filka
24.11.06,08:20
Dnes ráno sa nám stala zvláštna situácia – naši zamestnanci išli ráno do práce spojovým autobusom; šofér autobusu zastal nie pred našou firmou, kde je na to vyhradené parkovisko ale priamo na hlavnej ceste, pri krajnici kde si pravdepodobne nevšimol priekopu – zamestnanci pri vystupovaní do nej normálne „padali“. Tretia vystupujúca zamestnankyňa si pri tom zlomila nohu.
Poraďte, ako máme postupovať?
Chceme samozrejme dať sťažnosť na SAD, s opísaním všetkých okolností a požadovať do budúcna nápravu. Čo ešte môžeme žiadať? Ako formou?
Takisto, v mene zamestnankyne chceme požadovať pre ňu náhradu škody, pretože utrpela úraz a minimálne 1-2 mesiace sa nebude môcť vrátiť do práce. Navyše ide o zamestnankyňu, s ktorou je vedúci veľmi spokojný a bude ťažko za ňu hľadať náhradu na ten čas.
filka
24.11.06,11:53
Prosím nikto nevie poradiť?
Aspon to či tú sťažnosť máme poslať priamo na SAD,alebo na VÚC?
Muška
24.11.06,12:45
Čítala som to.
Podľa mňa na SAD, keďže nestál tam kde mal.
Ale toto by som už určite riešila cez právnika.
ZlaticaB
24.11.06,12:49
Ale tiež neviem ako mohla byť na okraji cesty taká priekopa a nijako nebola označená. Určite bude SAD na to poukazovať (ale to píšem iba svoj súkromný názor, ozaj neviem aký je teraz postup)
Chobot
24.11.06,12:53
Prosím nikto nevie poradiť?
Aspon to či tú sťažnosť máme poslať priamo na SAD,alebo na VÚC?

Skúste najprv na SAD, aby ste vedeli, aké stanovisko zaujme vedenie SAD. Buď vašej požiadavke a nárokom vyhovie, alebo to zamietne a potom zvažujte ďalšie kroky. Neobchádzajte ich, už len z dôvodu, že majú právo sa k prípadu vyjadriť, kým budete na nich žalovať niekde inde.
Muška
24.11.06,13:00
Tiež si myslím, že šofér hlavne porušil "miesto zastavenia"
Evaman
24.11.06,14:58
Ja som mala známu, kt. podobným spôsobom(upadla na chodníku, pretože tam bola jama )utrpela úraz na nohe s trvalými dôsledkami. Sťažnosť vybavovala na "Mestských komunikáciách" a viem , že mi vtedy vravela, že unali svoju chybu a dostala teraz neviem či odškodné alebo nejaké úrazové. Musela mať potvrdenie od lekára, poisťovne a hlásenie o úraze.
Eva Hodásová
24.11.06,15:26
treba si škodu uplatniť v SAD, ale cestovný lístok je zároveň poistenie cestujúceho. Preto nech si ho odloží. Moja mama mala dávnejšie podobnú príhodu a SAD ju odškodnila.