Justina
24.11.06,16:44
Dobrý deň,

dala som si urobiť návrh na cenovú kalkuláciu na spracovanie účtovníctva a poslali mi, že cena za účtovnú položku je 25,- Sk. Prosím Vás, vedel by mi niekto vysvetliť, čo to znamená? Pod účtovnou položkou sa rozumie napr. zaúčtovanie jednej faktúry alebo rozúčtovanie faktúry na príslušné účty, teda napr. jedna faktúra sa rozúčtuje na dva účty, teda dve položky?

Vopred ďakujem za odpoveď!
ekopo
24.11.06,16:13
Pod položkou rozumiem zaúčtovanie jednej faktúry, nie rozúčtovanie na účty /v PU/ , ďaľšia položka je úhrada predmetnej faktúry. V JU pod položkou rozumiem zápis = 1 riadok v PD. Takto aj faktúrujem svojim klientom.
Danila
24.11.06,16:16
Dobrý deň,

dala som si urobiť návrh na cenovú kalkuláciu na spracovanie účtovníctva a poslali mi, že cena za účtovnú položku je 25,- Sk. Prosím Vás, vedel by mi niekto vysvetliť, čo to znamená? Pod účtovnou položkou sa rozumie napr. zaúčtovanie jednej faktúry alebo rozúčtovanie faktúry na príslušné účty, teda napr. jedna faktúra sa rozúčtuje na dva účty, teda dve položky?

Vopred ďakujem za odpoveď!Nerozumiem. Vysvetliš?
http://www.porada.sk/t29957-posuskajte-mi-prosim-ako-fakturovat.html#post276056
Justina
24.11.06,16:42
Milá Danila,

ako si si už určite všimla, tak moja cenová kalkulácia spočívala vo fakturácii za účtovný záznam. Keďže už nestíham, dala som si urobiť cenové ponuky živnostníkom, ktorých by som poverila spracovaním účtovníctva pre mojich klientov. Títo živnostníci mi zaslali ponuky s fakturáciou na položky.
Danila
24.11.06,17:01
Milá Danila,

ako si si už určite všimla, tak moja cenová kalkulácia spočívala vo fakturácii za účtovný záznam. Keďže už nestíham, dala som si urobiť cenové ponuky živnostníkom, ktorých by som poverila spracovaním účtovníctva pre mojich klientov. Títo živnostníci mi zaslali ponuky s fakturáciou na položky.V tom prípade Ti najlepšie zodpovedia spracovatelia cenovej ponuky. Osobne som sa stretla aj s ponukami, kde bol účtovnou položkou mienený účtovný riadok. Aj to sa stáva.
Monika Kováčová
24.11.06,18:37
U mňa jedna účtovná položka sa rovná jednému záznamu v účtovnom denníku. T.j.
1. 5xx/321
2. 343/321
3. 321/221

sú tri účtovné položky, tri riadky v účtovnom denníku, teda 3x25,- Sk.
Justina
27.11.06,15:39
Ďakujem Vám všetkým za odpovede, tak isto postupujem aj ja. Len som si chcela overiť správnosť postupu.