jess
24.11.06,08:30
Mám od jedného českého dodávateľa 2 faktúry na malé sumy. Keďže poplatok banky je dosť veľký, chcela by som obe uhradiť jednou sumou a teda poplatok by bol jeden. Dá sa to ?

Predstavu mám, že dám v BV klasicky úhradu zDF1 a zDF2 , teda dva zápisy a na bank.výpise si dám poznámku, že tá kumulovaná suma sú vlastne 2 fa.

Môžem použiť takýto postup ?
Gabi03
24.11.06,07:34
Pri nahrávaní BV v Omege je lepšie každú faktúru nahrať zvlášť, aby si vedelo správne spárovať variabilné symboly.
mgm
24.11.06,07:38
Ja mám tiež pri zahr. fa tento prípad. Podnikateľka uhradí 2-3 fa jednou sumou a v poznámke mi vyznačí, o ktoré fa ide. Nemám s tým problém pri evidencii
Peterka
24.11.06,07:39
Pri BV treba dať úhradu jednej faktúry, ktorú automaticky zaúčtuje a do spodnej časti sa presuniem na prázdny riadok účtovných zápisov a hore do externého čísla napíšem externé číslo druhej faktúry a automaticky mi ju zaúčtuje,t.j. mám odpsíanéz účtu jednu suma a v rozúčtovaní mám úhradu dvoch faktúr
jess
24.11.06,07:55
... áno, ja si nahrám úhradu každej fa zvlášť, kvoli prehľadu

Ďakujem.
jess
24.11.06,07:56
Pri BV treba dať úhradu jednej faktúry, ktorú automaticky zaúčtuje a do spodnej časti sa presuniem na prázdny riadok účtovných zápisov a hore do externého čísla napíšem externé číslo druhej faktúry a automaticky mi ju zaúčtuje,t.j. mám odpsíanéz účtu jednu suma a v rozúčtovaní mám úhradu dvoch faktúr
dobrý nápad :), ale kvoli prehľadnosti ja osobne použijem 2 zápisy
Aljok
24.11.06,09:06
Pri BV treba dať úhradu jednej faktúry, ktorú automaticky zaúčtuje a do spodnej časti sa presuniem na prázdny riadok účtovných zápisov a hore do externého čísla napíšem externé číslo druhej faktúry a automaticky mi ju zaúčtuje,t.j. mám odpsíanéz účtu jednu suma a v rozúčtovaní mám úhradu dvoch faktúr
Tiež to tak robím. Podľa mňa je to správnejšie, lebo prebehla iba jedna úhrada z BÚ dvoch faktúr.