movin
26.11.06,20:17
Zdravim,

vie mi niekto poradit ako sa spravne starat o difenbachiu?
Menili sme okna tak sme ju vylozili na chodbu v panelaku, kedze tam je chladnejsie tak si myslim si kvoli tomu opadli vsetky listy co na nej boli, a teraz je len vysoka bez listov, styri listky ostali celkom na vrchole, viete mi poradit ako to este zachranit?
dakujem
jaja99
26.11.06,19:29
Zrež jej stonku cca 10 cm od povrchu pôdy. Ona vyženie so skrytých púčikov. Koniec daj do vody, možno aj ten pustí korene.
ondrejvla
26.11.06,20:50
Určite pustí korene, je to nezmar - dokonca jedovatý. Môžeš narezať stonku a dať ju ležmo do misky a pustí ti viac výhonkov, túto rastlinu zničí len mráz, slnko alebo chémia...
Aljok
26.11.06,21:09
Daj ju do vody. Ja som ju mala tak aspoň pol roka a darilo sa jej. Je ozaj nenáročná.
movin
27.11.06,15:18
a to mozem uz urobit teraz alebo pockat do jari?
drobeceva
28.11.06,05:47
S difenbaciou mám tiež skúsenosti. Je to taký nezmar. Narež stonky, daj do vody. Nemusíš čakať do jari. Ja som si tak narezala , krásne mi popúšťali lístky /mala som väčšie množstvo/ a dnes mám z nich krásnu ikebanu. Ináč, ak Ti napúšťajú, zasaď a uvidíš ako sa krásne obnoví.
Ja keď ju už mám vysokú, zvyknem zrezať vrch a nádherne mi to napúšťa.
bv_alexandra
28.11.06,06:05
Tiež ju máme doma. a ked sme ju skracovali tak sme stonku narezali asi na 5cm koliky ktoré sme popchali do zeme a pekne sa nám zahustila. Jedné roku som skoro odpadla ked nám rozkvitla, to som pri difenbachii videla po prvý krát.
LubicaN
28.11.06,06:05
...no so zrezaním difenbachie ozaj netreba čakať. Ja som mala jednu ešte keď sme bývali u svokrovcov vo výklenku pod strešným oknom. Ťahala sa za slnkom, tak mala dlhú hrubú stonku, hore kopec listov. Spodné priebežne ožltli a odpadli. Ja som bola rada, lebo nik nevie čo napadne malé dieťa...
Tuším týždeň pred Vianocami mi svokra nachystala "prekvapenie" zrezala mi ju, dala do vedra s vodou a tešila sa akú dobrú vec spravila. Hneď som jej to vytkla, že čo mám ja v mojich izbách sa jej netýka, nereagovala. Týždeň som sa s mužom kvôli tomu vadila, moja svokra všetko berie že je OK, pokiaľ jej to môj muž nevytkne, no a môjmu mužovi bolo všetko jedno. Ale to som už v inej téme, tak sa vrátim...pustila korene a dnes je presne taká istá aká bola pred zrezaním...až na to, že teraz trčí v svokrinej obývačke a rozmýšľam či jej ju nemám zrezať ja!
drobeceva
28.11.06,06:08
Difenbaciu už pestujem roky, ale že rozkvitla....? To som prekvapená. Kedy zakvitne moja?
Gabi03
28.11.06,06:10
Nám sa rozkvitla už druhým rokom, ale aj tentokrát nejak kvety uschli. Neviete, prečo to mohlo byť?
bv_alexandra
28.11.06,06:13
Difenbaciu už pestujem roky, ale že rozkvitla....? To som prekvapená. Kedy zakvitne moja?
Áno, tiež som sa čudovala. xi. Má kvietky podobné kale ale v menšom vidaní:)
suzuki
28.11.06,06:33
Aj ja ju mám - hydroponicky a rastie ako šialená. Ani nečaká, kým ju zrežem a vyháňa nové bočné výhonky, takže to v tom kochlíku vyzerá ako nádherný prales. Naozaj je pekná. Aj mi kvitla, ale niekde som čítala, že treba kvety odstrániť, lebo zbrzdia rast. Ja som ich nechala a nepostrehla som, že by menej rástla. Teraz mi zasa zo spodu vyhnala "rohy" a ide sa rozširovať.
AlaNR
29.11.06,11:13
Ja som dostala túto kvetinku od kolegu, keď odchádzal do Anglicka. NEchcel nechávať kvety na pospas osudu.
Je asi meter vysoká, má 4 stonky a neskutočne veľa listov. Susedky mi ju chodia obdivovať. Lístky má pravidelne rozmiestnené od vrchu až po spodok ale zrezávať sa ju bojím, aby som neponičila kolegove dlhoročné dielo.
On bol taký mičurin, takže len pozerám na ňu a čudujem sa, že mi vydržala.
a ešte mi nekvitla, asi si musí zvyknúť na nové prostredie.
Okedy som ju v septembri doniesla už mi narástla asi o tri nové "poschodia".
Tak sa z nej teším!!!! Len to nemôžem zakríknuť, takže klop-klop...
BRUSNO
29.11.06,11:25
A neviete poradiť môjmu cyklámenu? Ako sa o ňom starať? Ešte som ho nikdy nemala.
Tweety
29.11.06,12:21
Difenbaciu už pestujem roky, ale že rozkvitla....? To som prekvapená. Kedy zakvitne moja?Keď sa budeš o ňu pekne starať. Má krásne kvety, podobné kvetu kála:) .
EPk
29.11.06,12:57
A neviete poradiť môjmu cyklámenu? Ako sa o ňom starať? Ešte som ho nikdy nemala.
Aj ja ho mám, ale uz mi odkvitol. Pozri http://exoflora.mayday.sk/modules/news/article.php?storyid=134
malalulu
23.01.07,11:49
Mne kvitne tiež, ale nepáčia sa mi jej kvety, naprv chcú byť biele a potom uschnú. Neviem, či to tak má byť, alebo mu niečo chýba.
zena
26.03.10,07:14
Aj moja sa rozhodla potesit moje oko kvetom, mam ju len druhy rok takze este som nevidela kvet, uz sa tesim co z toho bude :D
matelkoxxl
26.12.10,12:16
zdravim.
chcel by som sa opytat, ci nahodou niekto nevie aka choroba alebo skodca moze byt na mojej difenbachii. vid. foto (http://i52.tinypic.com/2re446b.jpg)
AlaNR
26.08.12,21:00
moja kvetinka stále žije, už má asi dva metre, len z nej zostali iba dve stonky, postupne odchádzajú, ale vyháňa nové v pravidelných intervaloch.
Dnes som ráno umyla podlahu, a asi o hodinu boli pod kvetináčom kvapky vody, tak isto na obed, poobede, aj teraz večer.... najskôr som myslela, že mi tam niekto vylieva vodu, ale ona tečie z listov najnovšieho výhonku. Čo to môže znamenať? Neviete poradiť? google neporadil :(
Zuzka 335
27.08.12,05:18
Podľa môjho názoru je tvoja difenbachia prepolievaná a prebytočnú vodu vylučuje listami. Aj mne sa to raz stalo. Skús menej polievať a raz týždenne prihnojovať. Bude mať nádherné sýtozelené listy a nebudú opadávať. Ja som prihnojovala Engom a tiež mi kvitla.
AlaNR
27.08.12,12:41
ehmmm, moje chúďatko je skôr preschnuté, polievame ju fakt iba raz za týždeň, má veľký črepník a dostane zhruba do 1litra vody. Skúsim ju nechať ešte viac preschnúť a budem ju pozorovať...
Ďakujem!