kajab
22.11.06,08:00
Chcela by som sa opytat, ked zdanujem zamestnancom 1% ceny auta pouziteho aj na sukromne ucely, mam kratit naklady vzniknute pocas roka na auto napr. odpisy, opravy auta? Dakujem
skaspa
22.11.06,07:20
podľa mňa nie, opravy a odpisy dávaš do nákladov v plnej výške, nič nekrátiš
renča1
22.11.06,07:44
PORADCA 5-6 r.2006 daň z príjmu (zákon s komentárom)
Poskytnutie motorového vozidla zamestnancovi na služobné aj súkromné použitie.
Toto usstanovenie sa nepoužije na krátenie daňových odpisov motorov.vozidla, ktoré poskytne zamestnávateľ zamestnancovi na služobné aj súkromné účely, ale v týchto prípadoch je postup na účely zákona o dani z príjmov upravený v § 5 ods.3 ZDP, tj. zamestnávateľ je povinný pripočítať ako nepeňažný príjem 1% zo vstupnej ceny vozidla za každý aj začatý kalendárny mesiac poskytnutia na takéto účely k príjmom zamestnanca. V prípade, že ide o prenjaté motorové vozidlo, na účely výpočtu 1% sa vychádza z obstarávacej ceny u prenajímateľa, a to aj v prípade, že po skončení nájmu dôjde k následnej kúpe mot.vozidla-ak obstar.cene nie je zahrnutá dph, na účely tohoto ustanovenia sa o túto daň cena zvýši, ……
Petosev
10.07.07,13:09
podľa mňa nie, opravy a odpisy dávaš do nákladov v plnej výške, nič nekrátiš



A ako sa táto odpoved vysporiada s ustanoveniami par. 2, pism i) a par. 24,ods. 4 ZDP?
Isto netreba rozdeľovať výdavok v tomto prípade na výdavok na dosiahnutie, udržanie a zabezpečenie príjmov a výdavok nedaňový?

Mám teraz totiž podobný prípad.
Petosev
12.07.07,05:40
Renča, co ty ako poradak hovoris na ustanovenia zakona, co som spomenul vyssie? Myslis si i tak ze napriek tomu nie je potrebe upravit danove vydavky? Prave teraz sa zamyslam nad podobnym pripadom a rad by som poznal nazor poradakov.
Orsz
12.07.07,05:58
A ako sa táto odpoved vysporiada s ustanoveniami par. 2, pism i) a par. 24,ods. 4 ZDP?
Isto netreba rozdeľovať výdavok v tomto prípade na výdavok na dosiahnutie, udržanie a zabezpečenie príjmov a výdavok nedaňový?

Mám teraz totiž podobný prípad.


Daňové výdavky sa krátia v prípade nastania prípadu podľa § 2 písm. c/ zákona o dani z príjmov - a to vtedy, keď sa firemné auto zapožičia ekonomicky prepojenej osobe len na súkromné účely.
Petosev
12.07.07,09:31
Daňové výdavky sa krátia v prípade nastania prípadu podľa § 2 písm. c/ zákona o dani z príjmov - a to vtedy, keď sa firemné auto zapožičia ekonomicky prepojenej osobe len na súkromné účely.


Nerozumiem, preco par. 2, písm. c)? Ako si prisla prave na toto tvrdenie, ze vydavok sa krati len v tebou uvedenom pripade? Kde je to podlozene?
Orsz
12.07.07,10:49
Nerozumiem, preco par. 2, písm. c)? Ako si prisla prave na toto tvrdenie, ze vydavok sa krati len v tebou uvedenom pripade? Kde je to podlozene?

V tej literatúre, čo som uviedla v predchádzajúcom príspevku. Ale nechcela som tým povedať, že len v tom prípade. Tvoja odvolávka na §2 ods.i) mi v tomto prípade nesedí, preto som to uviedla ako príklad.
Chobot
12.07.07,11:12
V tej literatúre, čo som uviedla v predchádzajúcom príspevku. Ale nechcela som tým povedať, že len v tom prípade. Tvoja odvolávka na §2 ods.i) mi v tomto prípade nesedí, preto som to uviedla ako príklad.

V predošlom príspevku si neuviedla literatúru, ale odkaz na paragraf zákona o dani z príjmov. Myslela si asi príspevok v inej duskusii a to tento:

http://www.porada.sk/showpost.php?p=496698&postcount=15

či nie?
Orsz
12.07.07,16:29
V predošlom príspevku si neuviedla literatúru, ale odkaz na paragraf zákona o dani z príjmov. Myslela si asi príspevok v inej duskusii a to tento:

http://www.porada.sk/showpost.php?p=496698&postcount=15

či nie?

Áno, máš pravdu - Petosev sa pýtal na to isté v dvoch témach, tak som sa ocitla naraz v obidvoch :D . Dík za upozornenie :) .
vama
08.08.07,18:54
Zamestnancovi sa zdaní 1 % obst.ceny. A ako zaplatí spotrebované pohonné látky? Ako to robíte v praxi? Má niekto vyrobené tlačivo?
Chobot
09.08.07,08:30
Zamestnancovi sa zdaní 1 % obst.ceny. A ako zaplatí spotrebované pohonné látky? Ako to robíte v praxi? Má niekto vyrobené tlačivo?

Na koci mesiaca vykáže, koľko km najazdil súkromne a spotrebu PHM za súkromné jazdy sa im strnú zo mzdy (majú podpísanú dohodu o zrážkach).
vama
13.08.07,07:10
Zamestnanec nemusí mať podpísané žiadne tlačivo, resp. dohodu o zverení vozidla? Stačí súhlas zamestnávateľa na použitie vozidla na súkromné účely - jednorazovo? Spotrebu vypočítam podľa technického a ceny z bločku o nákupe PHM, ktorý predloží zamestnanec? Keď tento zamestnanec ako jediný vo firme používa vozidlo na firemné účely musí mať spísanú nejakú dohodu o zverení vozidla, alebo nie?
Zoltán Kovács
13.08.07,07:13
Zamestnanec nemusí mať podpísané žiadne tlačivo, resp. dohodu o zverení vozidla? Stačí súhlas zamestnávateľa na použitie vozidla na súkromné účely - jednorazovo? Spotrebu vypočítam podľa technického a ceny z bločku o nákupe PHM, ktorý predloží zamestnanec? Keď tento zamestnanec ako jediný vo firme používa vozidlo na firemné účely musí mať spísanú nejakú dohodu o zverení vozidla, alebo nie?

Keď je jediný, kto s tým autom disponuje, tak by som dal podpísať hmotnú zodpovednosť. Prípadne aj poistenie zodpovednosti by som uzavrel.
marwiny
19.03.08,11:33
otazka - ak dostanem auto prve 3 mesiace (cize pocas skusobnej) na sukromne ucely, ale toto auto je po kolegovi a ma rok vyroby 2004 tak obstaravacia cena vozidla je pre mna aka na vypocet 1 percenta dane? je obstaravacou cenou ta spred 4 rokov alebo hodnota vozidla v case, ked som ho dostala? a teda ako ja pridem k tomu, ze platim rovnaku dan ako kolega, co dostal nove auto? pocas skusobnej mam toto stare a po skusobnej dostanem nove a vtedy som ochotna platit 1 percento z obstaravacej ceny.
Chobot
19.03.08,11:44
otazka - ak dostanem auto prve 3 mesiace (cize pocas skusobnej) na sukromne ucely, ale toto auto je po kolegovi a ma rok vyroby 2004 tak obstaravacia cena vozidla je pre mna aka na vypocet 1 percenta dane? je obstaravacou cenou ta spred 4 rokov alebo hodnota vozidla v case, ked som ho dostala? a teda ako ja pridem k tomu, ze platim rovnaku dan ako kolega, co dostal nove auto? pocas skusobnej mam toto stare a po skusobnej dostanem nove a vtedy som ochotna platit 1 percento z obstaravacej ceny.

Obstarávacia cena je obstarávacia cena. Je to cena, za ktorú ho obstarala firma a platí, kým ho má v majetku. Pri výpočte 1% sa neberie ohľad na to, aké staré je to auto. Je to v zmysle zákona a zamestnávateľ s tým neurobí nič. Jedine môžeš odmietnuť auto.

Myslím, že pre zamestnanca je jedno, či je to auto nové alebo má 4 roky, môže ho využívať na súkr. účely v rovnakom rozsahu ako ten kolega nové. Zamestnanec s ním nemá žiadne náklady (okrem úhrady spotrebovaných PHM).
marwiny
19.03.08,11:48
diky..nie nie je to jedno....z hladiska uzivania to nie je jedno...ale na to zakon nepozera, ale uz sme nasli riesenie.

a nabuduce chobot keby tvoja reakcia mala menej arogantny nadych tak by sa to lepsie citalo:-) dik
Chobot
19.03.08,11:51
diky..nie nie je to jedno....z hladiska uzivania to nie je jedno...ale na to zakon nepozera, ale uz sme nasli riesenie.

a nabuduce chobot keby tvoja reakcia mala menej arogantny nadych tak by sa to lepsie citalo:-) dik

Niekedy možno volím nesprávne slová. Vyzerá upravený príspevok prijateľnejšie?

A ako ste to vyriešili?
pcapek
03.04.08,14:33
Mám dotaz z jiného soudku - nějak se mi nepodařilo najít odpověď. Mám možnost využívat služební vozidlo pro soukromé účely. Jak se přesně dle slovenských pravidel vypočítává cena za soukromě projeté km? Předem dík.
Chobot
03.04.08,14:36
Mám dotaz z jiného soudku - nějak se mi nepodařilo najít odpověď. Mám možnost využívat služební vozidlo pro soukromé účely. Jak se přesně dle slovenských pravidel vypočítává cena za soukromě projeté km? Předem dík.

Nevypočítava sa. ZA súkromné km platí zamestnanec, ktorému bolo pridelené auto, iba náhradu za spotrebované PHM.

Okrem toho sa mu navyšuje základ dane o 1% z obstarávacej ceny auta.
pcapek
03.04.08,14:46
Dík. A jak se určí cena za soukromý km, pokud na jednu či více plných nádrží se najede mix služebních a soukromých cest? Dá se to?
Chobot
03.04.08,14:52
Dík. A jak se určí cena za soukromý km, pokud na jednu či více plných nádrží se najede mix služebních a soukromých cest? Dá se to?

V knihe jázd treba evidovať každú jednu jazdu, počet ubehnutých km a následne vyznačiť, či išlo o služobnú alebo súkromnú jazdu. Na konci mesiaca spočítať súkromné jazdy a podľa ceny PHM, počtu km a spotreby vypočítať, koľko uhradí zamestnanec za súkromné jazdy.
pcapek
03.04.08,14:53
Např. vezmu benzín v Bratislavě, jedu do Zvolena služebně, tam si udělám výlet do hor soukromě, pak dokončím jednání, popojedu služebně do Martina, tam vezmu benzín, odskočím si soukromě někam do okolí a pak se služebně vrátím do Bratislavy, kde zase vezmu benzín. Vypočítá se mi cena za soukromé km podle skutečných nákladů? Čili celkové náklady na PHM/najeté kilometry celkem krát co jsem najel soukromě, nebo je to jinak?
pcapek
03.04.08,14:54
Zatímco jsem ťukal dotaz, přišla ta tvoje odpověď. Dík.
pcapek
03.04.08,14:57
Abych měl zcela jasno: Takže nejlépe prvního začínat s plnou nádrží, končit 31 s plnou nádrží, sečíst celkové náklady na tankování, vydělit celkovým počtem km a vynásobit počtem soukromých km. Tak?
pcapek
04.04.08,06:34
Lze to i takto? Příklad: Čerpáno celkem 140,249 l. Celková cena 5565,404 Sk. Průměr na litr tedy 39,6823 Sk. Soukromě najeto 420 km, průměrná spotřeba dle TP 6,5 l. Tedy dlužím firmě 39,6823x6,5x4,2=1083,327006 Sk. Třeba tak? Ochytřete mě někdo, prosím. Nějak mě tam mate ta zmínka o průměrné spotřebě - faktické nebo podle TP?
Chobot
04.04.08,07:37
Lze to i takto? Příklad: Čerpáno celkem 140,249 l. Celková cena 5565,404 Sk. Průměr na litr tedy 39,6823 Sk. Soukromě najeto 420 km, průměrná spotřeba dle TP 6,5 l. Tedy dlužím firmě 39,6823x6,5x4,2=1083,327006 Sk. Třeba tak? Ochytřete mě někdo, prosím. Nějak mě tam mate ta zmínka o průměrné spotřebě - faktické nebo podle TP?

Priemerná spotreba auta by mala byť približne rovnaká, ako je deklarovaná v TP (to pre všetky jazdy, aj súkromné aj služobné). Môže byť nejaká malá tolerancia. Ak nie je treba zistiť, prečo je odlišná - či je to technický stav vozidla (staršie vozidlo má vyššiu spotrebu), alebo nehospodárna jazda vodiča, alebo niekto kradne PHM. TO treba vyriešiť.

Dajme tomu, že spotreba je rovnaká ako v papieroch.

Napr. auto najazdí za mesiac 5000 km, spotrebuje sa za mesiac 330 l PHM (v celkovej cene 13.068,- SKK). V TP je spotreba 6,5 l, v skutočnosti to vychádza na 6,6 l, čo je v podstate OK.

Teraz zamestnanec vykáže 420 km súkromných jázd. Z toho sa vypočíta, koľko spotreboval PHM - 420x6,6/100 = 27,72 l. Priemerná cena bola 39,6 SKK/l (13068/330), potom dlhuješ firme 39,6x27,72 = 1097 SKK.

čiže tak nejako, ako si napísal.
pcapek
04.04.08,08:24
Díky. Vidím drobný zádrhel v tom, že výrobci v TP dost často jaksi kecají a ona spotřeba není příliš snadno dosažitelná, zvláště při jízdách s plným autem či převážně po dálnici. Ovšem s tím se nějak popasuji. Takže výsledek v lejstrech musí být cca průměr = TP, howgh. Dík.
t.gulasiova
07.07.08,10:23
Pozdravujem všetkých "poraďákov" v tieto letné dni a poprosím o radu. Spoločnosť (s. r. o.) poskytne auto (ktoré má na leasing) svojmu obchodnému partnerovi (živnostníkovi...), ktorý pre spoločnosť vykonáva určité činnosti. Okrem jázd pre spoločnosť partner využíva auto aj na súkromné účely. Mne sa to celé nezdá. Poraďte ako to ošetriť.
Ďakujem Táňa
Zoltán Kovács
07.07.08,10:37
Pozdravujem všetkých "poraďákov" v tieto letné dni a poprosím o radu. Spoločnosť (s. r. o.) poskytne auto (ktoré má na leasing) svojmu obchodnému partnerovi (živnostníkovi...), ktorý pre spoločnosť vykonáva určité činnosti. Okrem jázd pre spoločnosť partner využíva auto aj na súkromné účely. Mne sa to celé nezdá. Poraďte ako to ošetriť.
Ďakujem Táňa

Len podotázka: Má spoločnosť súhlas od leasingovky?
t.gulasiova
07.07.08,14:40
Len podotázka: Má spoločnosť súhlas od leasingovky?
No práveže nemá, ale tak to vymysleli ... a ja by som to chcela nejako očistiť.
t.gulasiova
08.07.08,07:05
Ešte raz sa pripomínam, prosím ak niekto viete, poraďte. Ďakujem

Citát:
Pôvodca textu príspevku: t.gulasiova
Pozdravujem všetkých "poraďákov" v tieto letné dni a poprosím o radu. Spoločnosť (s. r. o.) poskytne auto (ktoré má na leasing) svojmu obchodnému partnerovi (živnostníkovi...), ktorý pre spoločnosť vykonáva určité činnosti. Okrem jázd pre spoločnosť partner využíva auto aj na súkromné účely. Mne sa to celé nezdá. Poraďte ako to ošetriť.
Ďakujem Táňa

Smith: Len podotázka: Má spoločnosť súhlas od leasingovky?

No práveže nemá, ale tak to vymysleli ... a ja by som to chcela nejako očistiť.
t.gulasiova
08.07.08,15:42
Ešte raz sa pripomínam, prosím ak niekto viete, poraďte. Ďakujem

Citát:
Pôvodca textu príspevku: t.gulasiova
Pozdravujem všetkých "poraďákov" v tieto letné dni a poprosím o radu. Spoločnosť (s. r. o.) poskytne auto (ktoré má na leasing) svojmu obchodnému partnerovi (živnostníkovi...), ktorý pre spoločnosť vykonáva určité činnosti. Okrem jázd pre spoločnosť partner využíva auto aj na súkromné účely. Mne sa to celé nezdá. Poraďte ako to ošetriť.
Ďakujem Táňa

Smith: Len podotázka: Má spoločnosť súhlas od leasingovky?

No práveže nemá, ale tak to vymysleli ... a ja by som to chcela nejako očistiť.
Prosím "poraďáci"...
t.gulasiova
09.07.08,10:47
Prosím "poraďáci"...

Prosím skúste sa niekto na to mrknúť. Ďakujem
Denda
09.07.08,10:53
Ešte raz sa pripomínam, prosím ak niekto viete, poraďte. Ďakujem

Citát:
Pôvodca textu príspevku: t.gulasiova
Pozdravujem všetkých "poraďákov" v tieto letné dni a poprosím o radu. Spoločnosť (s. r. o.) poskytne auto (ktoré má na leasing) svojmu obchodnému partnerovi (živnostníkovi...), ktorý pre spoločnosť vykonáva určité činnosti. Okrem jázd pre spoločnosť partner využíva auto aj na súkromné účely. Mne sa to celé nezdá. Poraďte ako to ošetriť.
Ďakujem Táňa

Smith: Len podotázka: Má spoločnosť súhlas od leasingovky?

No práveže nemá, ale tak to vymysleli ... a ja by som to chcela nejako očistiť.
Bez súhlasu leasingovej spoločnosti ďalej auto prenajímať nemôžete - overte si to v zmluve.
To poskytnutie auta máte na mysli ako?, že mu platíte PHM a atď...
t.gulasiova
09.07.08,11:14
Bez súhlasu leasingovej spoločnosti ďalej auto prenajímať nemôžete - overte si to v zmluve.
To poskytnutie auta máte na mysli ako?, že mu platíte PHM a atď...
Ide o živnostníka, ktorý spoločnosti "stráži" zákazky.Všetky náklady na auto si uplatňuje sdpoločnosť. Navyše živnostníkovi odsúhlasil majiteľ aj používanie auta na súkromné účely s tým, že PHM na tieto jazdy si platí živnostník.
Ja viem, že to nie je OK. Ale ako z toho?
Denda
09.07.08,11:20
Ide o živnostníka, ktorý spoločnosti "stráži" zákazky.Všetky náklady na auto si uplatňuje sdpoločnosť. Navyše živnostníkovi odsúhlasil majiteľ aj používanie auta na súkromné účely s tým, že PHM na tieto jazdy si platí živnostník.
Ja viem, že to nie je OK. Ale ako z toho?
Celkom jednoducho, celé použitie auta fakturovať živnostníkovi. Potom už neskúmate jeho súkromné jazdy.
t.gulasiova
09.07.08,11:38
Celkom jednoducho, celé použitie auta fakturovať živnostníkovi. Potom už neskúmate jeho súkromné jazdy.
Máte na mysli PHM, údržbu ..., za obdobie keď auto používal? A ostatné náklady ako úrok z leasingu, neuplatnená DPH, odpisy ... mám za obdobie použitia auta živnostníkom prepočítať a alikvotnú časť preúčtovať na nedaňový náklad?
Denda
09.07.08,11:49
Máte na mysli PHM, údržbu ..., za obdobie keď auto používal? A ostatné náklady ako úrok z leasingu, neuplatnená DPH, odpisy ... mám za obdobie použitia auta živnostníkom prepočítať a alikvotnú časť preúčtovať na nedaňový náklad?
Prečo preúčtovať na nedaňový náklad?
Pozrite si podobné témy o prenájme vozidla je ich tu veľa:
http://www.porada.sk/t81133-prenajom-auta.html
t.gulasiova
09.07.08,12:49
Zatiaľ ďakujem pekne za rady.Idem si to ešte pozrieť.
Prajem pekný deň :)
jeana13
11.12.08,09:06
Prosím Vás , mohol by mi tu niekto napísať výpočet náhrady za použitie MV zamestnanca na súkromné účely? Vypočítala som si náhradu, ale nezdá sa mi tá celková suma.

Zamestnanec najazdil 2023 km, z toho bolo 119 súkromných ň. celková cena za natankované km bola 9397 a priemer cena za l = 39,13 v TP je spotreba 5,90/100 km
Poraďte mi, veľmi pekne prosím
jeana13
11.12.08,10:03
Nikto mi neporadí, robím mzdy a šéf mi teraz dal bločky a knihu jázd s tým, že má zamestnanec podpísanú dohodu o použití MV aj na súkromné účely. Za hodinu mu mám dať všetky spracované mzdy a výkazy k podpisu.

Doteraz som to nepotrebovala riešiť, Som vo firme nová a všetko mi naraz strčili k vybaveniu, Veľmi Vás prosím pomôžte mi, aj som skúšala hladať, ale väčšinou som našla opačný problém- súkromné auto na služobné cesty.
Pomóóc. vopred ďakujem.
matejka rado
19.01.09,12:12
Chcem opäť reagovať na túto tému na použitie vozidla na súkromné účely. Chcem Vás poprosiť a ujasniť si pár vecí:
1. použitie súkromného vozidla (nie jednorázovo) treba posúdiť z hľadiska zákona o DPH, podľa § 22 ods. 5 sú základom dane pri poskytovaní tohto druhu služieb náklady na službu.
Určenie týchto nákladov je % podiel využitia automobilu na účely osobnej spotreby. (údržba, opravy, poistné, PHM) Z knihy jazd vyznačné súkr. jazdy prepočítam priem. spotrebou a tento náklad účtujem ako nedanový náklad a zamestnanec mi ho zaplatí do pokladne, príp. zrážkou zo mzdy. Týmto vypočítam nejaký % podiel zo všetkých evidovaný jázd a tie použijem na ostatné náklady ako údržba, opravy....
2. pri súkr. vozidle úžitkovom pri ktorom bola odp. daň musím krátiť. Ako je to pri leasingových splátkach. % podiel použijem aj pri odpočte DPH???
3. nakonic použijem 1% z OC pri spracovaní miezd ako nepeň. príjem.
Použijem všetky tieto výpočty???? Uvažujem správne???
Dana7
01.02.10,09:06
V knihe jázd treba evidovať každú jednu jazdu, počet ubehnutých km a následne vyznačiť, či išlo o služobnú alebo súkromnú jazdu. Na konci mesiaca spočítať súkromné jazdy a podľa ceny PHM, počtu km a spotreby vypočítať, koľko uhradí zamestnanec za súkromné jazdy.

Dobrý deň, ja mám trochu iný problém, SZČO má auto v majetku firmy. Samozrejme, že ho využíva aj na súkromné účely. Keďže sa rozhodol neviesť si knihu jázd, ale uplatniť paušál 80%, tak neviem nijakovsky zistiť, koľko jázd bolo súkromných a koľko služobných. A aby to ešte nebolo všetko nemá ani odložené všetky bločky z čerpania PHM. Má ich len zopár. Ak napr. šiel niekde súkromne a tankoval, tak ho jednoducho zahodil. Takže aj keď si odpíšem stav km na začiatku a na konci, nijakovsky sa nedokážem dopracovať k potrebnému množstvu natankovaných PHM. Prosím poraďte, ako by som z toho mala von. Ďakujem
Dana7
05.02.10,05:11
Dobrý deň, ja mám trochu iný problém, SZČO má auto v majetku firmy. Samozrejme, že ho využíva aj na súkromné účely. Keďže sa rozhodol neviesť si knihu jázd, ale uplatniť paušál 80%, tak neviem nijakovsky zistiť, koľko jázd bolo súkromných a koľko služobných. A aby to ešte nebolo všetko nemá ani odložené všetky bločky z čerpania PHM. Má ich len zopár. Ak napr. šiel niekde súkromne a tankoval, tak ho jednoducho zahodil. Takže aj keď si odpíšem stav km na začiatku a na konci, nijakovsky sa nedokážem dopracovať k potrebnému množstvu natankovaných PHM. Prosím poraďte, ako by som z toho mala von. Ďakujem

Prosííím, nevie mi niekto poradiť, ako sa s tým vysporiadať?

Ďakujem už vopred.
Laco-monter
05.02.10,05:14
Prosííím, nevie mi niekto poradiť, ako sa s tým vysporiadať?

Ďakujem už vopred.
Čo priemerná spotreba auta na 100 km ?

Ak máš k dispozícii celkový počet najazdených km za dané obdobie,potom vypočítať celkové množstvo spotrebovanej PHL nemože byť žiaden problém.
Dana7
05.02.10,05:23
Čo priemerná spotreba auta na 100 km ?

Ak máš k dispozícii celkový počet najazdených km za dané obdobie,potom vypočítať celkové množstvo spotrebovanej PHL nemože byť žiaden problém.

Ďakujem za radu, v tom problem nevidim, ale ak sa dopracujem k cislu, ze priemerna spotreba na vsetky km bola napr. 1000 l a blocky viem dokladovat len napr. na 450, lebo zvysne vyhodil. Tak aku cenu PHM tam potom mam dat na tie zvysne, a hlavne cim to zdokladujem. A este stale mi to neriesi problem ako z toho zistim kolko km najazdil sukromne a kolko sluzobne.
Laco-monter
05.02.10,05:37
Ďakujem za radu, v tom problem nevidim, ale ak sa dopracujem k cislu, ze priemerna spotreba na vsetky km bola napr. 1000 l a blocky viem dokladovat len napr. na 450, lebo zvysne vyhodil. Tak aku cenu PHM tam potom mam dat na tie zvysne, a hlavne cim to zdokladujem. A este stale mi to neriesi problem ako z toho zistim kolko km najazdil sukromne a kolko sluzobne.
Dobre ráno,

ak už tak skoro pracuješ,tak určite veĺa stihneš :)

čo sa týka témy,tak už len bulharská konštanta.

ja neviem prečo sa okolo toho vzrušovať, urob ako ti to pasuje

veď zodpovednosť za výsledky DP má vždy ten kto ho podáva ,nie ten kto ho vypočítal.;)
-----------------------------------------------------
Take it easy ! :D
Laco-monter
05.02.10,05:52
Ešte také,že vraj koĺko z toho bolo km sukromnych a koĺko služobných.

to už sa možeš rovno opýtať niekoho aká je aktualne vrstva snehovej pokrývky na Mt.Evereste.
Dana7
05.02.10,06:38
Ešte také,že vraj koĺko z toho bolo km sukromnych a koĺko služobných.

to už sa možeš rovno opýtať niekoho aká je aktualne vrstva snehovej pokrývky na Mt.Evereste.

Dík za typ, ale tu aktuálnu snehovú vrstu na Mt. Evereste asi zistím skôr a presnejšie. Keď si raz niekto robí z dokladov trhací kalendár a čo sa mi nepáči to zahodí, tak to sa potom fakt účtuje jedna radosť. Lenže keď mu príde kontrola a bude problém skús uhádnuť, kto bude na vine. Jasné,že účtovník. Zodpovednosť má síce ten, kto podáva DP, ale len do chvíle kým nie je problém. To je potom cirkusov, že vraj preto mi platí, lebo ja som účtovník a ja to mám vedieť, ako to má byť. Lenže aj keď ja to viem, a nemám doklad tak s tým veľa nenarobím, ale "pánovi podnikateľovi" to ani nevysvetlím.
Laco-monter
05.02.10,07:20
Dík za typ, ale tu aktuálnu snehovú vrstu na Mt. Evereste asi zistím skôr a presnejšie. Keď si raz niekto robí z dokladov trhací kalendár a čo sa mi nepáči to zahodí, tak to sa potom fakt účtuje jedna radosť. Lenže keď mu príde kontrola a bude problém skús uhádnuť, kto bude na vine. Jasné,že účtovník. Zodpovednosť má síce ten, kto podáva DP, ale len do chvíle kým nie je problém. To je potom cirkusov, že vraj preto mi platí, lebo ja som účtovník a ja to mám vedieť, ako to má byť. Lenže aj keď ja to viem, a nemám doklad tak s tým veľa nenarobím, ale "pánovi podnikateľovi" to ani nevysvetlím.
Ja by som tam bachol 1/3 sukromne , 2/3 pracovne

Inak vysvetlenie je,že ľudia su pohodlní si niečo naštudovať a preto sa snažia presúvať zodpovednosť na iných.

Radšej potom budú platiť učtovnikom aj ked by to teoreticky mohli robiť aj sami.
Zoltán Kovács
05.02.10,07:22
Dík za typ, ale tu aktuálnu snehovú vrstu na Mt. Evereste asi zistím skôr a presnejšie. Keď si raz niekto robí z dokladov trhací kalendár a čo sa mi nepáči to zahodí, tak to sa potom fakt účtuje jedna radosť. Lenže keď mu príde kontrola a bude problém skús uhádnuť, kto bude na vine. Jasné,že účtovník. Zodpovednosť má síce ten, kto podáva DP, ale len do chvíle kým nie je problém. To je potom cirkusov, že vraj preto mi platí, lebo ja som účtovník a ja to mám vedieť, ako to má byť. Lenže aj keď ja to viem, a nemám doklad tak s tým veľa nenarobím, ale "pánovi podnikateľovi" to ani nevysvetlím.

Nemôžem súhlasiť. Svoju prácu treba vedieť obhájiť. Hlavne pred klientom. Keď nemá patričnú súčinnosť, tak nech znáša následky. Veď z ničoho sa nedá vyrobiť niečo.
Dana7
05.02.10,07:27
Ja by som tam bachol 1/3 sukromne , 2/3 pracovne

Inak vysvetlenie je,že ľudia su pohodlní si niečo naštudovať a preto sa snažia presúvať zodpovednosť na iných.

Radšej potom budú platiť učtovnikom aj ked by to teoreticky mohli robiť aj sami.


Tak v tom s tebou súhlasím. Ale čo ma štve ešte viac je to, že aj keď im ja poradím a poviem, ktoré všetky doklady majú odkladať, doložiť tak si aj napriek tomu nenechajú ani poradiť a vždy si melú dookola svoje. Najradšej mám hlášku "veď aj kamarát to tak robí" a tým je vysvetlené všetko. Lenže potom zistím, že kamarát má v účtovníctve ešte aj manželkin lak na vlasy a chápem, že sa môjmu klientovi nepáči, keď ja mu chcem uprieť ešte aj nejaké súkromne najazdené km. Ale čo už, nejak sa z toho vymotám možno to fakt urobím tak ako mi radíš. Podelím to na tretiny a nebudem si robiť ťažkú hlavu. A keď príde kontrola tak mu aspoň túto na porade ukážem, že som to riešila a nie že som to odflákla. Ale bez dokladov asi fakt nevyriešim.:)
janka01
09.02.10,12:47
Ahojte.

Prosím poradíte mi, keď SZČO použije nie pravidelne /3-4 krát do roka/ MV, ktoré má v majetku na súkromný účel aké to má následky na účtovníctvo?
V knihe jázd zaznačím sukromnú jazdu? a pokračujem ďalej... v služobných jazdách.
PHM samozrejme do nákladov nedám, a ani DPH neuplatním.
A čo ročný odpis ? musím ho nejako upraviť? Koľko %.

Ďakujem za odpoveď...
janka01
12.02.10,16:17
posuvam
janka01
16.02.10,10:11
pls, poradí mi niekto....