emily 2
24.11.06,07:48
Z toho čo som si prešla na porade mi vychádza takýto záver :

Pracovník bol zamestnaný 9 kal. dní . Z toho 4 odpracoval a 2 dni mal dovolenku.
Vymeriavací základ (s doplatkom do min. mzdy ) mi vyšiel 2 114,- Sk .

Pre Sociálnu poisťovňu je však minimálny vym. základ :

7600/31*9 = 2 207,- Podľa tohto by som mala zvýšiť odvody do SP .

ZP je 6900/2*6 = 1 882,- .

Ak je to tak ako to upravím vo výplatnej páske ( teraz som sa ešte viac doplietla ):mee: robím mzdy v MRP . Čo vlastne musím všetko upraviť ?
Viem , že je to pár korún , možno sa na to vykašlem, ale zaujímalo by ma ako to vlastne má byť .

Ďakujem za každú radu.
emily 2
Jana Motyčková
24.11.06,07:09
Vypočítaná mzda 2114,
SP - minimálny základ 2207, skutočný z ktorého sa odvádza = 2207
ZP - minimálny základ 1882, skutočný z ktorého sa odvádza = 2114
Ako sa to robí v MRP neovládam.
emily 2
24.11.06,07:51
Ďakujem za odpoveď, aspoň viem , že som to dobre pochopila.

Ešte musím zistiť ako to dostať do programu, predpokladám , že si to musím ručne vypočítať a dať nejako do tých miezd (vyskúšam si to) .

Ak mi tu nikto neporadí , dám to do témy program MRP . V utorok mám odovzdať všetky výstupné papiere tomu zamestnancovi tak mám trošku naponáhlo.

Ešte raz vďaka za odsúhlasenie.

emily2
emily 2
29.11.06,08:35
Ahojte poraďáci !!

Dostala som požiadavku, napísať ako som vyriešila tento prípad .

1.Otvorila som mzdy - oprava mzdy -
- úplné údaje mzdy, kde sú všetky mzdové položky.
2. Potom som klikla postupne na jednotlivé položky , ktoré som chcela zmeniť :
- nemocenské poistenie, starobné poistenie,IP,Gar.poistenie,úrazové poistenie a prepísala som vypočítaný minimálny vym. základ 2207,-Sk a klikla vypočítať.
3. Potvrdila som, že tieto položky chcem chrániť - ostali vysvietené zel. farbou . Treba len pozorne čítať, čo píše program a vyskúšať si to.

Takto som upravila celé poistenie do SP. Predtým som si to však vypočítala ručne a odkontrovala som výkaz z počítača .

Dúfam , že som to napísala aspoň trochu zrozumiteľne a možno to niekomu neskúsenému s týmto programom ( ako ja ) pomôže .

emily2
kubranka
29.11.06,09:09
Dobrý deň,
chcela by som vás poprosiť o radu s nasledujúcim prípadom: zamestnanec ukončil pracovný pomer dohodou k 1.10.2006 (1.10.2006 bol u nás ešte zamestnaný). Od 2.10.2006 nastúpil do nového zamestnania. Mňa by zaujímalo, ako musím vyplniť výkazy do poisťovní (SP, VŠZP) a či je treba zaplatiť poistné za 1 deň napriek tomu, že 1.10.2006 bola nedeľa a za zvyšok mesiaca mu odvádza poistné nový zamestnávateľ.
Vopred vám ďakujem za odpoveď, veľmi mi tým pomôžete.:confused:
jankasm
29.11.06,09:31
Dobrý deň,
chcela by som vás poprosiť o radu s nasledujúcim prípadom: zamestnanec ukončil pracovný pomer dohodou k 1.10.2006 (1.10.2006 bol u nás ešte zamestnaný). Od 2.10.2006 nastúpil do nového zamestnania. Mňa by zaujímalo, ako musím vyplniť výkazy do poisťovní (SP, VŠZP) a či je treba zaplatiť poistné za 1 deň napriek tomu, že 1.10.2006 bola nedeľa a za zvyšok mesiaca mu odvádza poistné nový zamestnávateľ.
Vopred vám ďakujem za odpoveď, veľmi mi tým pomôžete.:confused:

Vo výkazoch ho normálne musíš uviesť, keďže ešte 1.10.2006 bol Vašim zamestnancom. Keďže to bola nedeľa tak jeho mzda bude 0,-.
Odvod do ZP ide za pracovné dni, takže VZ na ZP bude rovnako 0,-.
Odvod do SP ide za kalendárne dni, takže minimálne zo sumy prislúchajúcej na jeden kalendárny deň, čiže VZ do SP je 246,- (7600/31 = 246,-).
kubranka
29.11.06,10:14
Ďakujem za odpoveď, chcela by som si ešte vyjasniť nejaké detaily: zamestnanec bol odmeňovaný hodinovou mzdou (47,70/hod.), takže VZ bude taký istý ako ste uviedli alebo sa zmení? A ďalej, keďže zamestnancovi už nevyplácame mzdu, poistné odvedieme za zamestnanca aj zamestnávateľa na naše náklady? Ďakujem.
kubranka
29.11.06,12:42
Nevedel by mi niekto poradiť, prosím? Ďakujem.
Jana Motyčková
29.11.06,13:28
Aj keď bol odmeňovaný hodinovo, tak VZ do ZP bude 0 a do SP 246 Sk. Môžete si poistné zamestnanca nárokovať od zamestnanca, ak to zamestnanec firme neuhradí, zrejme sa súdiť nebudete.
kubranka
29.11.06,13:35
Ďakujem za radu. Viem, že to bola blbosť, ukončiť takto pracovný pomer, nabudúce si dám na to pozor. Ešte raz vďaka.