lutka
27.11.06,07:27
Prosím o radu, súrne. Mám fa za elektronickú službu z Ameriky. Je to na samozdanenie ako keby bola z EÚ alebo to nepodlieha slovenskej DPH? Ďakujem.
Milan Benka
27.11.06,07:01
Prosím o radu, súrne. Mám fa za elektronickú službu z Ameriky. Je to na samozdanenie ako keby bola z EÚ alebo to nepodlieha slovenskej DPH? Ďakujem.

Ak je táto služba určená na spotrebu a využitie v tuzemsku, tak áno.Podlieha a urobíš "samozdanenie".
Viď §15/7 druhá veta.
zuzanar
27.11.06,07:01
Nie je to samozdanenie-nadobudnutie z členských krajín. Je to dovoz mimo EU -nepodlieha to DPH.

Jasne beriem späť.
Milan Benka
27.11.06,07:03
Nie je to samozdanenie-nadobudnutie z členských krajín. Je to dovoz mimo EU -nepodlieha to DPH.

§15/
(7) Miestom dodania služieb uvedených v odseku 8, ak sú tieto služby dodané osobe, ktorá podniká v členskom štáte inom, ako je členský štát dodávateľa služby, alebo zákazníkovi, ktorý má sídlo alebo bydlisko v treťom štáte, je miesto, kde má táto osoba sídlo, miesto podnikania alebo prevádzkareň, na ktorej spotrebu a využitie sa služby dodávajú; ak táto osoba nemá takéto miesto, je miestom dodania služby jej bydlisko alebo miesto, kde sa obvykle zdržiava. Ak sú služby uvedené v odseku 8 dodané osobou z tretieho štátu zdaniteľnej osobe, ktorá má sídlo, miesto podnikania, prevádzkareň alebo bydlisko v tuzemsku alebo sa v tuzemsku obvykle zdržiava a služby sú určené na spotrebu a využitie v tuzemsku, miestom dodania služieb je tuzemsko.


Dostatočný dôvod pre "samozdanenie" ?
lutka
27.11.06,07:06
Ďakujem, tiež som si myslela, že je to samozdanenie, len som si tým nebola 100% istá.
Tina855
24.04.13,12:30
prosím Vás ke´d mám fa z ameriky, neplatca dph, my platca faktúra za právne poradenstvo, faktúru samozdaním? čiže aj zdaním aj odpočítam? na ktorých riadkov sa mi to objaví? či ako aj faktúra z krajín EU?
KEJKA
24.04.13,12:33
Nestaci ti prečítat tuto temu? Odpoved tu je aj s citaciou zakona