belanicka
23.11.06,09:57
Dobry den,potrebovala by som poradit.Nasa firma spolupracuje s nemeckou firmou,a chodia k nam na skolenia.my im platime hotel v Bratislave ,a potom im ho refakturujeme.Neviem ako s DPH.Obidve firmy su registrovanne pre DPH,kazda vo svojom state./Hotel nam fakturuje s DPH. /Mozem na vstupe DPH odpocitat?
katarina.j
23.11.06,11:05
Tak ak dobre rozumiem, tak kludne si môžes uplatniť dph pri dodávateľskej faktúre - od hotela, a tak isto aj uplatnujes dph pri refakturácii zahraničným partnerom.
belanicka
23.11.06,12:26
nie som si velmi ista........
Tweety
23.11.06,12:32
nie som si velmi ista........Zákon o dph § 15- miesto dodania služby.Miestom dodania služby je miesto, kde má dodávateľ služby svoje sídlo....
belanicka
23.11.06,12:44
takze tam funguje DPH vstup aj výstup?lebo ti nemci sa velmi plasia ,ze to je zle.na DU mi tiez neporadili.
Tweety
23.11.06,12:45
takze tam funguje DPH vstup aj výstup?lebo ti nemci sa velmi plasia ,ze to je zle.na DU mi tiez neporadili.DPh patrí štátu, kde bolo ubytovanie poskytnuté, a to bolo na Slovensku.
belanicka
23.11.06,12:49
ja som ho pre istotu na vstup nedala,no len dufam,ze im to vysvetlim.My im prenajimame nas program /v nemecku/na ktory mame licenciu,ale to je dufam bez DPH?
Milan Benka
23.11.06,12:50
DPh patrí štátu, kde bolo ubytovanie poskytnuté, a to bolo na Slovensku.

Možno by sa tu dalo tvrdiť aj že ubytovanie je služba vzťahujúca sa na nehnuteľnosť (nepriamo mi to tak vychádza z §38). Ale v každom prípade §15/1 alebo 2 - miesto dodania SR.

Na základe uvedeného bude fakturácia nemcom s DPH. (Zhruba tak, ako je to v prísp.č.2)