moniq81
24.11.06,13:30
Čaute poraďáci,

mám problém!!! Teraz keď som si odsunula pracovný stôl, našla som za ním v spadnutej obálke evidenčný list DP. Zamestnanec u nás skončil ešte v júni a obálka mi tam musela spadnúť. Myslela som, že mi ju vzali do pošty, keď ju tam videli. Čo teraz??? Budem platiť pokutu keď to odošlem až teraz???
Poraďte, čo mám robiť???
Ďakujem
Tweety
24.11.06,12:32
Čaute poraďáci,

mám problém!!! Teraz keď som si odsunula pracovný stôl, našla som za ním v spadnutej obálke evidenčný list DP. Zamestnanec u nás skončil ešte v júni a obálka mi tam musela spadnúť. Myslela som, že mi ju vzali do pošty, keď ju tam videli. Čo teraz??? Budem platiť pokutu keď to odošlem až teraz???
Poraďte, čo mám robiť???
Ďakujem
Pokojne ho odošli. Nestresuj sa dopredu s prípadnou pokutou, to budeš riešiť potom, alebo ani nie. :) :) :)
drobeceva
24.11.06,12:36
EL pokojne pošli, možno budeš prekvapená, že pokuta nebude.
ivetakli
24.11.06,12:39
Ahojte poraďáci, prosím Vás poraďte mi niekto, dnes prišiel jeden bývalý zamestnanec, pracoval tu ešte v roku 1981 a na výpise zo sociálky, mu toto obdobie chýba. Mzdový list som v archíve našla, ale nemám tlačivo ELDZ, ktorý vtedy platil a to ŠEVT - 89 382 0, neviete mi poradiť, kde na internete ho hľadať? Ď
drobeceva
24.11.06,12:41
Napíš mi adresu, EL Ti zašlem, lebo ešte som našla v starých tlačivách.
Tweety
24.11.06,12:44
Ahojte poraďáci, prosím Vás poraďte mi niekto, dnes prišiel jeden bývalý zamestnanec, pracoval tu ešte v roku 1981 a na výpise zo sociálky, mu toto obdobie chýba. Mzdový list som v archíve našla, ale nemám tlačivo ELDZ, ktorý vtedy platil a to ŠEVT - 89 382 0, neviete mi poradiť, kde na internete ho hľadať? Ď
Za rok 1981 ELDZ musia byť na SP. Dodatočne nedávaj,alebo si odfoť ten, ktorý si dávala pri odchode zo zamestnania, nech s tým ide zamestnanec na SP, nech to tam oni dajú do poriadku.:cool:
drobeceva
24.11.06,12:45
Resp. daj mu kópiu listu, kedy si EL na SP postúpila.
ivetakli
24.11.06,13:09
Problém je v tom, že v tej dobe tu bola úplne iná firma, mi fungujeme len 3 roky, ale ostal tu archív, v ktorom sú aj mzdové listy z tých období. Ja jediná som zostala z predchádzajúcej firmy, aj keď som predtým nikdy nerobila so mzdami a podobnými vecami, viem, že v tom bol dosť veľký bordel, každú chvíľu sa tam menili a dám krk na to, že tie EL v určitých obdobiach neboli zasielané, beriem to ako osobnú povinnosť, lebo tým ľuďom nemá kto pomôcť (bolo tu vyše 100 zamestnancov) a sociálka to akosi začala brať tiež automaticky, každú chvíľu ma bombardujú nejakými šetreniami a už som sa do toho toľko zamotala, že sa asi nevymotám až kým nepôjdu všetci na dôchodok. Ale vďaka
Marti.ka
24.11.06,13:43
Čaute poraďáci,

mám problém!!! Teraz keď som si odsunula pracovný stôl, našla som za ním v spadnutej obálke evidenčný list DP. Zamestnanec u nás skončil ešte v júni a obálka mi tam musela spadnúť. Myslela som, že mi ju vzali do pošty, keď ju tam videli. Čo teraz??? Budem platiť pokutu keď to odošlem až teraz???
Poraďte, čo mám robiť???
Ďakujem
Ja som nastúpila len nedávno a evidenčné listy som posielala ešte aj za minulý rok. Neviem ako je to s pokutou, ale na sociálke, ma ani na to neupozornili, ani sa veľmi nečudovali, keď som im priniesla dvadsať ELDP za obdobie od 8/2005-9/2006.
Peterka
24.11.06,13:49
So zabudnutým EL mám a ja problém, nepočul som o pokutách ale na www stránke SP je už uverejnený sadzobník pokút, tak očakávam ...........
katkaj
24.11.06,13:51
So zabudnutým EL mám a ja problém, nepočul som o pokutách ale na www stránke SP je už uverejnený sadzobník pokút, tak očakávam ...........

Ale myslím že vždy je lepšie odovzdať ELDP neskôr ako neodovzdať vôbec;)
Peterka
24.11.06,13:52
Ale myslím že vždy je lepšie odovzdať ELDP neskôr ako neodovzdať vôbec;)
ak si pozrieš, sú potom nižšie sadzby pokuty,myslím 10,-Sk za deň
sysula
24.11.06,13:56
ak si pozrieš, sú potom nižšie sadzby pokuty,myslím 10,-Sk za deň

Ked som prebrala agendu po kolegynke, tak mi povedala, ze ona posielala ELDP na SP az kym sa jej toho nenazbieralo viac,za urcite obdobie 1-2 mesiace, u nas je velky pohyb zamestnancov a SP to berie v pohode, tak to posielam aj teraz a nie je v tom ziaden problem.
Peterka
24.11.06,13:58
SADZOBNÍK POKÚT SOCIÁLNEJ POISŤOVNE


Zamestnávateľ



1. register zamestnávateľov
a) prihlásenie (odhlásenie) do registra po lehote
za každý deň omeškania ........................................ 100 – 500 Sk (najviac spolu 500 000 Sk)
b) neprihlásenie (neodhlásenie) do registra vôbec
za každý deň omeškania
do dňa vykonania kontroly ....................................... 500 – 1 000 Sk (najviac spolu 500 000 Sk)
2. register poistencov a sporiteľov
a) prihlásenie (odhlásenie) zamestnanca po lehote
za každý deň omeškania ......................................... 10 – 100 Sk (najviac spolu 500 000 Sk)
b) neprihlásenie (neodhlásenie) zamestnanca
vôbec za každý deň omeškania
do dňa vykonania kontroly ....................................... 100 – 200 Sk (najviac spolu 500 000 Sk)
3. oznámenie prerušenia poistenia
a) oznámenie prerušenia poistenia zamestnanca
po lehote za každý deň omeškania ......................... 10 – 100 Sk (najviac spolu 500 000 Sk)
b) neoznámenie prerušenia poistenia zamestnanca
vôbec za každý deň omeškania do dňa
vykonania kontroly .................................................. 100 – 200 Sk (najviac spolu 500 000 Sk)
4. výkaz poistného a príspevkov
na starobné dôchodkové sporenie
(ďalej len „výkaz“)
a) predloženie výkazu po lehote ................................ 500 – 20 000 Sk/1 výkaz
b) nepredloženie výkazu vôbec ................................. 1 000 – 50 000 Sk/ 1 výkaz
c) nepredloženie výkazu formou, ktorej obsah a spôsob
zasielania určila Sociálna poisťovňa (EZU) ............. 500 – 20 000 Sk/1 výkaz

Samostatne zárobkovo činná osoba



1. výpis z daňového priznania
za príslušný kalendárny rok
(ďalej len „výpis“)
a) predloženie výpisu po lehote .................................. 1 000 – 5 000 Sk/1 výpis
b) nepredloženie výpisu vôbec ................................... 5 000 – 10 000 Sk/1 výpis
2. prihlásenie (odhlásenie)
na nemocenské poistenie a dôchodkové poistenie
a) prihlásenie (odhlásenie) po lehote
za každý deň omeškania ....................................... 10 – 100 Sk (najviac spolu 500 000 Sk)
b) neprihlásenie (neodhlásenie) vôbec
za každý deň omeškania ....................................... 100 – 200 Sk (najviac spolu 500 000 Sk)
3. oznámenie prerušenia poistenia
a) oznámenie prerušenia poistenia po lehote
za každý deň omeškania ........................................ 10 – 100 Sk (najviac spolu 500 000 Sk)
b) neoznámenie prerušenia poistenia vôbec
za každý deň omeškania ........................................ 100 – 200 Sk (najviac spolu 500 000 Sk)




Poistenec štátu



prihlásenie (odhlásenie) na dôchodkové poistenie
prihlásenie (odhlásenie) po lehote
za každý deň omeškania ........................................... 1 – 20 Sk (najviac spolu 500 000 Sk)
sysula
24.11.06,14:06
SADZOBNÍK POKÚT SOCIÁLNEJ POISŤOVNE


Myslím ze vela zalezi aj na ludoch, s ktorymi sa na SP stretavas.
Peterka
24.11.06,14:10
Veríme a dúfam že neuvidíme
hapeti
01.03.10,11:58
Prebral som úctovnictvo a zistil som ze moj predchodca nezaslal 3 ks ELDP do SP pro ukončení PP. 2ks sú z roku 2008 a jeden je z roku 2009. Aké následky to bude mať podľa Vás? Mali ste podobný prípad??
truch
01.03.10,12:30
Pozri tu, neviem či som to dobre prilepila:)
http://www.socpoist.sk/ext_dok-sadzobnik-pokut-od-112009/21584c
hapeti
01.03.10,12:37
Nevidím tam odkaz na § 231 ods. 1 písm. j), takže podľa toho neviem posúdiť. Nikto nemal podobný prípad?
VERONIKA6
01.03.10,12:39
Nevidím tam odkaz na § 231 ods. 1 písm. j), takže podľa toho neviem posúdiť. Nikto nemal podobný prípad?
Radím Ti EL čo najrýchlejšie zabaliť a odposlať.
adi11
01.03.10,12:46
Prebral som úctovnictvo a zistil som ze moj predchodca nezaslal 3 ks ELDP do SP pro ukončení PP. 2ks sú z roku 2008 a jeden je z roku 2009. Aké následky to bude mať podľa Vás? Mali ste podobný prípad??
Mojej kolegyňi sa to stalo viackrát, že neskoro poslala ELDP a nebol z toho žiadny postih.
Najrozumnejšie bude, ak ich okamžite pošleš do SP.