Vera7
24.11.06,10:41
Chcela by som Vás poprosiť o radu. Počas MD mi vznikol nárok na dovolenku. Bohužiaľ zamestnávateľ netušil, že vôbec mám nejaký nárok na dovolenku a tak som si ju nemohla vyčerpať po skončení MD. Teraz pokračujem v RD. Viete mi niekto povedať z čoho sa bude rátať dovolenka, keď si ju budem chcieť vyčerpať po skončení RD (priemer poslednych 3 mesiacov hrub.mzdy pred nastupom na MD)? Bol by rozdiel vo vyratavaní, keby som si ju vyčerpala po skončení MD?
Ďakujem
Veronika
azuz
24.11.06,10:43
Dovolenka sa bude počítať z pravdepodobného priemeru (aj po MD aj po RD). Pravdepodobný priemer sa zisťuje zo zárobku, ktorý by zamestnanec v rozhodujúcom období pravdepodobne dosiahol.
Vera7
24.11.06,19:33
ďakujem za odpoved :o)
anna 07
27.11.06,10:55
ahojte, prosim vas ako je to s nevycerpanou dovolenkou? mam zames-ca, kt. ma este 11 dni dovolenky, mal by si ju vybrat do konca roka? alebo si ju moze preniest do nasled. roka?? alebo mu to v januari preplatim? :o
som zaciatocnik, poradite?

dik
Olgica
27.11.06,10:57
ahojte, prosim vas ako je to s nevycerpanou dovolenkou? mam zames-ca, kt. ma este 11 dni dovolenky, mal by si ju vybrat do konca roka? alebo si ju moze preniest do nasled. roka?? alebo mu to v januari preplatim? :o
som zaciatocnik, poradite?

dik
Dovolenku z r.2006 si môže preniesť do r.2007 a v tomto aj vyčerpať.
jankasm
27.11.06,11:00
ahojte, prosim vas ako je to s nevycerpanou dovolenkou? mam zames-ca, kt. ma este 11 dni dovolenky, mal by si ju vybrat do konca roka? alebo si ju moze preniest do nasled. roka?? alebo mu to v januari preplatim? :o
som zaciatocnik, poradite?

dik

Zákonník práce hovorí o tom, že ak nie je možnosť vyčerpať si dovolenku v aktuálnom roku a so súhlasom zamestnávateľa, môže sa dovolenka preniesť do nasledujúceho roka a vyčerpať v nasledujúcom roku.
Preplatiť dovolenku nesmieš v žiadnom prípade. To zákonník práce umožňuje len pri skončení pracovného pomeru. ;) :)
anna 07
27.11.06,11:03
aaaha , jooj dakujem za rychlu odpoved, pekny den diik :)