Marianna01
22.11.06,20:52
slovíčko BAD - po slovensky zlý, čítaj bed

stupňovanie: (typický príklad nepravidelného stupňovania, treba sa slovíčka naučiť, neplatí tu žiaden gramatický zákon)
bad ..... zlý .......bed
worse .......horší.....vors
worst.......najhorsí........vorst

It was a bad day. Bol to zlý deň. It vos e bed dej.
I don´t think you are worse then Lucy. Nemyslím si, že si horší ako Lucka. Aj dont tink jú ár vors den lusi.
I am not the worst accountant. Nie som najhorší účtovník. Aj em not de vorst ekauntent.
Richard
24.11.06,23:59
nedá mi ale musím vyjadriť úsmev ktorý mám teraz na tvári keď čítam tú výslovnosť.

nemyslím si že to je správny prístup ako vyjadriť anglickú výslovnosť pre Slováka, hoci je to uričite jednoduchý spôsob.

Žiaľ anglická výslovnosť je trochu zložitejšia ako sa dá vyjadriť SK slovami...
Ak niekto nepridá niečo kvalitnejšie na výslovnosť a ako ju písať, tak niečo pohľadám a pridám .-)


-----------------
napríklad ak by ste mali anglické "bad" čiže zlý prečítať ako "bed" tak by to vyznelo skôr ako anglické "bed" čiže posteľ alebo možno aj ako angl. "bet" čiže !stav sa, stavím sa"...
Marianna01
25.11.06,16:28
nedá mi ale musím vyjadriť úsmev ktorý mám teraz na tvári keď čítam tú výslovnosť.

nemyslím si že to je správny prístup ako vyjadriť anglickú výslovnosť pre Slováka, hoci je to uričite jednoduchý spôsob.

Žiaľ anglická výslovnosť je trochu zložitejšia ako sa dá vyjadriť SK slovami...
Ak niekto nepridá niečo kvalitnejšie na výslovnosť a ako ju písať, tak niečo pohľadám a pridám .-)


-----------------
napríklad ak by ste mali anglické "bad" čiže zlý prečítať ako "bed" tak by to vyznelo skôr ako anglické "bed" čiže posteľ alebo možno aj ako angl. "bet" čiže !stav sa, stavím sa"...

To máš, Richard, pravdu, ale skús na klávesnici napísať správnu výslovnosť! Ja som chcela navrhnúť, aby sa napr. zaviedli nejaké znaky, dostupné na našej klávesnici, pre vyslovovanie tejôktorej hlásky - nuž ale vysvetli niekomu, kto po anglicky nevie, cez počítač, ako to má správne vysloviť.
Takže som zvolila najbližšie možné slovenské písmeno - aspoň niečo. Myslím, že niekde som o výslovnosti aj písala...
Počkám teda, kým nájdeš čosi kvalitnejšie... Ostatní počkajú zrejme so mnou, keďže v tejto téme sa nikto iný neangažuje.
misomiso
20.12.06,20:44
Dnes je spusta kvalitnych ozvucenych kurzov ktore mozno studovat cez pocitac. Tazko si viem predstavit, ze by sa niekto usil vyslovnost bez toho - z knihy alebo nebodaj tu z nasich prispevkov.
ajobs
20.12.06,21:54
Richard, mal by si do knižnice znakov pridať fonetické znaky z Jonesovho slovníka výslovnosti, jednoduchšie by sa možno písala výslovnosť.
Sukino
15.01.07,16:52
I don´t think you are worse then Lucy.

I don´t think you are worse thAn Lucy.

http://www.grammartips.homestead.com/than.html