Vladimír Ozimý
23.11.06,15:36
ahojte ak mi vznikla povinnosť registrovať sa v ČR, vystavím faktúru bez DPH alebo ako ju vystavím v danom momente keď som naplnil podmienky registracie...ide o to že sme poskytli v čechách službu nemeckej firme ktorá tiež nie je registrovaná v čechách ako platiteľ...no a vznikla nám povinnosť registrácie podľa všetkého to jest slovenskú dph nedávam na to ale potom ako?
DušanČ
23.11.06,14:47
Nepíšeš síce, o aký druh služby sa jedná, ale ak Ti vzniká povinnosť registrácie v ČR a odberateľ je registrovaný pre DPH len V SRN, vystavíš fa
s českou registráciou klasicky bez DPH, pričom nemeckému subjektu vzniká povinnosť samozdanenia. No hovorím, pre kompletné posúdenie si udal málo informácií, lebo sú služby, ktoré sa zdaňujú v mieste, kde boli poskytnuté a tam musí byť fa v každom prípade s DPH.
Vladimír Ozimý
24.11.06,10:53
no ide o to že na hnuteľnom majektu v ČR, ktorého vlastník je nemecká firma bola vykonaná služba servis...no to jest miesto dodania je v ČR avšak slovenská firma registrovaná v SR vystavila FA firme z nemecka registrovanou v nemecku...to jest teraz nám vznikla povinnosť registrácie v ČR. A ako vystaviť tú faktúru lebo zatial mame na nej slovenskú dph čo nie je moc dobré
slavuska
25.11.06,16:22
no ja neviem, ale ked si precitas §16 odst.7 zakona o dph, tak mi vychadza, ze miestom dodania sluzieb je nemecko... a teda aj danova povinnost je prenesena na nemecko..nie?