coolgirl
21.11.06,22:27
Mám zmluvu o nájme nebytových priestoroch na dobu neurčitú bez uvedenia výpovednej lehoty. Chcela by som ju teraz vypovedať. Pýtam sa, či ju môžem vypovedať kedykoľvek, "trebárs" aj k zajtrajšiemu dátumu alebo zo zákona musím dodržať nejakú lehotu. Ako by mala takáto výpoveď vyzerať? Ďakujem veľmi pekne.
Black
21.11.06,21:59
Ty si nájomca (užívateľ), alebo prenajímateľ (vlastník) :confused:.
Melnick
21.11.06,22:01
NZ na dobu neurčitú, ak nebola dohodnutá výpovedná lehota môžeš v prípade,že nedôjde k vzájomnej dohode ukončiť výpoveďou .

nehnuteľnosť = 3 mesiace
hnut. veci = 1 mesiac.

Snáď sa vyjadria a prípadne ma opravia ďalší.:)
Black
21.11.06,22:08
Zákon 116/1990 o nájme nebytových priestorov v znení neskorších zmien.

§ 10
Ak sa nájom uzavrie na neurčitý čas, sú prenajímateľ i nájomca oprávnení vypovedať zmluvu písomne bez udania dôvodu, ak nie je dohodnuté inak.

§ 12
Výpovedná lehota je tri mesiace, ak nebolo dohodnuté inak; počíta sa od prvého dňa mesiaca nasledujúceho po doručení výpovede.

Mala by si ju už poslať, aby sa ti to nepredĺžilo o mesiac.
coolgirl
21.11.06,22:18
Ja som nájomník (ide o nebytové priestory oprávnené užívať pre podnikateľské účely podľa predmetu podnikania nájomcu).
Článok V. Nájomné tejto zmluvy znie:
1. Nájom sa uzatvára na dobu neurčitú, a t od X.Y.ZZZZ
2. V prípade, že prenajímateľ vypovedá zmluvu bez udania dôvodu 16 mes. od nadobudnutia zmluvy, musí zaplatiť prenájomcovi xxxx,- Sk odškodné.
3. Nájom zaniká aj: a) zánikom predmetu nájmu
b) smrťou nájomcu,.....
4. Prenajímateľ je oprávnený odstúpiť od zmluvy v prípade hrubého a závažného porušenia zmluvy.......
coolgirl
21.11.06,22:28
Fíha, tak to aby som už začala písať, tie 3 mesiace ma vôbec nepotešili.
Takže ak správne chápem: výpoveď bez udania dôvodu, ale zo zákona 3 mesačná výpovedná lehota. Zvládnem to sama alebo mi to má sformulovať radšej právnik?
Melnick
21.11.06,22:29
No asi by som to zverila právnikovi. Tým nechcem naznačiť ,že by si to nemohla zvládnuť sama.:)
Black
21.11.06,22:31
Ak stihneš dať výpoveď do 30.11. nájom bude končiť 28.2.2007
- najlepšie ak by si mu dala podpísať prevzatie výpovede (teda osobne)
- alebo mu ho pošli poštou, ale ak ho prijme po 30.11. nájom bude musieť byť až do 31.3.2007.:o
coolgirl
21.11.06,22:34
To je v poriadku:) A ďakujem Vám obom, veľmi ste mi pomohli.
coolgirl
21.11.06,22:39
Tak to dnes ráno píšem, tlačím, doručujem... Ešte raz ďakujem.
Black
21.11.06,22:40
Fíha, tak to aby som už začala písať, tie 3 mesiace ma vôbec nepotešili.
Takže ak správne chápem: výpoveď bez udania dôvodu, ale zo zákona 3 mesačná výpovedná lehota. Zvládnem to sama alebo mi to má sformulovať radšej právnik?


Ak chceš možem tú výpoveď zverejniť v Tlačivách a dokumentoch. Ale mala by si ju dať ešte skontrolovať právnikovi (ak to chceš mať na 100%).
coolgirl
21.11.06,22:41
Ešte ma napadlo. Dá sa dohodnuť s prenajímateľom aj na inom dátume, ktorý by bol skôr ako uplynú 3 mesiace? A bude to v poriadku z hľadiska Zákona?
Black
21.11.06,22:45
Ešte ma napadlo. Dá sa dohodnuť s prenajímateľom aj na inom dátume, ktorý by bol skôr ako uplynú 3 mesiace? A bude to v poriadku z hľadiska Zákona?

Mylím že by to nemalo robiť problém (je to dohoda medzi vami dvoma)
coolgirl
21.11.06,22:50
Mylím že by to nemalo robiť problém (je to dohoda medzi vami dvoma)


Skúsim... A ak by si mi to hodil do tých Tlačiv a formulárov, bolo by to perfektné. :cool:
Black
21.11.06,23:20