Gard
24.11.06,08:38
Chcel by som sa spytat, ci je spravne, ak na firemnej FA figuruje ako prve meno a potom spolocnost v tvare:

Jozko Mrkvicka
Spolocnost s.r.o.
adresa

alebo to ma byt naopak

Spolocnost s.r.o.
Jozko Mrkvicka
adresa

Jedna sa mi o to, ci sa v prvom pripade nejde o sukromnu vec Jozka na adresu spolocnosti.
Peterka
24.11.06,07:41
Na faktúre by malo byť prvé obchodné meno, ktoré je uvedené na Výpise z OR alebo uvedené v živnostenskom oprávnení u FO
Tweety
24.11.06,07:42
Chcel by som sa spytat, ci je spravne, ak na firemnej FA figuruje ako prve meno a potom spolocnost v tvare:

Jozko Mrkvicka
Spolocnost s.r.o.
adresa

alebo to ma byt naopak

Spolocnost s.r.o.
Jozko Mrkvicka
adresa

Jedna sa mi o to, ci sa v prvom pripade nejde o sukromnu vec Jozka na adresu spolocnosti.
Základné údaje- meno spoločnosti musí byť také, aké je uvedené v registri.
Antonia1
24.11.06,07:44
Chcel by som sa spytat, ci je spravne, ak na firemnej FA figuruje ako prve meno a potom spolocnost v tvare:

Jozko Mrkvicka
Spolocnost s.r.o.
adresa

alebo to ma byt naopak

Spolocnost s.r.o.
Jozko Mrkvicka
adresa

Jedna sa mi o to, ci sa v prvom pripade nejde o sukromnu vec Jozka na adresu spolocnosti.

Správne na faktúrach by sa malo uvádzať obchodné meno tak, ako je uvedené na živnostenskom liste alebo zapísané v obchodnom registri.
Gard
24.11.06,08:12
Je uplne jasne, ze meno spolocnosti 'Spolocnost s.r.o.' je vymyslene a v konkretnom pripade ma suhlasit s nazvom spolocnosti. V otazke sa pytam na ine.
Tweety
24.11.06,08:15
Je uplne jasne, ze meno spolocnosti 'Spolocnost s.r.o.' je vymyslene a v konkretnom pripade ma suhlasit s nazvom spolocnosti. V otazke sa pytam na ine.Presne na to, čo sa pýtaš sme aj odpovedali, Fa je doklad, ktorý musí splňať určité zákonné náležitosti, a medzi ne patrí aj uvedenie spoločnosti presne tak, ako je uvedená v registri. Polopate: ak uvedieš ako prvé Jožka Mrkvičku, tak to nie je správne.:)
Gard
24.11.06,08:18
Znamena to, ze v pripade s.r.o. tam meno nema co hladat ?

V pripade, ze tam je, tak to nie je FA na spolocnost ?
Tweety
24.11.06,08:21
Znamena to, ze v pripade s.r.o. tam meno nema co hladat ?

V pripade, ze tam je, tak to nie je FA na spolocnost ?
Meno tam môže byť, ale až na druhom mieste.
Simonab
24.11.06,08:25
Vlado, to meno tam môže byť. Ak to chceš na spoločnosť v prvom rade musí byť na FA názov spoločnosti a až potom ako dodatok meno toho riaditeľa úseku, spoločníka, konateľa, ktorému to je adresované.
Fany
24.11.06,09:10
Samozrejme tam musí byť aj správne IČO a DIČ. Práve tieto údaje identifikujú, či je to na spomínanú s.r.o., alebo na osobu p.Mrkvičku.
Ak je to na firmu, má byť najskôr názov firmy podľa registra, pod tým môže byť meno osoby, ale musia tam byť aj uvedené čísla. Ak na osobu, potom by tam nemalo byť s.r.o. a ani IČO alebo DIČ sro.
Gard
24.11.06,09:36
Je som dostal FA na ktorej je najskor 2 x moje meno.
Raz v uplne hornom riadku odberatela a potom este druhy krat na zaciatku adresy odberatela, je tam potom aj nazov s.r.o aj, ICO, DIC a vsetko ostatne.
Ja len, ze to skor vyzera ako FA na mna a nie na s.r.o.

Mam to reklamovat, ze mi nedali dobru FA ?
Johanka
24.11.06,10:24
Ak tam je správne názov odberateľa (s.r.o.), sídlo, IČO a DIČ nemusíš nič reklamovať. Veľa dodávateľov píše do fakturačnej alebo korenšpodenčnej adresy meno nejakej kontaktnej osoby.