ajacik
23.11.06,10:14
Dobrý deň

Vopred sa ospravedlňujem, ak sa takáto otázka už na Porade nachádza (márne som ale hľadala).

Slovenský dodávateľ poskytol v mesiacoch august, september, oktober službu rakúskemu odberateľovi. (miesto dodania služby je rakúsko).
Od novembra je dodávateľ platcom DPH. Môže dodávateľ vystaviť na všetky služby od augusta (aj ked vtedy ešte nebol platcom DPH) jednu faktúru s 0% DPH?

veľmi pekne dakujem za odpoved :)
ajacik
23.11.06,10:38
posúvam, dakujem :)
Zoltán Kovács
23.11.06,10:58
Dobrý deň

Vopred sa ospravedlňujem, ak sa takáto otázka už na Porade nachádza (márne som ale hľadala).

Slovenský dodávateľ poskytol v mesiacoch august, september, oktober službu rakúskemu odberateľovi. (miesto dodania služby je rakúsko).
Od novembra je dodávateľ platcom DPH. Môže dodávateľ vystaviť na všetky služby od augusta (aj ked vtedy ešte nebol platcom DPH) jednu faktúru s 0% DPH?

veľmi pekne dakujem za odpoved :)

Áno, nakoľko poskytunuté služby sú z obdobia keď ešte nebol plátcom dph. A ani pri nákladoch súvisiacich s poskytnutou službou nemal nárok na uplatnenie dph.
ajacik
23.11.06,11:01
dakujem.

ešte by som sa chcela spýtať, či mám na faktúre aj napísať, že služby sú oslobodené od DPH podľa §15 alebo nie? Či ich musí odberateľ samozdaniť?
ajacik
23.11.06,14:16
lebo to ide o služby poskytnuté v zahraniční, tak som si preto nie istá.

veľmi pekne dakujem
ajacik
23.11.06,16:11
ja si vážim odpoved od smitha, len neviem, či postrehla to, že ide o službu poskytnutú v zahraničí.

prosím, pozrite sa mi na to. musím to dnes urobiť

veľmi pekne dakujem