brikina
22.11.06,05:37
Chcela som sa spytat:

S dodavatelom sme mali dojednanu zmluvu, ze pri urcitom odbere za rok nam poskytne urcitu zlavu.
Cely rok fakturovali za normalne ceny a ku koncu roku nam vystavili dobropis, lebo sme splnili dohodnute mnozstvo odberu. Ja som to zauctovala minusom na 111. Je to spravne?
Tweety
22.11.06,09:16
Chcela som sa spytat:

S dodavatelom sme mali dojednanu zmluvu, ze pri urcitom odbere za rok nam poskytne urcitu zlavu.
Cely rok fakturovali za normalne ceny a ku koncu roku nam vystavili dobropis, lebo sme splnili dohodnute mnozstvo odberu. Ja som to zauctovala minusom na 111. Je to spravne? Ty ten materiál máš stále na obstaraní? Určite už nie. Ak ho máš na sklade tak -112. ak si ho spotrebovala tak - 501.
účtovník 007
22.11.06,09:26
podľa §22 ods.6 postupov účtovania sú zľavy z ceny súčasťou ocenenia zásob. Ak sú zásoby nepredané, mala by účtovná jednotka o zľavu ponížiť obstarávaciu cenu zásob. V praxi je niekedy ťažko určiť, či sú zásoby predané alebo nie, hlavne pri niekoľkomiliónových obratoch na účtoch zásob.
Zľavy poskytnuté k už predaným alebo spotrebovaným zásobám sa účtujú ako zníženie nákladov na predané alebo spotrebované zásoby.
-504/-321
-501/-321

PS: Skúšala som cez linkujeme-linkujeme, ale nedarilo sa.:mee:
jess
22.11.06,09:51
Čiže, ak som to správne pochopila, tak ak som odobrala tovar a 90% (iba odhadom) z neho mám na sklade, tak ponížim zásoby, čiže zľavu dám na -131 ?
To je nemysliteľné, aby som prerátavala tovar v maoobchode, ak mám na sklade tovar v hodnote 4mil..
účtovník 007
22.11.06,10:06
Čiže, ak som to správne pochopila, tak ak som odobrala tovar a 90% (iba odhadom) z neho mám na sklade, tak ponížim zásoby, čiže zľavu dám na -131 ?
To je nemysliteľné, aby som prerátavala tovar v maoobchode, ak mám na sklade tovar v hodnote 4mil..

Ahoj Dáška,
mala by si to urobiť tak, že ten čo máš na sklade ponížiš mu obst. cenu. Ten čo si predala -504. Je to naozaj dosť ťažko, ako som aj ja písala. Ja to robím tak, že zľavy dávam na zvláštnu anal. 132-xxx a na konci roka sumu na účte rozpustím tak, ako cenové rozdiely. Mám to v smernici, zatiaľ nikto nenamietal.
jess
22.11.06,11:02
Ahoj Dáška,
mala by si to urobiť tak, že ten čo máš na sklade ponížiš mu obst. cenu. Ten čo si predala -504. Je to naozaj dosť ťažko, ako som aj ja písala. Ja to robím tak, že zľavy dávam na zvláštnu anal. 132-xxx a na konci roka sumu na účte rozpustím tak, ako cenové rozdiely. Mám to v smernici, zatiaľ nikto nenamietal.
...dobrý nápad Bobo s tou analytikou na 132 ....podľa inventúry sa to potom na konci roka dá, ale aj tak to bude tvrdý oriešok, skúmať zostatok skladu s toľkými faktúrami :eek: bóóóže už teraz sa "teším"...
účtovník 007
22.11.06,11:13
...dobrý nápad Bobo s tou analytikou na 132 ....podľa inventúry sa to potom na konci roka dá, ale aj tak to bude tvrdý oriešok, skúmať zostatok skladu s toľkými faktúrami :eek: bóóóže už teraz sa "teším"...

Dáška, chcela som Ti poslať ss, ale píše, že máš plnú schránku.:confused:
jess
22.11.06,11:22
už som voľná...tiež sa čudujem, veď limit bol 100 správ a ja mám len 65 :eek: