobecne veľmi nízke marže. Pre mnohých je to lákavé podnikanie, lebo je táto oblasť ich koníčkom a na prvý pohľad to vyzerá zaujímavo.
Bolo by super, keby sem niekto z branže napísal niečo o maloobchodných a eshop maržách pri predaji HW. Zreálnil by potenciálnym podnikateľom pohľad na toto podnikanie a možno by tak predišli sklamaniu v budúcnosti.
wildwind
21.06.07,08:55
Skladovat tovar je hlupost, hlavne ak mas obmedzeny kapital... A obvzlast pri IT kde su poziadavky rozne, usetri sa tym vela penazi, ktore by zbytocne kvasili v sklade.Konkurovat sa da hlavne (len) cenou a ako tu pisali ze pri tomto je nizka marza, tak to nevidim ruzovo.Iba ak by si to odoberal priamo od zdroja, ale to by stroskotalo na logistike, keby neboli sklady.Je tu uz vela obchodov s IT, ale na druhej strane je tu aj velky dopyt.Klucove je najst co najlacnejsieho dodavatela.