sway
11.12.04,17:14
Prosím PORADCOVIA - neviem to tu nájsť - bola o tom debata,mám :
došlú ZAHRANIČNÚ faktúru za tovar.
vystavená, 26,11,2004 - vštky 3 dátumy od zahraničného dodavateľa mám 26,11,2004, ale príjem dokladu i tovaru mám 7,12,2004 !! - v DPH si uplatním aj odpočet aj povinnosť? v 11/2004 ???? - Keby tu bol náhodou OLDI - ako to robí - ak má také prípady v OMEGE? dííííííííík. :confused:

alebo ma niekto navigujte kde sa o tom hovorilo. :rolleyes:
Paula
11.12.04,17:55
DPH kurz NBS v deň vystavenia faktúry, záväzok kurz NBS v deň prijatia faktúry.
sway
12.12.04,10:49
DPH kurz NBS v deň vystavenia faktúry, záväzok kurz NBS v deň prijatia faktúry.

Toto mi je jasné, ale mne ide o DPH či aj vstup aj výstup !!!! - v starej terminológii, - bola tu niekde o tom debata,že ľudia si museli napríklad uplatniť vstup - to je jasné, ale výstup v ďalšom období - také čosi sa mi marí a nemám istotku. :rolleyes:
katka
12.12.04,19:47
DPH vstup aj výstup 26.11. kurzom NBS a do účtovníctva kurzom NBS v deň splnenia dodávky(podla zmluvy).
sway
13.12.04,08:12
DPH vstup aj výstup 26.11. kurzom NBS a do účtovníctva kurzom NBS v deň splnenia dodávky(podla zmluvy).

dám to tak ďakujem :o
Oldi
13.12.04,08:39
Prosím PORADCOVIA - neviem to tu nájsť - bola o tom debata,mám :
došlú ZAHRANIČNÚ faktúru za tovar.
vystavená, 26,11,2004 - vštky 3 dátumy od zahraničného dodavateľa mám 26,11,2004, ale príjem dokladu i tovaru mám 7,12,2004 !! - v DPH si uplatním aj odpočet aj povinnosť? v 11/2004 ???? - Keby tu bol náhodou OLDI - ako to robí - ak má také prípady v OMEGE? dííííííííík. :confused:

alebo ma niekto navigujte kde sa o tom hovorilo. :rolleyes:
Ahoj sway,
vidím, že odpoveď si už dostala, ja len doplním, ako to robím v OMEGE.
Takže takéto prípady mávam bežne, v podstate väčšinu. Takže dátumy zadáš pekne tak, ako sú na faktúre, kurz ti OMEGA (pokiaľ ich máš naimportované) hodí podľa dátumu vystavenia, tento dátum bude = dátum VDP. Keď to chcem dať ešte do novembra, tak tak ako píše katka. Keď až v decembri, t.j. podľa toho, kedy mi fa prišla, tak urobíš jednu korekciu, a to v ostatných údajoch nastavíš DUD na 7.12. a pre istotu zaškrtni aj nemeniť DUD. Ale u teba to môžeš v pohode dať do novembra. Nepôjdem do detailov, ak máš nejakú otázočku, napíš, najlepšie do porada k software... Pekný deň!
sway
13.12.04,08:58
Ahoj sway,
vidím, že odpoveď si už dostala,

dííííík, už je to OK ! :o