Miska 1
22.11.06,16:40
Ahojte , ak máte skúsenosti s Pohodou prosím poradte. Externá firma nám spracováva mzdy .Ja účtujem v jed. účtovníctve.Mzdy sa vyplácajú cez banku ,čiže výšku mzdy zaučtujem do miezd , ale ich čistá mzda je menšia o zrážky na stravné lístky.Vôbec sa mi nedarí rozúčtovať bankový doklad na čistú mzdu ako môj výdaj a zrážku za str. lístky ako môj príjem.Skúšala som to nahrať aj cez ostatné záväzky že by som to potom iba zalikvidovala.Ale nedarí sa mi pri rozúčtovaní nahrať ten príjem za str. lístky. Dík.
Marína
22.11.06,18:32
Prečítaj si túto tému:
http://www.porada.sk/t7031-ju-zrazka-zo-mzdy-za-obedy.html?highlight=JU-zr%E1%BEka+mzdy+obedy
Príklad je v nej uvedený síce na účtovanie cez POKL, ale Ty si to zameň na BÚ.
apo
12.12.06,11:37
Ahojte , ak máte skúsenosti s Pohodou prosím poradte. Externá firma nám spracováva mzdy .Ja účtujem v jed. účtovníctve.Mzdy sa vyplácajú cez banku ,čiže výšku mzdy zaučtujem do miezd , ale ich čistá mzda je menšia o zrážky na stravné lístky.Vôbec sa mi nedarí rozúčtovať bankový doklad na čistú mzdu ako môj výdaj a zrážku za str. lístky ako môj príjem.Skúšala som to nahrať aj cez ostatné záväzky že by som to potom iba zalikvidovala.Ale nedarí sa mi pri rozúčtovaní nahrať ten príjem za str. lístky. Dík.
Dal som návrh na odstránenie nedostatku v MZDÁCH pohody z dôvodu zápisu do ostatných záväzkov zrazených položiek zo mzdy, ktoré nie sú záväzkom firmy voči okoliu.

Typickým príkladom ja zrážka za závodné stravovanie pri podvojnom účtovníctve ktorá je iba pohľadávkou zamestnávateľa a dosť.

apo