Lulaaa
22.11.06,11:21
Ahojte. Je to také smiešne, ale chcem vedie Váš názor na to: Konateľom sa zakúpili letenky aj spiatočny let v BA. Lenže, keď sa vracali zo služobnej cesty samozrejme zmeškali let. Museli si kúpiť nové letenky v cudzine. Ako mám zaúčtovať tú prvú letenku / spiatočný let/? na nedaňové cestovné náklady alebo škody?
Jozef I
22.11.06,10:32
Ja by som to zaúčtoval ako náklad daňový. To že zmeškali let neznamená, že si nemohli zobrať a zaplatiť ďaľšiu letenku, pokiaľ sú všetky letenky na ich meno nevidím s tým problém. Let mohli zmeškať z objektívnych príčin (havária, zápcha, pokazené auto...) A predsa sa domov zo SC vrátiť museli, tak prečo nedaňový náklad? Akurát vás vyšla letenka trochu viac. ;)
kvitko
22.11.06,10:35
Ja som mala kedysi podobný prípad, ale s autobusom a tiež som to dala do výdavkov, ktoré ovplyvňujú základ dane, dôležitý je doklad o kúpe.
Dana K.
22.11.06,10:36
Ja by som to zaúčtoval ako náklad daňový. To že zmeškali let neznamená, že si nemohli zobrať a zaplatiť ďaľšiu letenku, pokiaľ sú všetky letenky na ich meno nevidím s tým problém. Let mohli zmeškať z objektívnych príčin (havária, zápcha, pokazené auto...) A predsa sa domov zo SC vrátiť museli, tak prečo nedaňový náklad? Akurát vás vyšla letenka trochu viac. ;)

Súhlasím s tým, čo napísal Jozef I, aj ja by som to takto riešila. Len by som niekde k cesťáku pripísala poznámku, prečo sú tam letenky dve,aby ste to o pár rokov pri daňovej kontrole vedeli obhájiť. človek si všetko pamätať nemôže.:)
Lulaaa
22.11.06,10:43
Taj je to potom OK. Dám to do nákladov.