bstajancova
25.11.06,20:17
Dobrý večer, potrebovala by som poradiť nakoľko nie som od fachu na tieto veci :mad: .
Mám otovriť 2 predajne s nábytkom v 2 rôznych mestách pre existujúcu s.r.o.
K dispozícii mám nájomné zmluvy a výpis z OR.
Bola som na: živnostenskom úrade, na daňovom úrade a na hygiene.
Čo mám ešte aké povolenie žiadať, alebo čo mi ešte chýba, aby to bolo všetko v poriadku :confused: ???
Ďakujem za každú radu :)
anto
25.11.06,20:26
Oznámiť na obecný - metský úrad o otvorení prevázdky.
k.i.n.o.
25.11.06,23:38
Áno, mestský úrad - tam nahlasuješ prevádzku a tiež otváracie hodiny.
Čo znamená "bola som na živnostenskom úrade"? Ohlásenie prevádzy plus autorizácia inšpekčnej knihy? Potom ok. Tá kniha je dôležitá.
No a nezabudni na riadne označenie prevádzky v zmysle zákonov (živnostenský aj ochrana spotrebiteľa).
marcik
26.11.06,05:48
A čo takto požiarny poriadok, kniha a hasiace prístroje?Aj to od nás pýtali na jednej BOZP kontrole.
bstajancova
26.11.06,08:57
ďakujem veľmi pekne za pomoc.
Inšpekčnú knihu mám potvrdenú, ale na hasičov som vôbec nemyslela. Treba tam vypisovať nieake tlačivo, alebo stačí iba oznámenie o otvorení prevádzky???
A ešte jedna otázka ma napadla: ak je druhá prevádzka v inom meste ako je sídlo spoločnosti, tak registračnú pokladňu musím zaevidovať v ktorom meste?
liba2
17.12.06,04:51
ďakujem veľmi pekne za pomoc.
Inšpekčnú knihu mám potvrdenú, ale na hasičov som vôbec nemyslela. Treba tam vypisovať nieake tlačivo, alebo stačí iba oznámenie o otvorení prevádzky???
A ešte jedna otázka ma napadla: ak je druhá prevádzka v inom meste ako je sídlo spoločnosti, tak registračnú pokladňu musím zaevidovať v ktorom meste?ERP sa registruje u správcu dane = na príslušnom daňovom úrade.
Beata
03.01.07,14:54
Áno, mestský úrad - tam nahlasuješ prevádzku a tiež otváracie hodiny.

Toto by som tu rada ešte prejednala. Stala sa mi totiž taká vec, že som išla nahlásiť prevádzku na MsÚ, aj otváracie hodiny som chcela oznámiť, avšak už na vrátnici sa ma opýtala pani vrátnička, či budem mať otvorenú prevádzku aj po 22:00 hodine. Povedala som, že nie. Tak vraj vôbec nemusím nič nahlasovať. No nechcela som jej veriť, nakoľko som si prečítala VZN mesta, ktoré hovorí v §5 o povinnostiach podnikateľa, konkrétne bod 2., citujem:

"Prevádzkovú dobu, prípadne zmenu prevádzkovej doby je podnikateľ povinný písomne oznámiť mestskému úradu, referátu pre podnikanie a mestské organizácie do 15 dní od otvorenia prevádzkarne, prípadne od uskutočnenej zmeny."

Preto som poprosila pani vrátničku, nech mi zavolá na oddelenie, ktoré má tieto veci na starosti, že sa chcem uistiť. Zodpovedná pracovníčka mi povedala, že je to skutočne tak, že pokiaľ nemám prevádzku otvorenú po desiatej večer, tak nemusím nič nahlasovať. Ani zmenu otváracích hodín už nemusím nahlasovať...

Tak teraz neviem, čo je správne?! Doteraz som bola v tom, že každá prevádzka musí nahlásiť otvorenie, aj otváracie hodiny, dokonca aj zmenu otváracích hodín.
Paula
03.01.07,15:28
Bola som v novembri v tejto veci...v 5-tich kanceláriách rôznych odborov mi jednotne povedali, že oni už dávno nemajú kompetenciu k povoľovaniu prevádzky a otváracie hodiny ani ich zmenu tým pádom im nemáme dôvod oznamovať. Ale....sú vraj špecifické prevádzky, ktoré potrebujú povolenie VÚC.
misomiso
04.01.07,16:42
No napriklad my sme dostali pokutu od ZU zato, ze sme nemali vyvesenu pracovnu dobu, pritom nie sme obchod, ale vyrobna prevadzka. Navyse sme sa iba stahovali, takze tam nejaky pravidelny rezim nebol. Pytal som sa teda kontrolora:

Ak budeme mat prac. dobu napr. do 16:00 a budeme sa tam zdrziavat aj neskor, bude to vadit? Odpoved - nie.

Druha otazka: Ak budeme mat napr. pracovnu dobu 08:00 - 16:00 a o 11:00 nebudeme pritomni, bude to problem? Odpoved - nie, to je vasa vec.

Dalsia otazka - teda preco vyvesena pracovna doba? Odpoved: Lebo zakon.

Otazka: Nehanbite sa? Prisiel som k vam na vychod zamestnavat ludi, este som nezacal vyrabat a za toto mi date pokutu? Odpoved: Aj my (kontrolne oddelenie ZU - pozn.) musime vykazovat nejaku cinnost.

Teraz otazka pre Vas - poradakov: Nie je toto statne vypalnictvo?