Daska
12.12.04,12:17
Chcem sa opytat, ci ma niekto skusenosti s pripojenim fiskalneho modulu, alebo ragistracnej pokladnice k programu POHODA. Otvaram si predajnu a chcela by som kupit fiskalny modul a prepojit ho so skladom v programe. moze mi niekto pomoct? Neviem o tom vlastne vobec nic, len som sa v programe dozvedela, ze je nieco take mozne. Prosiiiiiiiim.
Daska
13.12.04,07:11
prosiiiiiiiiiim pomooooooc , nevie mi niekto poradit?
Fajdy
14.12.04,16:40
To Daska, skús sa s týmto problémom obrátiť telefonicky priamo na infoservis, alebo mailom na adresu: pohoda@stormware.sk.
jess
30.12.04,18:49
Ja mám teraz tiež tento problém. Rozhodujem sa medzi Pohodou a TP Softom /ďalšie mi nevyhovovali najmä cenou/. Oba majú niečo. Pohoda je fakt vymakaná a v TP Softe sa mi zase viac páčia väčšie číslice predajnej ceny a viac možností okolo predaja ... mincovka, vklad do pokladne na vydávanie, prehľady dennej a mesačnej uzávierky... Ale tá grafika je ako z roku 1980. Ani skladové sa mi nepozdáva. Asi skončím pri Pohode. I keď ochota pružne reagovať na moje otázky v Stormware ohľadom tohto je dosť pomalá. Dostala som odpoveď stručnú s dodatkom : prečítajte si na webe ?! Toto už mám prečítané, len tomu žiaľ laik moc nerozumie, čo mu všetko treba a koľko to bude stáť. Ale snáď sa dohodneme.

Daska, napíš ako si sa rozhodla ty .
Daska
30.12.04,19:45
este som zatial nic nevymyslela, lebo nasa predajna, ktoru som planovala otvorit este pred vianocami nie je este otvorena, zatial predavam len na faktury, ale co sa tyka tej POHODY ja som s nou velmi spokojna, mam ju uz skoro 7 rokov
jess
31.12.04,11:20
Daška, práve dnes som hovorila so servisákom z POHODy. Ten mi povedal, že na to, čo chceme my /predaj cez Fiškál/, nám stačí predaj cez predajky s výstupom na pokladničnú tlačiareň. Tak to vyskúšaj, keď máš POHODu. Ja mám OMEGu od KROSu a tak si musím kúpiť POHODu JAZZ NET3. To je sklad bez účtovníctva na sieťovú verziu. Čiže na jednom počítači máš nainštalovanú pohodu so sklad.hospodárstvom a druhý počítač máš napojený s prvým v sieti v predajni a predávaš len cez predajky. Čiže ak máš licenciu aj na skladové hospodárstvo, tak ti treba dokúpiť len fiškálny modul /ten ti síce zabezpečiť vedia,ale moc ochotne to nevravel. Nie sú totiž servis.strediskom a teda zapojiť ti ho môže aj tak len technik, čo ho predáva/, poklad.tlačiareň a samozrejme druhý počítač do predajne. Takto by sme mali ušetrených 4000,-bez DPH. Avšak ak by nám to nevyhovovalo, tak zakúpime program KASA /4000,-bez dph/ a fungujeme tak. Tak to vyskúšajme a rozhodnime sa !
jess
07.01.05,14:08
Dáši, už si skúšala. Je to pružné ?
Daska
14.01.05,17:07
asi az v lete, teraz nie je kedy
jess
10.07.05,12:33
Dáši, už funguješ s fiškálom alebo nie ?
slnko
10.07.05,13:47
Jess a prečo, keď máš Omegu si musíš kúpiť iný SW? Aj Omega už má fiškál.
jess
10.07.05,13:57
Ja viem, že už majú. Tak som sa veľmi na to tešila, ale v podstate krosáci to spravili len tak, že tovar si musíš vybrať klasickým spôsobom zo skladu a potom len vytlačíš dodací list cez fiškál. A to sa mi zdá pre mojich chlapov v maloobchodnej predajni dosť komplikované preklikávať sa v strese, keď je v obchode veľa ľudí toľkými oknami. Myslela som si, že to spravia ako modul KASA napr. v práve spomínanej POHODE, že si priamo v sklade a jednoduchým spôsobom si vyberáš tovar zo skladu, máš hneď prehľad v 1 okne, že čo máš a za koľko máš. A hlavne, že predavač nevidí nákupné ceny !
slnko
10.07.05,15:16
Aha, mne sa zdalo, že to je celkom jednoduché. Uvidíme, keď to Dáška vyskúša.
A tie nákupné ceny sa dajú vyriešiť prístupovými právami.
jess
10.07.05,16:05
Aha, mne sa zdalo, že to je celkom jednoduché. Uvidíme, keď to Dáška vyskúša.
A tie nákupné ceny sa dajú vyriešiť prístupovými právami.
skús si vyskúšať "predaje z reg.pokladníc" v OMEGe. Mne napríklad po vybratí tovaru zo skladu vôbec nepridá predajnú cenu. Čo si ju mám ručne dopísať, či to mám niekde zle nastavené ?
Daska
10.07.05,16:18
Ja som bohuzial este stale nezacala s riadnym obchodom, zatial stale predavam len cez faktury...
slnko
10.07.05,20:07
skús si vyskúšať "predaje z reg.pokladníc" v OMEGe. Mne napríklad po vybratí tovaru zo skladu vôbec nepridá predajnú cenu. Čo si ju mám ručne dopísať, či to mám niekde zle nastavené ?Ale "predaje z reg.pokladníc" slúžia na prenos údajov z reg. pokladnice do Omegy, ak pracuješ systémom Of-line. Tam udaje ručne nezadávaš, tam sa načítajú automaticky z reg. pokladnice. Na základe nich si potom urobíš hromadne výdajku zo skladu.http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif
Fidlo
15.01.07,08:48
Ahojte poraďáci. Nechcem zakladať novú tému, keďže som našla tému, ktorú potrebujem aj ja doriešiť, aj keď posledný príspevok je tu z pred 1,5 roka preto to chcem obnoviť a opýtať sa to isté čo zakladateľka témy, či sa niečo medzitým nezmenilo a či nevie niekto poradiť ako funguje program Kasa od Pohody v praxi. Máme maloobchodnú predajňu inde ako vedieme učtovníctvo v Pohode a doteraz fungujem cez RP, ktorá nie je prepojená s Pohodou a nemáme prepojené skladové hospodárstvo. Skúšali sme aj prepojenie našej RP s Pohodou, ale ani to nejde, lebo je to už starší typ RP, ktorú Pohoda nepodporuje. Tak uvažujeme o kúpe Kasy, len by som rada vedieť od používateľov, ako sú s ňou spokojní. Alebo naopak, neodporúčali by ju, prípadne ak je niečo lepšie, ale podmienka je, aby to fungovalo s pohodou. Dík
Pidgey
18.01.07,09:28
No, Pohoda KASA je pridavny modul k Pohode, a funguje to podobne ako pobockove spracovanie dat.Je to iba program, cize tiez tam potrebujete mat pripojenu registracnu pokladnu, resp fiskalny modul.A ked ho nepodporuje Pohoda, tak ani Pohoda Kasa.Kasa , sumarne povedane, je iba agenda predajok, nic ine sa tam cca neda robit (ani prijimat tovar, ci sposielat prevodky na sklad centrali).Pri komunikacii s Pohodou sa posiela informacia, co sa predalo a za kolko.Pokial to chcete vyuzivat na PC, ktore je priamo spojene s programom Pohoda, je to zbytocne.Pouziva sa to iba ked ide o pocitac, ktory je samostatne na predajni.