zabiatko7282
23.11.06,12:48
Prosim Vás poradte mi mam si z cestovneho prikazu uplatnovat DPH?
Tweety
23.11.06,11:50
Prosim Vás poradte mi mam si z cestovneho prikazu uplatnovat DPH?
Ak myslíš stravné a náklady na SC zamestnanca,vtedy nie je možné uplatniť dph.
zabiatko7282
23.11.06,11:53
dakujem velmi pekne za odpoved, a mohla by som este porosit ze kedy by som mohla pri com?
Tweety
23.11.06,11:56
dakujem velmi pekne za odpoved, a mohla by som este porosit ze kedy by som mohla pri com? Dosť široká otázka a aj možná odpoveď. Bližšie o odpočítaní dane hovorí § 49 Zákona o dph.
gabriela7755
23.11.06,12:06
Tweety, neviem, či tomu dobre rozumiem, ale ak mi zamestnanec prinesie
bločky trebárs za nocľah, čerpanie PHM tak nemám uplatňovať z nich DPH ?
Tweety
23.11.06,12:26
Tweety, neviem, či tomu dobre rozumiem, ale ak mi zamestnanec prinesie
bločky trebárs za nocľah, čerpanie PHM tak nemám uplatňovať z nich DPH ?Ak má poskytnuté ubytovanie zamestnanec počas SC, zamestnávateľ si nemôže uplatniť odpočet dph- náklady spolu s dph sú súčasťou 512AE. Čerpanie PHM- nie je súčasťou cestovného dokladu- auto je služobné- splňa nárok na odpočet, uplatní si ho.
gabriela7755
23.11.06,12:33
ďakujem, pridávam bodík
jenny7
24.11.06,08:19
a čo napr. keď sa kúpi vstupenka na výstavu? môžem tu uplatniť DPH z hodnoty vstupenky?Vstupenku som zaúčtovala zvlášť, nedala som ju do vyúčtovania SC, dala som to ako samostnatný výd.doklad z pokladne. Keď je to samostatne, tak sa môže ževraj DPH uplatniť, čo si o tom myslíte?
Tweety
24.11.06,08:30
a čo napr. keď sa kúpi vstupenka na výstavu? môžem tu uplatniť DPH z hodnoty vstupenky?Vstupenku som zaúčtovala zvlášť, nedala som ju do vyúčtovania SC, dala som to ako samostnatný výd.doklad z pokladne. Keď je to samostatne, tak sa môže ževraj DPH uplatniť, čo si o tom myslíte? Výstava, ak súvisí s podnikaním, náklad na vstupenku je daňovým s nárokom na odpočet dph( samozrejme ak splňa náležitosti podľa zákona o dp).
jenny7
24.11.06,08:49
ešte som chcela napísať, že doklad má všetky náležitosti, akurátne, že na nej nie názov našej firmy, pretože je to ústrižok, ktorý sa dostal pri zaplatení,ale údaje o ich firme sú tam všetky ako má byť. Aj tak je to v poriadku? prosím o trpezlivosť, ďakujem.
Tweety
24.11.06,08:52
ešte som chcela napísať, že doklad má všetky náležitosti, akurátne, že na nej nie názov našej firmy, pretože je to ústrižok, ktorý sa dostal pri zaplatení,ale údaje o ich firme sú tam všetky ako má byť. Aj tak je to v poriadku? prosím o trpezlivosť, ďakujem.Ak to nie je priamo fa, tak meno vašej firmy tam nie je potrebné.
jenny7
24.11.06,08:59
ok, to mi odľahlo, díky moc za upresnenie.;) bodík sa mi nedá pridať, pretože som posledne posielala tebe bodík a od vtedy som nikomu inému nepridelila, tak ma to bohužial nepustí. Takže môžem sa len takto revanžovať, ďakujem ďakujem;) :) :) :)