SMartina
23.11.06,13:29
Ahojte. Chcela by som len aby ste mi potvrdili informáciu, ktorú mám či je správna alebo nie. Ak zamestnávateľ prispieva zamestnancovi na DDP tak sa z toho odvádza odvod mesačne do zdravotnej poist. a do social. poist. nie. Prosím len o potvrdenie či to je správne, alebo nie. Ďakujem.:mee:
fialka m
23.11.06,12:31
ano, mas pravdu, plati sa odvod do zdravotnej poistovne, do socialnej nie :)
SMartina
23.11.06,12:42
Takže ak urobim vyplatu v olympe, zamestnanec je cely mesiac na PN a k vyplate mám -20,- Sk lebo to počíta z 1000,- z DDP, tak je to správne. A zamestnanec ukončil HPP tak mu preplacam aj zostatok dovolenky a mala by byť vyplata v poriadku.
Tweety
23.11.06,12:43
Takže ak urobim vyplatu v olympe, zamestnanec je cely mesiac na PN a k vyplate mám -20,- Sk lebo to počíta z 1000,- z DDP, tak je to správne. A zamestnanec ukončil HPP tak mu preplacam aj zostatok dovolenky a mala by byť vyplata v poriadku.
Nezabudni, že príspevok na DDP podlieha zdaneniu.
SMartina
23.11.06,12:55
Takže by som to mala mať správne, pretože mám vypočítane odvody do zdr. poist. 20,- a 50,-Sk, je to ZTP.
Jozef Mihál
23.11.06,13:18
Citujem z DRAK-a:

Do vymeriavacieho základu zamestnanca sa započítava akýkoľvek príjem, podliehajúci dani z príjmov, dosiahnutý v súvislosti s činnosťou zamestnanca (s výnimkami taxatívne vymenovanými v § 13 ods.4 zákona). Do vymeriavacieho základu zamestnanca sa preto započítava (od 1.septembra 2005) napríklad aj:

-príspevok zamestnávateľa zamestnancovi na doplnkové dôchodkové sporenie,
-cestovné náhrady vyplácané nad limit, uvedený v zákone o cestovných náhradách (podliehajúce zdaneniu),
-nepeňažné príjmy a zvýhodnenia, zvyšujúce základ dane zamestnanca – napr. zvýhodnenie pri nákupe tovaru a služieb z produkcie zamestnávateľa
Zoltán Kovács
03.05.07,07:26
Prosím o pomoc, zamestnávateľ sa rozhodol, že bude platiť príspevky do DDS svojím zamestnancom. Moja otázka je či tento príspevok vstupuje do VZ poistného do ZP a SP. Prvýkrát sa s tým stretávam, preto som bezradný. Ak mám správne info tak do ZP to nevstupuje, ale do SP áno. Prosím o potvrdenie resp. vyvrátenie. Ďakujem.

P.S. Ak to už bolo v niektorej téme rozoberané prosím o prilepenie. Som v časovej tiesni. Vďaka
Tweety
03.05.07,07:29
Práveže je to opačne, vstupuje do ZP.
katkaj
03.05.07,07:34