Nutricia
23.11.06,13:20
Ahojte,nemáte niekto skúsenosti ak zamestnávatel poskytne zamestnancom flexipasy.Je to oslobodeným príjmom pre zamestnancov?
endrju
23.11.06,12:47
Opýtam sa nesmelo: čo je to flexipas?
Tweety
23.11.06,12:51
Opýtam sa nesmelo: čo je to flexipas?Bude to asi nejaký doklad, ale aký? Žeby flexibilný?
Nutricia
23.11.06,12:52
Sú to poukážky platné asi jeden rok na využitie rekreačného,vzdelávacieho zariadenia.Platí to na nákup kníh,zájazdov apod.
endrju
23.11.06,12:57
Ahojte,nemáte niekto skúsenosti ak zamestnávatel poskytne zamestnancom flexipasy.Je to oslobodeným príjmom pre zamestnancov?

Sú to poukážky platné asi jeden rok na využitie rekreačného,vzdelávacieho zariadenia.Platí to na nákup kníh,zájazdov apod.

Po vysvetlení pojmu, si dovoľujem tvrdiť, že tento nepeňažný príjem nie je oslobodený od dane z príjmu.
Ak sú náklady na flexipasy hradené zo sociálneho fondu, ich hodnota nezvyšuje vymeriavacie základy pre zdravotné a sociálne poistenie.
Nutricia
23.11.06,13:11
Ja len pre istotu,pretože zastávam rovnaký názor že by to mal byt zdanitelný príjem pre zamestnanca ale ked som si pozrela stránku www.flexipass.sk (http://www.flexipass.sk) tak tam uvádzajú že je to danovo výhodné aj pre zamestnanca aj pre zamestnávatela.
azuz
23.11.06,13:21
Ja len pre istotu,pretože zastávam rovnaký názor že by to mal byt zdanitelný príjem pre zamestnanca ale ked som si pozrela stránku www.flexipass.sk (http://www.flexipass.sk) tak tam uvádzajú že je to danovo výhodné aj pre zamestnanca aj pre zamestnávatela.
Pozrela som na tú stránku.
V tom prípade je asi myslený §5 ods. 7 písm.d/ zákona o dani z príjmu - od dane je oslobodené použitie rekreačného, zdravotníckeho, vzdelávacieho, predškolského, telovýchovného alebo športového zariadenia poskytnutého zamestnávateľom zamestnancom.... .
A flexipass je v podstate poskytnutie zmluvného zariadenia na vyššie uvedené účely.
Nutricia
23.11.06,13:27
Mám vyjadrenie DU že oslobodenie sa upltní len v prípade zariadenia prenajatého zamestnávatelom resp.vo vlastnom zariadení na určité časové obdobie napr.den v týždni.Ak však zamestnanec može túto výhodu využit kedykolvek podla svojho uváženia hodnota použitého benefitu je pre neho zdanitelným príjmom zo závislej činnosti.Tak ja teraz neviem.
azuz
23.11.06,13:43
To vyjadrenie je z roku 2005 alebo 2006? Zákon sa v tomto bode menil k 1.1.2006. V komentári k tomuto mám doslovne napísané, že oslobodené od dane je použitie nielen zariadenia zamestnávateľa ale aj cudzieho zariadenia. To znamená, že ak napríklad zamestnávateľ pre zamestnancov prenajme telocvičňu alebo kúpi permanentky, tak už nejde o zadniteľný príjem (bez ohľadu na jeho výšku).
Moja úvaha je taká, že keď zabezpečí (kúpi) flexipass v určitej výške, tak poskytne zmluvné zariadenie zamestnancovi v tejto hodnote.
Doplňujem:
Ak je ten flexipass na nákup knižiek, tak to má byť zdaniteľný príjem. Nákup knižiek nie je použitie rekreačného, ...... zariadenia.
Nutricia
23.11.06,13:46
Je to vyjadrenie ktoré som dostala 3.11.2006.
azuz
23.11.06,13:52
Mám vyjadrenie DU že oslobodenie sa upltní len v prípade zariadenia prenajatého zamestnávatelom resp.vo vlastnom zariadení na určité časové obdobie napr.den v týždni.Ak však zamestnanec može túto výhodu využit kedykolvek podla svojho uváženia hodnota použitého benefitu je pre neho zdanitelným príjmom zo závislej činnosti.Tak ja teraz neviem..

Je to vyjadrenie ktoré som dostala 3.11.2006.
No tak teraz neviem ja.:eek: :mee:
Nutricia
23.11.06,14:17
Nikto nemá takých štedrých zamestnávatelov,ktorí poskytujú takéto výhody?
Nutricia
05.12.06,14:15
Nemá niekto skúsenosti so zdanovaním flexipasov?