milos.fojtik
26.11.06,17:30
Poraďte prosím, mám v živnostenskom liste zapísane všeličo v čom môžem podnikať, ale konkrétne roznášanie reklamných letákov nie. Ak budem v takejto činnosti podnikať bez toho aby som si dal túto činnosť do živnostenského listu bude s toho pokuta, alebo iný pruser.
Vďaka všetkým Fojtík
bryan
26.11.06,17:23
zoberies si ruksak a pojdes do schranok? alebo budes to len riadit? myslim zi, ze sa nejedna o viazanu zivnost (zasielatelstvo) a preto ak mas cinnosti nieco ako reklamna cinnost tak sa to da do toho zahrnut. treba zvazit ake mozu byt nadradene cinnosti, pretoze nie kazdy detail musi byt zapisany...
ondrejvla
26.11.06,17:24
Poraďte prosím, mám v živnostenskom liste zapísane všeličo v čom môžem podnikať, ale konkrétne roznášanie reklamných letákov nie. Ak budem v takejto činnosti podnikať bez toho aby som si dal túto činnosť do živnostenského listu bude s toho pokuta, alebo iný pruser.
Vďaka všetkým Fojtík

Môj názor - vykonávaš sprostredkovaný obchod - teda službu pre niekoho iného na základe nejakej zmluvy. Ak máš v predmete činnosti sprostredkovanie obchodu, nevidím žiaden problém, nemala by byť z toho žiadna pokuta, ani "priekak".
ondrejvla
26.11.06,17:25
zoberies si ruksak a pojdes do schranok? alebo budes to len riadit? myslim zi, ze sa nejedna o viazanu zivnost (zasielatelstvo) a preto ak mas cinnosti nieco ako reklamna cinnost tak sa to da do toho zahrnut. treba zvazit ake mozu byt nadradene cinnosti, pretoze nie kazdy detail musi byt zapisany...

Odpovedáme naraz, prepáč za skákanie do reči, ale nebol to úmysel!
milos.fojtik
26.11.06,17:29
na základe zmluvy pracujem ako regionalny veduci pre distribuciu reklamnych letakov nemám v zivnostenskom nič k tomuto príbuzné
ondrejvla
26.11.06,17:47
na základe zmluvy pracujem ako regionalny veduci pre distribuciu reklamnych letakov nemám v zivnostenskom nič k tomuto príbuzné

píšeš, že na základe zmluvy pracuješ?! Prečo to chceš mať v živnosti, keď pracuješ a nevykonávaš službu na základe zmluvy o dodaní služieb?
Neviem si predstaviť, že by v predmete činnosti v ŽR boli všetky služby a výkony rozpísané podľa "želania", napr.: uvádzač v divadle, vedúci uvádzačiek v divadle, vedúci šatniarok v ... , alebo oprávar zvrškov obuvi, opravár stielok obuvi..., sú to jednoducho služby týkajúce sa určitých výkonov, alebo živností. Môj názor, vykonávaš sprostredkovanú službu, teda len v prípade ak nepracuješ, ale dodávaš službu.
Monika Kováčová
26.11.06,17:56
Napíš nám presne podľa akého § máš uzatvorenú zmluvu, ona by mala mať svoj názov, napr. Zmluva o sprostredkovaní, Zmluva o dielo, Zmluva o výhradnom zastúpení a pod. V zmluve máš aj článok Predmet zmluvy alebo Predmet činnosti, tak prosím napíš nám aj to, čo je tam uvedené.
Keď uvedieš tieto údaje, presne ti budeme vedieť odpovedať, či je potrebné v tvojom prípade rozšíriť živnosť.
bryan
27.11.06,06:08
Napíš nám presne podľa akého § máš uzatvorenú zmluvu, ona by mala mať svoj názov, napr. Zmluva o sprostredkovaní, Zmluva o dielo, Zmluva o výhradnom zastúpení a pod. V zmluve máš aj článok Predmet zmluvy alebo Predmet činnosti, tak prosím napíš nám aj to, čo je tam uvedené.
Keď uvedieš tieto údaje, presne ti budeme vedieť odpovedať, či je potrebné v tvojom prípade rozšíriť živnosť.
...ale nenapisal obcan, ze ake cinnosti ma, naco ti bude paragraf, ked nevies co a ci treba rozsirit. urcite mi chyba zoznam cinnosti zo ZL, to by debata bola jednoduchsia.
v tomto pripade tu podla mojho odhadu nejestvuje ziadna zmluva, leda ak daka objednavka.