nikulik
23.11.06,05:26
Ahojte, potrebovala by som radu. Pracovníčka mi doniesla potvrdenie pre slov. sporitelnu o príjme. Banka si žiada priemerný čistý mesačný príjem za posledných 12 mesiacov. Pracovníčke vychádza za 12 mesiacov priemerný čístý príjem 7 192,- Sk. Ona ma žiadala, či by som jej tam nenapísala príjem len za posledný mesiac, čo jej robí 9 317,- Sk. čo mam robiť, poraďte mi. Raz som kdesi počula, že banky su už prepojené so socialnou poisťovnou a môžu si kludne skontrolovať príjem. mam to risknut alebo sa mam drzat príjmu za tých 12 mesiacov?
endrju
23.11.06,05:23
Slováci vymysleli príslovie o pomoci susedovi a plote ;)
A ďalšie príslovie vymysleli o lži a nohách :rolleyes:

Je to taká "extra" pracovníčka, že sa oplatí klamať? :cool:

Chce sa Ti "zabávať" o niekoľko mesiacov / rokov s exekúciami zo mzdy tohoto zamestnanca? :eek:
Farks
23.11.06,05:30
Ja by som to nepravila, už len z toho dôvodu, že urobíš láskavosť jednému, dozvie sa to pár ďalších zamestnancov a láskavosť budú chcieť všetci. Ale v podstate je to na Tebe, ja som v tomto zásadová, bojím sa, že by sa to raz mohlo obrátiť proti mne. A ty si za vyplnenie pravdivých skutočností do toho potrvdenia zodpovedná. No ale to je len na Tebe.
nikulik
23.11.06,05:31
Slováci vymysleli príslovie o pomoci susedovi a plote ;)
A ďalšie príslovie vymysleli o lži a nohách :rolleyes:

Je to taký "extra" zamestnanec, že sa oplatí klamať? :cool:

Chce sa Ti "zabávať" o niekoľko mesiacov / rokov s exekúciami so mzdy tohoto zamestnanca? :eek:

Mne ide skôr o to ako si to banka overuje. Lebo ona teraz taky príjem nad tých 9 tis. má, pretoze od 01.10. sme prešli na ukolovu mzdu a takto jej to vychadza. Aj v novembri a myslim ze menej to ani nebude, patri medzi najlepsie pracovnicky.
Farks
23.11.06,05:36
Ja keď vypíšem potvrdenie o príjme pre banku, tak si to väčšinou banka odkontroluje tak, že mi pracovník zavolá a overí si poskytnuté údaje. Ale či sú prepojení so SP to naozaj netušim
endrju
23.11.06,05:37
Mne ide skôr o to ako si to banka overuje. Lebo ona teraz taky príjem nad tých 9 tis. má, pretoze od 01.10. sme prešli na ukolovu mzdu a takto jej to vychadza. Aj v novembri a myslim ze menej to ani nebude, patri medzi najlepsie pracovnicky.

Každá banka si to overuje svojim vlastným spôsobom, ktorý nezverejňuje.
Určite by som neriskoval.
Informácia o projekte, v rámci ktorého by Sociálna poisťovňa poskytovala údaje bankám, boli nedávno publikované v denníkoch. Z obsahu tej informácie mi vyplynulo, že aj Slovenská sporiteľňa je účastníkom a informácie zo Sociálnej poisťovne bude využívať.
Predpokladám, že Sociálna poisťovňa bude v rámci tohoto projektu poskytovať bankám aj o súhrnnom vymeriavacom základe za dlhšie obdobie.
Takže pravdepodobnosť odhalenia klamstva je veľmi vysoká. ;)
Dušička
23.11.06,07:12
Drž sa toho čo chcú, v prípade ak prestane úver platiť, môžu aj teba napadnúť, že si v potvrdení uviedla nepravdivé údaje.
fialka m
23.11.06,07:15
taketo pripady som mala aj ja, ale pekne som vysvetlila zamestnancom, ze im do potvrdenia dam, to co im vychadza za to obdobie, co chce banka a nic viac (dokonca mi jeden priniesol bonbonieru :), ze ci by sa nedalo dat vacsi prijem)

suhlas s "endrju", ze za par rokov moze prist exekucia a to bude potom prace.
jales
23.11.06,09:07
Myslím si, že každý mzdár sa už s tým stretol. Najviac ma vie nahnevať keď to vyžadujú ľudia, ktorým už robím nejaké zrážky zo mzdy, lebo predchádzajúce pôžičky poriadne neplatili.
Ja som iné potvrdenie ako vychádzal pracovníčke skutočný príjem dala len raz (ale jednalo sa tam o rozdiel len asi 500,-- Sk)Vtedy som však vedela, že ak ho nedám tak bude z našej pracovníčky bezdomovec s tromi deťmi (chcela hypotéku na byt). Ale aj tak mám z toho obavy, že raz nebude mať tú hypotéku z čoho splácať a dostanem sa ešte aj ja do problémov.
Dokonca aj pracovníčka z banky mi zavolala, že ona to kontrolovať nebude, aby som to len urobila. Ale na potvrdení som podpísaná ja a nie ona.
Jara
23.11.06,09:40
Nerob to v žiadnom prípade. Podpisom potvrdzuješ správnosť údajov.
Ešte ti môžem povedať že to kontroluje aj hospodárska polícia. Stačí že majú len malilinký podnet a idú... No a že to banky nahovarajú že to nebudú kontrolovať, to som už aj ja zažila, že mi pracovníčka banky /nebudem menovať ktorej/ zavolala nech dám viac... Nebola som zlá a nezavolala nadriadeného ani políciu, lebo ako by som to dokazovala...
Ešte raz, nič nedávaj nepravdivé, lebo sa ti to vypomstí...