zdendo
12.12.04,20:22
Mam zaujem o kupu tlaciarne v zahranici , lebo u nas sa este nepredava a rad by som si ju dal do nakladov este tento rok.
Som zivnostnik, JÚ, neplatitel DPH.
Ako by som mal postupovat aj co sa tyka DPH a zauctovania do JÚ, kedze zariadenie by bolo kupene v Rakusku? Cena je asi 400EUR.
Je lepsie to platit prevodom alebo v hotovosti?
Dakujem
Majka
16.12.04,11:35
Ahoj Zdendo, mam podobny problem a neviem ci mozem obchod zrealizovat alebo nie a ako je to s nakladovou polozkou. nie sme platcami DPH tak celkovu sumu zahrniem do vydavkov ovplyv.zakl.dane... alebo ako?

pomoze nam prosim niekto?
velmi pekne dakujem.
ricij
16.12.04,11:40
Áno, celkovú sumu zahrnieš do základu dane (ak bude do 30 tisíc). V Rakúsku majú 20%-nú DPH, my len 19%. Ak by si sa zaregistrovala na DPH podľa § 7, dostala by si IČ DPH, tam by ti predali tlačiareň bez DPH a následne by si ju zdanila tu. Nárok na odpočet by si nemala. Daňové priznanie by si podala iba raz. Ale registrovať sa nemusíš (a asi by sa ti to ani neoplatilo). Registrovať sa musíš len vtedy, ak by si chcela navláčiť tovar za viac ako 420 tis. Sk.
Majka
16.12.04,11:54
ricji dakujem.
uctujem aj s.r.o. kde su platcami DPH tam nie je problem, potvrdzujeme ze prizname tovar tu na slov. dopocitam dph na vstupe+vystupe podla zakona o DPH a nie je problem. ale toto JU ma zmiatlo. takze kludne mozem celkovu sumu dat do vydavkov ovplyv.zaklad dane.
dakujem
M.