staankaa
23.11.06,07:42
Ahojte potrebujem poradit..vystavili sme zalohovu fakturu bez DPH tak ako to ma byt v mesiaci oktober..v oktobri nam bola tato faktura aj uhradena ale az v novembri sme urobili fakturu na tovar a dali sme tam odpocet zaplatenej zalohy a potrebujem vediet ci ten odpocet ma byt bez DPH alebo s DPH..dakujem krasne..
Tweety
23.11.06,06:45
Ahojte potrebujem poradit..vystavili sme zalohovu fakturu bez DPH tak ako to ma byt v mesiaci oktober..v oktobri nam bola tato faktura aj uhradena ale az v novembri sme urobili fakturu na tovar a dali sme tam odpocet zaplatenej zalohy a potrebujem vediet ci ten odpocet ma byt bez DPH alebo s DPH..dakujem krasne..AK nebola urobená faktúra k zaplatenému preddavku,( s dph) tak z tzv.ostrej neodpočítaš dph. Odpočítaš iba celkovú sumu zálohovej platby.
staankaa
23.11.06,06:50
a ako odpocitam celkovu sumu zalohovej platby..dam cez pridat odpocet zalohy a tam dam ake clenenie DPH a dam tam s DPH iba zaklad alebo co lebo som to este nikdy nerobila dakujem
Ľuba
23.11.06,07:53
Ja by som urobila ešte raz zálohovú fa. - s odpočtom DPH, nakoľko bol preddavok prijatý v októbri, daň sa musí odviesť tiež v októbri a na konečnej fa. dať odpočet zálohy s DPH (daj si do fa. normálne ako novú položku, suma bude mínusom, daň 19%).