dusanpetras
22.11.06,21:06
Problém - firma chce darovať peniaze druhej organizácii za účelom propagácie, reklamy, zviditeľnenia ... V období roku 2006 však nechce platiť cashové peniaze, ale chce, aby od druhej organizácie obdržala faktúru, ktorá bude znieť na zaplatenie za služby-ako som písal-propagácie, zviditeľnenie sa ... splatná až v roku 2007. Peniaze by teda z firmy mali odísť až v roku 2007.
Firma má totiž povinnosť vyčerpať isté financie na propagáciu ešte v roku 2006, nechce však príjsť o cash, ide len o to, aby boli zaznamenané náklady na propagáciu.
Faktúra by teda mala príjst v roku 2006 a cash odísť až v roku 2007.

Ako teda postaviť zmluvu, aby aj firma bola spokojná, ale aj druhá organizácia zrealizovala propagáciu ( nebude to jednoduché, pretože vôčšinou chú na takéto účely organizácie hneď cash, ale priistej konštaláii hviezd by to snáď šlo :-) ) Zrejme to nebude obyčajná Zmluva o reklame ... Poradíte mi ?
camelfly
23.11.06,21:06
REKLAMA je akékoľvek verejné oznámenie za odplatu alebo inú podobnú protihodnotu vrátane vlastnej propagácie, ktorého zámerom je podporiť predaj, nákup alebo nájom tovaru alebo služieb vrátane nehnuteľností, práv a záväzkov alebo dosiahnuť iný účinok zviditelnenia.
V zmluve ktoru ti prikladam je aj bod financneho plnenia a ako prilohu
si budes musiet dolozit popis prezentacie a propagacie ktoru budete plnit
na zaklade zmluvy.

Hadam to pomoze
dusanpetras
24.11.06,05:54
Ďakujem za odpoveď.
Skôr som však očakával niečo iné :-) At o : ako napísať do zmluvy, aby šíriteľ reklamy vykonal pre firmu službu a fakturoval ju forme, ale plnenie aby bolo nastavené na nadchádzajúci rok 2007.
camelfly
27.11.06,12:22
vies, presne si nespecifikoval co vlastne potrebujes tak som vychadzala vseobecne , ty to chces ako len dodatok k zmluve?
pozri toto
Zhotovitel /siritel/ propagacie a prezentacie obchodneho mena Poskytovatela sa zavazuje, že si vopred s Poskytovateľom odsúhlasí rozsah a formu prezentácie jeho obchodného mena, resp. jeho produktov.
Zmluvne strany sa dohodli na spolupraci na nadchadzajuci rok 2007 na tychto financnych a platobnych podmienkach:
1. že Poskytovateľ poskytne Oprávnenému finančné plnenie formou .....
2. v nadchadzajucom roku 2007 Oprávnený sa zaväzuje poskytnúť Poskytovateľovi propagáciu a prezentáciu v nasledovnom rozsahu a forme ....-

takze ak to pomoze budem rada