Stanley73
23.11.06,15:55
Dobrý deň, potreboval by som poradiť. Otec, ktorý pracuje asi 1 rok vo Veľkej Británií, planuje teraz v polovici decembra 2006 návrat na Slovensko, aké doklady od a čo všetko potrebuje, aby sa mohol zaregistrovať na Úrade práce, v Zdravotnej poisťovni a kde všade sa ešte musí zaregistrovať? Otec asi už nebude pracovať, nakoľko má 55 rokov a asi ťažko nájde prácu.
Ďakujem
marcik
24.11.06,05:11
Zaregistrovať by sa mal na zdr.poisť.aj na sociálnej/TO BEZPODMIENEČNE/,a bude potrebovať doklady aj zo zahraničia o zamestaní tam a aj o platení odvodov v zahraničí. nemala som taký prípad,ale raz tu bola taká pani čo ju obhanali sociálka a keď doložila papiere o zamestnaní v zahraničí a že bola aj tam zúčastnená na platení tak ju nepokutovali.čo na to poraďaci?!
Stanley73
24.11.06,14:50
Zatial mi neodpovedali, takze stale cakam na odpoved. Pri Vasej odpovedi ma napadla este jedna vec, ked dolozi , ze bol zamestnany v zahranici a platil tam aj odvody, ako to bude s prekladom? Samozrejme mu ho vo Velkej Britanii nevyplnia po slovensky.
DanielaSL
24.11.06,15:09
Ak sa otec prihlási na Úrad práce....tak poistenie na ZP bude platiť za neho štát. Na SP sa môže prihlásiť vtedy , ak si chce platiť odvody dobrovoľne. Moja skúsenosť s odnesením pracovnej zmluvy na ZP je taká, že preklad z angličtiny nevyžadovali. Myslím, že na ÚP mu povedia, čo všetko má zdokladovať. Poprípade sa choď popýtať v predstihu, aby si vedel otec priniesť potrebné doklady zo zahraničia.
Stanley73
27.11.06,12:03
Takže dnes som to obehal, na Úrade práce im stačí potvrdenie o odpracovanej dobe v zahraničí, na Sociálnej poisťovni potrebujú vyplnené a potvrdené tlačivo E301 a na Zdravotnej poisťovni im stačí potvrdenie o ukončení pracovného pomeru + vypísať novú prihlášku do Zdravotnej poisťovne. Dúfam, že som na nič nezabudol.
DanielaSL
27.11.06,12:11
Zdá sa , že to máš všetko, ale do konca marca nech si nezabudne urobiť daňové priznanie.
Qualityx
12.02.08,20:38
Prosim vás, ako sa dá získať to tlačivo E301, osoba pracovala v ČR a je potrebné na registráciu na úrade práce v SR. Ďakujem.
Andyke
13.02.08,01:36
Qualityx
13.02.08,08:27
Ano, následne by som sa chcel tiež opýtať na postup, teda kto formulár E301 vyplní a kam to poslať. Ďakujem.