rommy
23.11.06,13:55
Ahojte, potrebovala by som radu. Keď vystavujem faktúru v cudzej mene aký kurz mám v deň jej vystavenia použiť? Môžem použiť ten čo je pre mňa najvýhodnejší? Upravuje to nejaký zákon?
Ďakujem za odpovede a rady :D
ekopo
23.11.06,12:59
Predpokladám, že FA vystavuješ v cudzej mene pre odberateľa v zahraničí. Na prepočet do svojho účtovníctva použiješ kurz NBS.
Tweety
23.11.06,13:00
Ahojte, potrebovala by som radu. Keď vystavujem faktúru v cudzej mene aký kurz mám v deň jej vystavenia použiť? Môžem použiť ten čo je pre mňa najvýhodnejší? Upravuje to nejaký zákon?
Ďakujem za odpovede a rady :D Upravuje to Zákon o účtovníctve. Fa prepočítaš kurzom NBS ku dňu uskutočnenia účtovného prípadu.
Milan Benka
23.11.06,13:02
Na okraj:
aj §26 Zákona o DPH (na účely základu dane)
rommy
23.11.06,13:57
Viem do účtovníctva používam kurz NBS. Faktúru nikam neposielam. Jedná sa o faktúru za auto, ktorú chce zákazník zaplatiť v hotovosti, len v EUR. Takže aj sumu na faktúre prepočítavam kurzom NBS? Nemôžem použiť napr. kurz nákupu svojej banky?
ekopo
23.11.06,14:19
Ano, do účtovníctva kurz NBS, odpoveďe boli jasne formulované.
mysimis
23.11.06,14:19
Viem do účtovníctva používam kurz NBS. Faktúru nikam neposielam. Jedná sa o faktúru za auto, ktorú chce zákazník zaplatiť v hotovosti, len v EUR. Takže aj sumu na faktúre prepočítavam kurzom NBS? Nemôžem použiť napr. kurz nákupu svojej banky?

Napriek tomu, že fa je tuzemská používa sa kurz NBS.