Lulaaa
24.11.06,13:22
Ahojte. Chcem sa inf. nemenilo sa tlačivo na oznámenie o predaji alkoholu? Asi nie však. Len tak pre istotu. ďakujem
lenkak
24.11.06,12:25
- nie.
nemenilo sa.
Excise Duty
24.11.06,12:59
Ahojte. Chcem sa inf. nemenilo sa tlačivo na oznámenie o predaji alkoholu? Asi nie však. Len tak pre istotu. ďakujem

Do 31. decembra 2006 súčasný vzor, od 1. januára 2007 nové tlačivo.
Muška
24.11.06,13:00
A už aj vieme ako bude nové tlačivko vyzierať????
Aby sme sa na to psychicky pripravili :D
Excise Duty
24.11.06,13:11
Je to zatiaľ len návrh.
Muška
24.11.06,13:17
Veľmi pekne ďakujem :)
Vyzerá, že to bude oveľa, oveľa jednoduchšie.
Keď už budeme môcť miešať hrušky s jablkami /teda ak som správne pochopila, tak budeme písať len ks a je jedno v akom balení a koľko stupňový alkohol/
Excise Duty
24.11.06,15:48
Veľmi pekne ďakujem :)
Vyzerá, že to bude oveľa, oveľa jednoduchšie.
Keď už budeme môcť miešať hrušky s jablkami /teda ak som správne pochopila, tak budeme písať len ks a je jedno v akom balení a koľko stupňový alkohol/

No, až tak jednoduché to nebude, v oznámení sa síce vôbec nebude uvádzať množstvo v kusoch, ale zato každý príjem a výdaj bude potrebné prepočítať na litre alkoholu. To vyplýba z ustanovenia § 44 ods. 18 a aj zo smotného vzoru tlačiva, množstvá v litroch alkoholu prenesieš do oznámenia z evidencie podľa ods. 12, v ktorej bude potrebné viesť príjem,výdaj a stav zásob ako v kusoch, tak aj v liroch alkoholu.
Inak teda s tými hruškami a jablkami máš pravdu.
Marianna01
24.11.06,16:30
No, až tak jednoduché to nebude, v oznámení sa síce vôbec nebude uvádzať množstvo v kusoch, ale zato každý príjem a výdaj bude potrebné prepočítať na litre alkoholu. To vyplýba z ustanovenia § 44 ods. 18 a aj zo smotného vzoru tlačiva, množstvá v litroch alkoholu prenesieš do oznámenia z evidencie podľa ods. 12, v ktorej bude potrebné viesť príjem,výdaj a stav zásob ako v kusoch, tak aj v liroch alkoholu.
Inak teda s tými hruškami a jablkami máš pravdu.

Ježkove oči!!!:eek::eek::eek:
To teda nebude žiadna sranda, najmä inventúra v litroch alkoholu... A čo s načatými fľašami v bare, napr.?
Muška
24.11.06,17:05
Marianka a vieš, že mne tie litre celkom vyhovujú, lebo to mi dá pekne softvér. Mne hlavne vadilo, že som musela presne písať tie stupne....a mala som toho na stranu od 16 % až do 52 % odstupňované po 0,5 % a ešte samozrejme od 0,5 , 0,7 a 1,0 litroviek /čiže skoro všteko krát 3/
Excise Duty
24.11.06,17:11
Ježkove oči!!!:eek::eek::eek:
To teda nebude žiadna sranda, najmä inventúra v litroch alkoholu... A čo s načatými fľašami v bare, napr.?

Ja by som z toho až taký problém nerobil, načatú fľašu by som zahrnul do výdaja mesiaca, za ktorý sa bude podávať oznámenie, a to ako celú fľašu a dopredaj zbytku jej obsahu by som potom nezahŕňal do výdaja nasledujúceho mesiaca. Nedopitý alkohol vo fľašiach je v podstate zlomkom z celkového objemu zásob liehovín. Dosť ale záleží od veľkosti prevádzky, zo všetkého najdôležitejšie bude nepomýliť sa pri prepočte na litre alkoholu, to bude podľa môjho názoru najväčší kameň úrazu. Bavíme sa totiž nie o objemových litroch ale o litroch stopercentného alkoholu.
Melnick
24.11.06,17:27
Marianka a vieš, že mne tie litre celkom vyhovujú, lebo to mi dá pekne softvér. Mne hlavne vadilo, že som musela presne písať tie stupne....a mala som toho na stranu od 16 % až do 52 % odstupňované po 0,5 % a ešte samozrejme od 0,5 , 0,7 a 1,0 litroviek /čiže skoro všteko krát 3/Muška a ja som si tento spôsob už obľúbila-to sa zas učiť niečo nové? No účtovníci-čky nebojte sa o svoj "džob". Keď tak čítam Poradu,zasa sa máme čo učiť.:eek:
Marianna01
24.11.06,17:32
Veď práve, niekde sme už rozoberali litre 100stupňového alkoholu - preto si nemyslím, že by to bolo jednoduché.
Čo sa týka načatých fliaš - teraz máme, podľa nariadenia colnice, vypisovať iba celé fľaše, t.j. načaté sa do výkazu nezahŕňajú. To bude teraz naopak? O.i. ide o maôý hostinec - kde na sklade majú 30 - 40 litrov alkoholu - takže načaté fľaše sú dosť veľkým percentom.
Muška
24.11.06,19:29
Baby, čím viac čítam príspevky, tým viac sa NEMTEŠÍM.
Asi bola moja radosť predčasná :(
ALDA
24.11.06,19:36
Baby, čím viac čítam príspevky, tým viac sa NEMTEŠÍM.
Asi bola moja radosť predčasná :(

mimotemy..keby som aspom mala chuť na frťana..zlepšiť si náladičku :D
maratonec
25.11.06,19:46
tak dátum vydania povolenia mám 16.11.2006, znamená to, že do 25.11 som povinný poslať colnému úradu oznámenie o výdaji... za mesiac oktober 2006 ?????????
Muška
25.11.06,20:29
A to povolenie nemáš náhodou od 1.1.2007 ?
k.i.n.o.
26.11.06,01:00
Veď práve, niekde sme už rozoberali litre 100stupňového alkoholu - preto si nemyslím, že by to bolo jednoduché.
Čo sa týka načatých fliaš - teraz máme, podľa nariadenia colnice, vypisovať iba celé fľaše, t.j. načaté sa do výkazu nezahŕňajú. To bude teraz naopak? O.i. ide o maôý hostinec - kde na sklade majú 30 - 40 litrov alkoholu - takže načaté fľaše sú dosť veľkým percentom.

To je zaujímavé. My máme opačný pokyn - uvádzať všeky fľaše, aj načaté, až kým sa celkom neminú. Máme kaviareň, alkohol je len doplnkový sortiment, máme z každého druhu len po jednej fľaši a prakticky všetky načaté. A trvá mesiace, kým sa fľaša celá minie. Takže keby sme mali rovnaké pokyny ako vy, tak by sme nemali "papierovo" na sklade nikdy žiadny alkohol...
Takže by ma fakt zaujímalo, ako to bude s tými načatými fľašami. Dúfam, že nebudeme na konci mesiaca odmeriavať objem nedopitého obsahu každej fľaše :confused: .
Muška
26.11.06,07:23
Kino, to čo píšeš je platné do 31.12.2006 - aj my to tak robíme.
Ale od 1.1.2007 ???? :eek:
ingi
26.11.06,08:19
mimotemy Mušenka, a Ty čo tak skoro ráno? :D Či si ešte nemšla spinkať? :eek::D
mara234
29.11.06,11:31
Chcem sa opýtať, či aj Veľkosklady posielajú hlásenia na CÚ ohľadom predaja alkoholu. Píšu tam aj konkrétneho odberateľa ?
Ide totiž o to, že moja predchodkyňa " zabudla" poslať hlásenia. Sme sezónnym predajcom alkoholu a nie som si istá, či mám všetky doklady. Mali sme len jedného dodávateľa. Ešte by som potrebovala vedieť, aké tlačivá Oznámenie sa používali v roku 2004,2005. Veľké ďakujem
lenkak
29.11.06,16:35
Firma mala poslať oznámenie na príslušný CU:

Oznamovacia povinnosť v zmysle ust.§44 ods.5 zákona č. 105/2004 Z.z. o spotrebnej dani z liehu.

napr:
V zmysle ust.§ 44 ods.5 zákona č.105/2004 Z.z. o spotrebnej dani z liehu Vám oznamujeme, že od 01.05.2004 chce naša spoločnosť v rámci podnikateľskej činnosti nakupovať a predávať spotrebiteľské balenia liehu.
+ prílohy
mara234
29.11.06,17:01
Chcem sa opýtať, či aj Veľkosklady posielajú hlásenia na CÚ ohľadom predaja alkoholu. Píšu tam aj konkrétneho odberateľa ?
Ide totiž o to, že moja predchodkyňa " zabudla" poslať hlásenia. Sme sezónnym predajcom alkoholu a nie som si istá, či mám všetky doklady. Mali sme len jedného dodávateľa. Ešte by som potrebovala vedieť, aké tlačivá Oznámenie sa používali v roku 2004,2005. Veľké ďakujem

Neviem, ako sa opýtať, aby to nevyznelo ako pokus o niečo nekalé. Keď sa seknem o nejaký ten liter, príde CÚ na to? Majú presný prehľad, koľko liehu sme vo veľkosklade nakúpili ? Bojím, bojím
lenkak
29.11.06,17:08
majú predsa Ohlásenie, ktoré podá VOO, že ste Vy od nich kúpili ....
Muška
29.11.06,17:18
Ak ste kupovali na meno
Excise Duty
29.11.06,17:18
Neviem, ako sa opýtať, aby to nevyznelo ako pokus o niečo nekalé. Keď sa seknem o nejaký ten liter, príde CÚ na to? Majú presný prehľad, koľko liehu sme vo veľkosklade nakúpili ? Bojím, bojím


Netreba si už z toho robiť ťažkú hlavu. Prečítaj si príspevok, http://www.porada.sk/showpost.php?p=333753&postcount=2, najmä pokiaľ ide o prípadnú sankciu, ktorej sa obávaš, to platí logicky aj pre Teba.
Muška
29.11.06,17:19
Lenka, ja už som v takom šoku.
Dúfam, že môže kúpiť krčmár aj anonymne, napr. z vedľajších potravín, keď mu dôjde vajcový koňak do káv.
lenkak
29.11.06,17:22
Lenka, ja už som v takom šoku.
Dúfam, že môže kúpiť krčmár aj anonymne, napr. z vedľajších potravín, keď mu dôjde vajcový koňak do káv.

to áno, ale dokedy?
A potom si nedá ten doklad do účta?
Muška
29.11.06,17:24
Lenka, dá si ho do účta, aj zahlásil teraz k tomu 1.1., že nakupuje u Jožka Mrkvičku, ale nakupuje len na klasický registračný blok.
A taktiež vo veľkosklade Kon-Rad nakupujú len tak, že majú DL bez mena + blok z registračnej pokladne.
Ale už sa začínam normálne v tom nevyznať. Asi chytám paniku :D
Excise Duty
29.11.06,17:25
Lenka, ja už som v takom šoku.
Dúfam, že môže kúpiť krčmár aj anonymne, napr. z vedľajších potravín, keď mu dôjde vajcový koňak do káv.

A prečo, to máš šok z takéhoto prípadného nákupu do 31.12.2006 alebo znákupu od 1. januára 2007?
Muška
29.11.06,17:26
Duty, aj aj :D
Excise Duty
29.11.06,17:27
Lenka, dá si ho do účta, aj zahlásil teraz k tomu 1.1., že nakupuje u Jožka Mrkvičku, ale nakupuje len na klasický registračný blok.
A taktiež vo veľkosklade Kon-Rad nakupujú len tak, že majú DL bez mena + blok z registračnej pokladne.
Ale už sa začínam normálne v tom nevyznať. Asi chytám paniku :D

Klídek, na
Excise Duty
29.11.06,17:28
Lenka, dá si ho do účta, aj zahlásil teraz k tomu 1.1., že nakupuje u Jožka Mrkvičku, ale nakupuje len na klasický registračný blok.
A taktiež vo veľkosklade Kon-Rad nakupujú len tak, že majú DL bez mena + blok z registračnej pokladne.
Ale už sa začínam normálne v tom nevyznať. Asi chytám paniku :D

Klídek, na tom nie je nič neobvyklé a nie je to ani v rozpore so zákonom.
lenkak
29.11.06,17:29
taktiež vo veľkosklade Kon-Rad nakupujú len tak, že majú DL bez mena + blok z registračnej pokladne: tak takéto doklady potom oznamujú ako maloodber, čiže odber bez IČA. A napr. Kon-Rad každý mesiac posiela výpis čo ohlási na CU pre konkrétneho odberateľa. Treba si to porovnať.
Muška
29.11.06,17:29
Ďakujem obom - zachránili ste mi život
Tak zavriem okno.....už som stála na parapete :D
lenkak
29.11.06,17:30
a 1.1.2007 bude veľmi zaujímavý dátum.
mara234
29.11.06,17:38
Ešte ktým tlačivám. Musím poslať Oznámenie za každý mesiac od mája 2004. Jedná sa hlavne o nulové oznámenia, nakoľko sme sezónny predajcovia. Môžem ich poslať na tlačivách ktoré dostať teraz kúpiť, alebo boli predtým iné? Ďakujem
lenkak
29.11.06,17:43
boli aj iné, skúsim pohľadať.
Muška
29.11.06,17:45
Lenka,
Písali sa, že vodka stalinové slzy, vodka fínska, vodka modrá....nikdy som netušila, že je toľko vodiek :D
a písal sa príjem, výdaj, stav k poslednému dňu
lenkak
29.11.06,17:51
keby len vodiek :D :D :D ...
lenkak
29.11.06,17:56
prikladám vzor - staré tlačivo
treba si vybrať to správne tlačivo
Excise Duty
29.11.06,18:04
Lenka, ja už som v takom šoku.
Dúfam, že môže kúpiť krčmár aj anonymne, napr. z vedľajších potravín, keď mu dôjde vajcový koňak do káv.

Ak mi po 1.1.2007 dôjde vaječný likér, pozriem na internet na stránku www.colnasprava.sk (http://www.colnasprava.sk/), tam musí byť podľa ustanovenia § 44 ods. 10 v znení platnom od 1. januára 2007 uverejnený zoznam povolení na predaj. Ak v tomto zozname figurujú vedľajšie potraviny, tak tam jednu fľašu kúpim. Len je potom treba túto zmenu nahlásiť v súlade s ustanovením ods. 8 uvedeného paragrafu a samozrejme tento nákup uviesť v najbližšom oznámení podľa ods. 18. Je to len výnimočný prípad, bežne budeme nakupovať u stálych dodávateľov, ktorých sme už uviedli v žiadosti o povolenie predaja spotrebiteľského balenia. Ak sme v tých potravinách nakúpili aspoň raz a oznámime to všas Colnému úradu tak ako som uviedol vyššie, potom budú tieto potraviny naveky figurovať v zozname dodávateľov a keď budeme vo vaječnolikérovej núdzi, pokojne tam môžeme nakúpiť zase.
Muška
29.11.06,18:07
Niet čo dodať. Len ĎAKUJEM :)
mara234
29.11.06,18:23
Díky, Lenka. Len teraz ma napadlo, že mi bolo povedané, že to musí byť na origináloch. Neviem, kde ich zoženiem. DÍky, si super.
lenkak
29.11.06,18:24
Mne vždy stačila kópia z Internetu, vytlačila som na laserovej tlačiarni a nebol problém.
mara234
29.11.06,18:27
taktiež vo veľkosklade Kon-Rad nakupujú len tak, že majú DL bez mena + blok z registračnej pokladne: tak takéto doklady potom oznamujú ako maloodber, čiže odber bez IČA. A napr. Kon-Rad každý mesiac posiela výpis čo ohlási na CU pre konkrétneho odberateľa. Treba si to porovnať.

Kde majú predajne? Ešte som o nich nepočula.
mara234
29.11.06,18:28
Mne vždy stačila kópia z Internetu, vytlačila som na laserovej tlačiarni a nebol problém.

Skúsim, ďakujem
lenkak
29.11.06,18:33
Kde majú predajne? Ešte som o nich nepočula.

Bratislava