kajab
22.11.06,10:33
Prešla som celú poradu, ale odpoveď na moju otázku som nenašla. Viete mi niekto poradiť, čo ide do ceny auta pre účely zdaňovania 1% ? Mám príklad zo zmluvy o finančnom prenájme:
obstarávacia cena: 265 579,80 bez DPH
DPH: 50 460,20
spracovateľský poplatok: 3 160,40 bez DPH
Ďalej mi vznikli náklady ako: 2 000 kolok
Ďakujem za rýchlu odpoveď.
Milan Benka
22.11.06,09:47
Prešla som celú poradu, ale odpoveď na moju otázku som nenašla. Viete mi niekto poradiť, čo ide do ceny auta pre účely zdaňovania 1% ? Mám príklad zo zmluvy o finančnom prenájme:
obstarávacia cena: 265 579,80 bez DPH
DPH: 50 460,20
spracovateľský poplatok: 3 160,40 bez DPH
Ďalej mi vznikli náklady ako: 2 000 kolok
Ďakujem za rýchlu odpoveď.

Obstáravcacia cena auta aj s DPH.
fialka m
22.11.06,09:58
suhlasim s "benka" zdanis 1% z obstaravacej ceny auta aj s DPH
fialka m
22.11.06,10:03
v suvislosti s touto temou, mam este 2 otazky:
- auto zdanujem managerovi, on ho pozicia na vikend jednemu zamestnancovi, mam to potom zdanit aj zamestnancovi?
- po aku dobu mam auto zdanovat?

dakujem
Milan Benka
22.11.06,11:17
v suvislosti s touto temou, mam este 2 otazky:
- auto zdanujem managerovi, on ho pozicia na vikend jednemu zamestnancovi, mam to potom zdanit aj zamestnancovi?
Teoriticky áno.
- po aku dobu mam auto zdanovat?
Pokiaľ si ho požičiava.
dakujem

zvýraznená odpoveď.
Peterka
22.11.06,11:22
Zdaňuješ príjem vo výške 1 % mesačne bez ohľadu ako dlho ho používal v mesiaci
suzuki
22.11.06,11:57
stačí, že ho mal k dispozícii, ani si ho nemusel požičiavať, teda ani ho reálne nemusel použiť. Takže treba dať pozor, aby bola zmluva na dobu určitú.
Skákalová
22.11.06,12:06
Ani v zákone to nie, vychádzam z účtovníctva, daj do OC cenu, z ktorej počítaš odpisy
Denda
22.11.06,12:12
Ani v zákone to nie, vychádzam z účtovníctva, daj do OC cenu, z ktorej počítaš odpisy
Je to Zákon o dani z príjmov §5 ods.3 písm.a
Jana Acsová
22.11.06,13:36
v suvislosti s touto temou, mam este 2 otazky:
- auto zdanujem managerovi, on ho pozicia na vikend jednemu zamestnancovi, mam to potom zdanit aj zamestnancovi?
- po aku dobu mam auto zdanovat?
Túto situáciu je možné riešiť aj napr. fakturáciou na zamestnanca za súkromné použitie služobného motorového vozidla. Vtedy by nebolo potrebné dodanenie v zmysle § 5 ZDP, ale zamestnanec by uhradil požadovanú čiastku za službu poskytnutú zamestnávateľom. Zvážte, čo by bolo pre neho výhodnejšie. K úhrade za použitie automobilu je potrebné dohodnúť cenu obvyklú na trhu.
kajab
23.11.06,05:35
suhlasim s "benka" zdanis 1% z obstaravacej ceny auta aj s DPH
Lenže v ods. 3 § 5 je odvolávka na § 25, kde sa píše, že síce DPH je súčasťou vstupnej ceny, keď si nemôžeme odpočítať DPH, ale v ods. 6 je, že pri finančnom prenájme súčasťou cenz nie je DPH. Tak teraz neviem, ako mám vypočítať cenu na účely 1 %.
Milan Benka
23.11.06,05:44
Lenže v ods. 3 § 5 je odvolávka na § 25, kde sa píše, že síce DPH je súčasťou vstupnej ceny, keď si nemôžeme odpočítať DPH, ale v ods. 6 je, že pri finančnom prenájme súčasťou cenz nie je DPH. Tak teraz neviem, ako mám vypočítať cenu na účely 1 %.

§5/3 ZoDP
Príjmom zamestnanca je aj
a) suma vo výške 1 % zo vstupnej ceny vozidla podľa § 25 za každý aj začatý kalendárny mesiac poskytnutia
motorového vozidla zamestnávateľa na používanie na služobné a súkromné účely. Ak ide o prenajaté
vozidlo, vychádza sa z obstarávacej ceny vozidla u pôvodného vlastníka, a to aj v prípade, ak dôjde
k následnej kúpe prenajatého vozidla. Ak v obstarávacej cene vozidla nie je zahrnutá daň z pridanej
hodnoty,6) na účely tohto ustanovenia sa o túto daň cena zvýši

Zákon to rieši podľa môjho názoru jednoznačne.
kajab
23.11.06,06:33
Ďakujem za výborné vysvetlenie.